Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jedno pytanie o przewód hdmi

adammc 03 Kwi 2012 22:11 2388 9
  • #1 03 Kwi 2012 22:11
    adammc

Poziom 26  

Witam.
    Posiadam tuner telewizji n i podłączony do niego TV za pośrednictwem przewodu Hdmi.
    W sypialni miałem drugi telewizor podpięty przez scart,
    Postanowiłem trochę to przerobić by również w sypialni oglądać w rozdzielczości full HD, więc kupiłem drugi telewizor HD, podłączyłem za pośrednictwem YpbPr.

Pytanie brzmi:
    Który przewód z przewodu HDMI mam rozciąć bym nie musiał wyciągać za każdym razem tej wtyczki, oczywiście jeżeli to możliwe.

Tuner po ustawieniu rozdzielczości na 1080i (HDMI) generuje sygnał na obu wyjściach pod warunkiem uruchomienia telewizora podłączonego do HDMI, w przeciwnym wypadku generuje obraz z oknem błędu "HDCP", po wypięciu wtyczki HDMI błąd znika i mozliwe jest oglądanie przez YpbPr.

Pozdrawiam.

0 9
  • Mitronik
  • #2 03 Kwi 2012 22:18
    kizek
    Poziom 35  

Może prościej zastosować rozgałęźnik HDMI.

0
  • #3 04 Kwi 2012 08:44
    adammc

Poziom 26  

Sypialnia jest daleko.
    Przewód Hdmi musiałby mieć 10m.

0
  • Mitronik
  • #4 04 Kwi 2012 10:25
    egon42
    Poziom 37  

adammc napisał:
    Który przewód z przewodu HDMI mam rozciąć bym nie musiał wyciągać za każdym razem tej wtyczki
    Po co kolega chce rozcinać przewód chyba nie po to aby do tego przewodu podłączyć 2 przewód jak tak to powiem zaraz że to nie zadziała, trzeba stosować rozdzielacz ale one też nie są tanie. Są przewody HDMI o długości 10m

0
  • #5 04 Kwi 2012 20:31
    adammc

Poziom 26  

Powiem inaczej.
    Jak tuner jest połączony z 1 telewizorem za pośrednictwem przewodu hdmi to na wyjściu Ypbpr nie ma sygnału dopóki nie zostanie włączony telewizor numer 1 lub nie zostanie wyłączona z niego wtyczka przewodu hdmi.

Mi chodziło o to by jednym kliknięciem spowodować by tuner nie wykrywał tegoż telewizora nr 1 i bym mógł w sypialni na komponencie mieć sygnał, a nie chcę mi się za każdym razem wypinać hdmi.

Właśnie to miało być tanie a dziś posłuchałem namowy kolegi i kupiłem kabel hdmi 10 m za 80zl i rozdzielacz za 60zł a teraz się zorientowałem , że rozdzielacz jest wyposażony w gniazda i będę musiał zakupić jeszcze jeden krótki kabel hdmi za 20 zł i stary pomysł jak wypali to jutro rano oddam te chińskie wyroby (wydam na piwo), bo nie chcę już inwestować w to kasy ponieważ dotąd w sypialni oglądałem przez SCART i najgorzej nie było, jedynie menu jest mało czytelne na niskiej rozdzielczości.

Dodano po 19 [minuty]:

Do czego służy pin nr 19?

Dodano po 48 [sekundy]:

Zaraz spróbuję go zasłonić paskiem taśmy i się przekonamy.

0
  • #7 04 Kwi 2012 21:58
    h jaworski
    Specjalista AGD

To typowy problem z dekoderami z płatnych platform np. dekoder tv "N" w danym momencie podaje sygnał na 1 wyjście aby przełączyć na inne trzeba przełączyć w menu albo z przodu tv zależnie od wersji tunera. Problem w tym że to sygnał cyfrowy i do tego przesyła sygnały zabezpieczenia anty pirackie i jak coś wykryje nie tak to blokuje przesył sygnału i koniec. Na początku zaraz po wejściu platformy N dużo tv nie chciało współpracować z tymi tv po HDMI i był problem.

0
  • #8 04 Kwi 2012 22:37
    adammc

Poziom 26  

Właśnie pociąłem pół kabla i kup-a.
    Dotychczas tak robiłem , że jak szedłem do sypialni to przełączałem sobie na tunerze przyciskiem "Res" - wiadomo od czego to skrót na SD1 CVBS czyli SCART i nie musiałem odpinać przewodu HDMI od telewizora głównego z salonu.
    Od niedawna mam 2 telewizory full hd i jedno mogę stwierdzić o czarnym tunerze telewizji "en"
    Tuner domyślnie generuje sygnał na YPbpr jeżeli nie jest podłączony przewód HDMI lub jeżeli jest, to warunkiem by na ypbpr był sygnał to ten tv co podłączony jest do hdmi musi być włączony, wówczas oglądać możemy na obydwu telewizorach, mi nie o to chodzi.
    Jeden morał albo zupełnie zrezygnować z kabli HDMI i wszystko podłączyć pod komponent ypbpr albo zastosować: nie rozgałęźnik, nie rozdzielacz bo rozdzielić się nie da! lecz ja bym nazwał tę skrzyneczkę przełącznikiem sygnału HDMI (taki hamski jak ISOSTAT), albo powrócić do epoki kamienia łupanego S-video lub Scart tak jak w sypialni miałem dotychczas.

0
  • #10 05 Kwi 2012 09:48
    adammc

Poziom 26  

Dziękuję.
    Do ceny tego urządzenia doliczyć należy dodatkowo przewody i zrobi się niezła sumka.

0