Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

sztukowanie przewodu przy cyfrowym polsacie

mavi 03 Apr 2012 21:42 2069 8
 • #1
  mavi
  Level 19  
  Witam

  Chciałbym u siebie w mieszkaniu podłączyć tv satelitarną. Grupa remontowa pociągneła mi 4 lata temu kabel koncenryczny w ścianie, który biegnie od gniazdka antenowego przy telewizorze aż za okno i schowany jest pod parapet.

  Z moich wyliczeń wynika, że montaż anteny wymusi na mnie dosztukowanie z pół metra kabla na zewnątrz mieszkania(niestety panowie od remontu nie przemyśleli sprawy...)
  Aby podłączyc dekoder to przy telewizorze też będę musiał dosztukować z pół metra przewodu. Przewód więc będzie w dóch miejscach sztukowany na odcinku ok 8,5 metra.

  czy fakt sztukowania przewodu na takim odcinku będzie miało odbicie w jakości odbioru sygnału?

  Jesli tak to czy można coś temu zaradzić?? Czy sztukowanie przewodów za oknem należy też zrobić za pomocą beczki i zabezpieczyć czy może są do tego specjalne łącza??
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  kizek
  Level 35  
  Wszystko zależy jaki przewód został zamontowany w ścianie ( na pewno jest informacja na przewodzie ). Pozostaje tylko zastosować wtyki "F" + "Beczki" oczywiście pasujące średnicą do istniejącego i dokładanego przewodu.
 • #3
  mavi
  Level 19  
  Przewód sam kupowałem ale wiedzy nie miałem jaki konkretnie ma to być za przewód. Kupiłem wtedy więc typowy przewód koncetryczny ekranowany jaki można kupić w sklepie z przewodami.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  mavi
  Level 19  
  Rozumiem, że straty na poziomie 2-3 dB to jakaś norma. Nie ma sposobu by to zmniejszyć ten spadek sygnału??? Jakąś lepszą złączką, czy puszką itp?

  A czy w momencie gdy ten spadek będzie na tyle istotny, że będzie to widać, to czy zwiekszając talerz z 60 do np 80 cm, poprawi się moc sygnału??. Czyli, jednym słowem, czy można tą stratę zrekompensować?

  Chcę zainstalować tą telewizję ze względu na dużą ilośc programów w HD. Nie chcialbym potem zostać z sygnałem, który rwie. Właśnie chce zakończyć umowe z kablówką, gdzie przez rok, nie byłem w stanie obejrzeć filmu w calości bo ciągle były przerwy...

  Skoro mam sztukować pół metra kabla na zewnąrz to zakadam, że dosztukuję przewód odporny na warunki atmosferyczne do kabla ktory już posiadam. rozumiem, że jeśli zachowam tą samą średnicę to innych przeciwieństw nie powinno być??
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  lewas1
  Level 2  
  a co to za gniazdo tam masz?? zobacz na jakim paśmie to gniazdo chodzi.Zeby potem niebyło że ty wszystko podłączysz a gniazdo nieprzepuszcza częstotliwości sat najlepiej całkiem je zdejmij i tam też wstaw beczke
 • #8
  mavi
  Level 19  
  Dziękuję za rady. Tak też planuję zrobić: dwie beczki i pominę gniazdo przy tv.

  pzdr.
 • #9
  User removed account
  Level 1