Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

opel vectra C 1.8 140km sterownik silnika

04 Kwi 2012 10:13 3904 9
  • Poziom 10  
    Witam. Czy jest ktoś na forum z okolic Grójca i zna sie na sterownikach silnika, pytam ponieważ potrzebuje sprawdzić czy w sterowniku nie jest przypalona jakas ściezka a sam niebardzo sie na tym znam. Prosze o jakiś namiar lub kontakt

Dodano po 32 [minuty]:

wyskakuje błąd P2182-14 czujnik temperatury cieczy chłodzącej, przerwany obwód lub zwarcie, silnik był wymieniany na anglika czy to moze być przyczyną zaświecania sie żółtej kontrolki (silnik Z18XR), termostat z czujnikiem niewymiennym zmieniony na nowy.
  • Poziom 42  
    Prawie na pewno nie ścieżka w sterowniku. Przy prądach jakie płyną przez czujnik to niemożliwe. Pomierz rezystancję czujnika ( i jej zmiany) ale na pinach sterownika a nie na samym czujniku
  • Poziom 10  
    ale czujnik juz wymieniony na nowy i dalej wywala błąd
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Ech, sam nie zrobi, brak wiedzy. Chyba musisz podjechać do Warszawy. Możesz do mnie, możesz pewnie do Kolegi wyżej. Każdy elektronik Ci to naprawi.
  • Poziom 17  
    Sprawdz czy dochodza kable do sterownika od czujnika.
  • Poziom 25  
    Lampka SVS pali się, pojawia się kod P2182,
    Przyczyna: Woda.................................., może dostać się do czujnika temperatury cieczy chłodniczej(chłodnica). Prowadzi to do zafałszowania sygnału do modułu sterowania silnika.
    Produkcja: Ulepszone czujniki cieczy chłodzącej zostały zastosowane w produkcji od lipca 2006.

Dodano po 1 [minuty]:

W tym silniku są dwa czujniki.
  • Poziom 10  
    nie chodzi o to czy umie bo akurat dla mnie to żaden problem tylko brat mieszka odemnie 300km i jemu chce pomóc a on akurat nie jest w temacie i dlatego pytam bo moze jest ktoś z okolic gdzie on mieszka i spojżałby na to bo mi 300km jechać to chyba sie nie opłaci.
  • Poziom 32  
    Jak to ten Narol to napisz na pw, grzebnie się.
  • Poziom 10  
    sprawa rozwiązana usterka zlikwidowana :))) za 20zł co najlepsze