Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xsara II 2001 Przekladka silnika 1.4 benzyna na 2.0HDI Czy warto?

rosomak88 04 Kwi 2012 13:32 1415 5
  • #1 04 Kwi 2012 13:32
    rosomak88
    Poziom 16  

Witam.
    Przeszukałem forum, ale nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Czy ktoś mógłby doradzić czy jest sens się za to zabierać? Posiadam rozbita Xsarę 2.0 HDI, przebieg ok. 250kkm, auto odpala i jeździ. Mam możliwość zakupienia drugiej Xsary w dobrym stanie ale z motorem 1.4 benzyna, który oczywiście mnie nie interesuje. Proszę kolegów z forum o opinię. Pozdrawiam.

0 5
  • #2 04 Kwi 2012 18:50
    kamil907
    Poziom 28  

Pytanie czy zrobił byś wymianę sam czy zlecił byś to komuś. Zmiana silnika i zasilania na zupełnie inne to jednak jest trochę zabawy więc musisz przeliczyć czy się opłaci finansowo bo poza tym uważam, że było by to dobre rozwiązanie. Przynajmniej miał byś pewny silnik i inne podzespoły.

0
  • #3 04 Kwi 2012 22:10
    rosomak88
    Poziom 16  

Elektryka bym się sam zajął, a przekładka silnika ze znajomym mechanikiem, chodzi mi głównie o to czy mogą mnie po drodze czekać jakieś przygody z BSI itp... Mam trochę sentyment do tego samochodu, jestem właścicielem od roku i zrobione ok 40kkm bez zarzutu , niestety miałem stłuczkę i samochód przeglądu już nie przejdzie, za dużo zabawy żeby wyklepać, dlatego zastanawiam się nad taka przekładka.

0
  • #4 08 Kwi 2012 23:39
    rosomak88
    Poziom 16  

To jak koledzy? Pomoże ktoś?

0
  • Pomocny post
    #5 09 Kwi 2012 11:17
    kamil907
    Poziom 28  

A może by tak kupić inną xsarę w dobrym stanie blacharskim ale uszkodzoną mechanicznie żeby było tanio i można by przełożyć elementy blacharskie do tej twojej. To też zależy jak bardzo jest uszkodzona bo nie opłaci się wspawać połowy auta, ale kilka elementów jak najbardziej. Chyba było by z tym mniej zachodu niż ze zmianą silnika. Nawet jeśli zmienisz silnik to będziesz musiał jeszcze załatwić formalności związane ze zmianą danych w dowodzie rejestracyjnym. Możliwe, że trzeba będzie jeszcze zrobić jakiś dodatkowy przegląd żeby uzyskać zaświadczenie, żę zmiana silnika i zasilania zostały wykonane poprawnie. Tak przynajmniej musiał zrobić znajomy który wstawił do starego opl silnik 2.0TDI.
    Wszystko da się zrobić tylko jak już wspomniałem musisz sobie przekalkulować co się bardziej opłaci.

0
  • #6 10 Kwi 2012 01:28
    rosomak88
    Poziom 16  

Mieszkam w UK wiec tutaj nie będę miał dużo papierkologii, mam uszkodzony lewy narożnik z tylu i zderzak, na pewno taniej wg mnie przekładka silnika bo jak wiadomo plamka rdzy 1cm na 1 cm wystarczy żeby nie przeszedł..., zastanawiam się tylko czy sama zamiana jak to się mówi "silnik i wiązka" wystarczy....

0