Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 42WL863G? Sharp LC40LE830E? Panasonic TX-P42GT30E? A może coś innego?

turkusowy_smok 04 Kwi 2012 00:28 2866 4
  • #1 04 Kwi 2012 00:28
    turkusowy_smok
    Poziom 7  

Witam wszystkich i proszę o radę. Chciałbym kupić telewizor:
    – ok. 40-42 cali (2,5 m do oka, więc pewnie nie więcej),
    – do oglądania DVB-T i filmów FullHD z USB (bo przez WiFi 802.11g to chyba nie dam rady, prawda?),
    – niekoniecznie z 3D, bo mam wrażenie, że standardy się jeszcze nie ustabilizowały,
    – z możliwością obejrzenia czegoś z sieci, ale już sam nie wiem, czy to warto, skoro nie można podłączyć klawiatury bezpośrednio,
    – nie mam PS3, ale może kiedyś... z tym że FullHD chyba zaspokaja to wymaganie,
    – chciałbym móc nagrywać programy – np. na pendrive'a podłączonego przez USB,
    – czas oglądania: raczej wieczór, może ze 2-3 h dziennie,
    – nie mam preferencji co do LED/Plazmy (chociaż może z powyższego coś wynika),
    – zależy mi na jakości obrazu,
    – do wydania mam jakieś 4 tysiące, może być trochę więcej.

Porozglądałem się i wybrałem te trzy z tytułu:
    – bo Toshiba ma ponoć podział na 32 sekcje z osobnym podświetleniem, co ma działać lepiej niż zwykły Edge i ponoć ma dobry procesor,
    – Sharp ma ponoć dobre kolory,
    – Panasonic jest ponoć najlepszy w plazmach.

Z nadzieją, że jak już kupię, to uda mi się podłączyć coś na USB i oglądać filmy, poszedłem do sklepu z dyskiem USB 500 GB (Samsung S2 Portable, zasilanie tylko przez USB) i pendrive'em 8GB z następującym zestawem:
    – 16 GB 1920 x 800 MKV,
    – jakiś słaby AVI 700 MB,
    – coś z napisami srt,
    – coś z napisami txt.

Okazało się, że, niestety, każdy telewizor czyta co innego. Napisów w ogóle nie udało się sprzedawcy wyświetlić, a wideo – zupełnie inaczej niż się spodziewałem:
    – Toshiba czytała prawie wszystko oprócz DVD (katalog VIDEO_TS) i mkv akurat bez dźwięku, ale miałem wrażenie, że obraz się przycinał,
    – Sharp rozumiał avi i mkv (!), ale w ogóle nie chciał czytać nic z dysku 500 GB,
    – Panasonic też nie lubił dysku, reszta w miarę OK.

Po tego rodzaju problemach podłączyliśmy potem cały zestaw do TV Samsunga (jakiś ok. 4 tys., bodajże D6500), przede wszystkim ze względu na dobrą opinię co do radzenia sobie z multimediami – i kiszka, pendrive i dysk USB zostały rozpoznane, ale już nic nie wyświetliły.

Dla mnie wynika z tego wszystkiego, że:
    – i tak będę musiał podłączać laptopa kabelkiem, żeby oglądać wszystkie filmy bez ograniczeń, więc nie powinienem się sugerować tym, co czytają poszczególne modele,
    – nie mam zamiaru wpisywać adresów stron pilotem, więc nawet "otwarty internet" nie jest chyba dużym plusem,
    – może nawet moduł Wifi nie jest mi potrzebny, skoro i tak mogę to samo osiągnąć podłączając laptopa, a do niego bezprzewodową klawiaturę?
    – skoro zależy mi na jakości, to może jednak powinienem zdecydować się na plazmę? jak to się ma do podłączania komputera? na korzyść plazmy przemawia też chyba to, że Full HD w telewizji naziemnej jeszcze długo nie będzie...

Teraz czytam jeszcze o plazmie Panasonica P42VT30E (że taka wspaniała) – i już sam nie wiem, co kupić...

Poradźcie, skrytykujcie, zareklamujcie.

Pozdrawiam,
    Smok

• #2 04 Kwi 2012 07:59
    turkusowy_smok
    Poziom 7  

Teraz jeszcze wpadł mi w oko TX-P42ST50 – zawsze jednak nowa generacja.

Czy ma większy sens od TX-P42VT30E?

I co powiecie na dwuletnią gwarancję – trochę mało...

Pozdrawiam,
    Smok

• #3 04 Kwi 2012 11:45
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic nie robi bubli.
    Więc z całą pewnością 2 lata wystarczy.
    Z podanych wybierałbym VT30 . Ma lepsze procesory, skalowanie , płynność, czerń.
    I zbiera nagrody użytkowników
    http://zlotypixel.pl/zloty_pixel_telewizor_pdp_42-43.html
    http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/66918-panasonic-tx-p50vt30e.html i poczytaj opinie użytkowników.

• #5 04 Kwi 2012 18:19
    zag12wsx
    Poziom 10  

Ja mam 42" G30E jestem zadowolony z wyboru , 5 lat gwarancij ,tak bo jak go bralem w grudniu to byla taka opcja.

Dodano po 4 [minuty]:

Radze wziac GT30E , moim zdaniem plazma lepsza od led.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME