Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia e51, Leżała 2 dni w trawie, uszkodznie filtra klawiatury?

04 Kwi 2012 12:12 2111 7
  • Poziom 10  
    Witam,

Trafiła w moje ręce Nokia e51, leżała 2 dni w trawie (nieuważna siostra). Problem z telefonem polega na tym, że ma blokadę klawiatury i za nic nie można jej ominąć. mapowanie klawiszy jest pomieszane, tylko przy uruchomieniu przez telefon automatycznego "oszczędzania energii" - zegar pojawia się na ekranie, można nacisnąć przycisk lewy fukncyjny (pojawia się monit "* aby odblokować"), ale wtedy kolejne klawisze są już pomieszane.

Do czego dążę? Chciałbym odzyskać smsy i książkę telefoniczą z tego urządzenia. PCSuite wymaga uruchomienia trybu w telefonie (czego nie można zrobić przy zablokowanej klawiaturze). Czy istnieje jakiś sposób na zrzucenie smsów i książki, lub możliwość sterowania telefonem przez PC bez uruchomionego trybu PC Suite, tudzież posłanie do telefonu sygnału celem odblokowania klawiszy??
  • PCBway
  • Poziom 31  
    A telefon był rozbierany żeby sprawdzić czy nie ma mikrokorozji w gnieździe płytki klawiatury ? W pierwszej kolejności ona do wymiany.
  • Poziom 33  
    A może wystarczy wyczyścić złącze? A może wystarczy wymienić płytkę klawiatury?
  • PCBway
  • Poziom 10  
    rekordgsm napisał:
    A telefon był rozbierany żeby sprawdzić czy nie ma mikrokorozji w gnieździe płytki klawiatury ? W pierwszej kolejności ona do wymiany.

ehh gapa ze mnie. Nie dodałem, że płytka klawiatury została wymieniona na nową. w gnieździe na PCB nie zauważyłem niepokojących zmian.

Telefon mam przed sobą bez obudowy.

edit: mam przed sobą schemat z innego posta

Obadam w domu i zobaczę z jakim skutkiem.
  • Poziom 10  
    cookieem napisał:
    rekordgsm napisał:

ehh gapa ze mnie. Nie dodałem, że płytka klawiatury została wymieniona na nową. w gnieździe na PCB nie zauważyłem niepokojących zmian.

Telefon mam przed sobą bez obudowy.

edit: mam przed sobą schemat z innego posta

Obadam w domu i zobaczę z jakim skutkiem.

Jako ostatnia deska ratunku, telefon "upiekłem" w piekarniku w temperaturze około 200 stopni C. po 10 minutach, oprócz stopionego obiektywu kamery (taki los, zdjęć nigdy nie robiła fantastycznych), nie zauważyłem żadnych zmian na PCB. Po uruchomieniu okazało się, że telefon działa :) Dziękuję za podpowiedź z wygrzaniem elementu, chociaż jestem prawie pewien, że nie miałeś na myśli piekarnika :)
  • Poziom 38  
    Nie mogłeś wcześniej wyjąć tej kamery ze złącza na płycie? ;)
  • Poziom 33  
    cookieem napisał:
    Jako ostatnia deska ratunku, telefon "upiekłem" w piekarniku w temperaturze około 200 stopni C. po 10 minutach, oprócz stopionego obiektywu kamery (taki los, zdjęć nigdy nie robiła fantastycznych),
    Boże widzisz i nie grzmisz :)

Hehe no cóż skoro i tak był przeznaczony na straty to warto było próbować.
    cookieem napisał:
    Chciałbym odzyskać smsy i książkę telefoniczą z tego urządzenia

Najwidoczniej nie byly takie ważne skoro próbowałes drastycznych operacji ---> Piekarnik xD
  • Poziom 10  
    zenobeusz napisał:
    Nie mogłeś wcześniej wyjąć tej kamery ze złącza na płycie? ;)

człowiek uczy się na błędach :) siedzi dość mocno. sądziłem, że jest na stałe wlutowana.

Żona zawsze mówiła mi, żebym coś przyrządził w kuchni...