Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rozbudowa systemu na Integra32 o garaz i piwnice (strefa 2 i 3).

04 Kwi 2012 14:19 1555 5
  • Poziom 13  
    Hej,

Co mam: w mieszkaniu mam alarm satel integra32 (własne zasilanie) + 4 czujki Siemensa + syrena wew i na zewnątrz (własne zasilanie) + kontaktron na drzwi. Wszystko oczywiście sterowane z manipulatora przy drzwiach – do tego mam modul ethm1, a integra jest podlaczona wy. telefonicznym do routera VOIP – wiec alarm „powiedzmy” do mnie zadzwoni….

Jestem elektronikiem, przewody + podlaczenie i programowanie robilem sam. Wszystko smiga jak należy i jest w wer. przewodowej.

W czym problem ?
    Dokupilem ostatnio w tym samym budynku garaz i komorke lokatorska. Da się to ogarnąć jakos „calosciowo” jedym systemem? Istnieja jakies radiolinie które zapewniają pewne lacze przez 4 pietra?
    Jak sterowac taki alarm bez kosztów (bez uzycia np. komórki gprs, www, czy tam modem tel.) stojąc przed garażem? Co z komorka lokatorska?

W garażu jest brama wjazdowa sterowana z pilota (zmienny kod), sa tez drzwi prowadzące do wspólnego korytarza pod budynkiem, sa tez okna (to chyba na jeden czujnik ruchu). W komórce lokatorskiej sa drzwi i okno.
    Jak to wszystko ogarnąć? Co z sygnalizacja włamania? Nawet jakby się dalo wszystkie sygnaly „zebrac” i jakos wyslac do centrali do mieszkania traktując to jako dodatkowa strefe2 i 3 to jak sygnalizować alarm??? Co mi da wycie syreny w mieszkaniu, jak włamanie będzie w garażu?

Prowadzenie przewodow odpada, na chwile obecna widze tylko osobny system alarmowy w garażu, a komorka zostanie bez zabezpieczenia….
    Co Wy na to?

Z góry dziekuje za jakies hinty!

Pozdr
    e12
  • Poziom 18  
    Zerknij na funkcje jakie ma do zaoferowania system bezprzewodowy Satela - ABAX. Jeśli tylko będzie zasięg, a być jeszcze powinien, ale to sprawa zależna od wielu czynników, to można dać od strony Integry moduł ACU-100, ACX-201 w komórce/garażu i dalej już z górki.

Łukasz
  • Poziom 13  
    Hej,

Patrzylem patrzylem po tym, jednak na codzien nie zajmuje sie alarmami i nie mam pojecia czy to "siegnie" przez tyle zelbetu - budownictwo co prawda nowe, ale konstrukcja stropow zrobi swoje mysle ... Jest tam jakis tester moze uda mi sie pozyczyc od jakiegos sprzedawcy i przetestowac sygnal ...

a jezeli nie ABAX to co ? sa jakies radiolinie do takich celow ?

Pozdr
    e12
  • Poziom 32  
    Popatrz na produkty Satela ,oczywiście ABAX- ACX-201 i ACU-100.Jeśli możesz to wypożycz do testów czy będzie zasięg pomiędzy tymi modułami.W programie DLOADX jest taka zakładka dotycząca ABAXA i możesz zbadać zasięg, powinien być minimum 70%, jednak musisz odpowiednio ustawić jeden moduł względem drugiego aby złapać mocny zasięg (niestety to radio na ponad 860MHz) . Jeśli nie ABAX to jest jeszcze radiolinia na 500m Elmesa.Ma ona 4 kanały .jednak do radiolinii musisz mieć jeszcze zasilacz z akumulatorem i jakąś radiolinie z pilotem by blokować czujnik w garażu jak uruchamiasz bramę i chcesz wjechać samochodem.Jesli ten ABAX (acx-201 ) wypali zasięgowo to masz od razu taki "expander" 4wejść i 4 wyjśc plus zasilacz .Szkoda że kabel odpada miałbyś problem z głowy.
  • Poziom 13  
    Dzięki za rzeczową odpowiedź!e

Tak jak pisałem wcześniej... Prawie 4 piętra.. i trochę "po skosie".
    Pożyczę płytki ABAXA może gdzieś do testu... Ale jak patrzyłem po parametrach, przy tej częstotliwości zostanie wszystko wytłumione na 2 stropie :(

Przewód odpada... Kawał drogi i budynek już gotów...

Pozdrawiam,
    e12
  • Poziom 32  
    Powalcz z zasięgiem ABAXA zmieniając położenie ACU-100 i ACX-201 względem siebie .Jeżeli będziesz bez szans pomyśl jeszcze o RP-500 radiolinii Elmesa na 500m ma 4 kanały i raczej powinna zadziałać.