Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Oki 6w. Komunikat - zespół bębna nie jest zainstalowany.

04 Sty 2005 23:11 1139 2
  • Poziom 10  
    Mam problem z drukarką Oki 6w. Podczas próby wykonania wydruku pojawia sie komunikat "zespół bębna nie jest zainstalowany " po nacisnięciu przycisku anuluj drukarka wykona żądany wydruk. W Stautus Monitor mam informacje ze "zepsuł sie czujnik tonera lub nie jest zainstalowany zespół bębna" Mam pytanie gdzie znajduje sie czujnik tonera ? i jak usunać ten problem. wariant z brakiem zespolu bębna wykluczam bo drukarka wskazuje inny komunikat gdy go nie ma. Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Czujnik tonera jest pod bębnem (jak gu wyjmiesz) po lewej stronie: to jest taki ruchomy plastik z magnesem. Ten element zasłania w elektronice czujnik optyczny. W bębnie jest żelazna "szprycha która opada na toner i jeśli toner jest to leży na toneże jak nie to jest na dnie i wtedy przyciąga ją magnes w czujniku.. Przedewszystkim wyczyść wszystko a szczególnie blaszki po lewej stronie. Zobacz czy nie są poodginane czy lużne (muszą mieć pewny styk z odpowiadającymi im stykami na bębnie) jak nie pomoże postaraj sie podmienić inny bęben. Napisz co wykryłeś i zrobiłeś ?? jeśli nie pomoże to co napisałem to trzeba będzie rozbierać drukarke i ją badać ale to lepiej szczerze mówiąc robić na bierząco.
  • Poziom 10  
    drukarka jest już sprawna. Okazala sie podwinięta folijka w zespole bębna. (Pręt wskazujący brak toneru mial caly czas z nia stycznosć). profilaktycznie sprawdzilem tez styki w drukarce. Dziękuje za podpowiedź.