Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW Bora 1.9 TDI - centralny zamek, lewe tylne drzwi

piotrekchat 04 Apr 2012 14:33 6294 6
 • #1
  piotrekchat
  Level 2  
  To mój pierwszy post. Czytałem dużo na temat mojej usterki, ale nigdzie nie mogłem doszukać się tej awarii. Spróbuję przybliżyć co nęka moje auto.
  Miałem problem z elektryczną szybą lewy tył. tzn. nie otwierała się. Po podłączeniu na krótko szyba działa. Kupiłem więc silniczek podnoszenia tejże szyby. Nie wymontowywałem całego silnika tylko włożyłem płytkę drukową ze sprawnego silniczka do mojego. Po włożeniu szyba chodzi, otwiera się i zamyka jak powinna.

  Jednakże w tym momencie zrodził mi się problem:
  1. Po naciśnięciu zamknięcia drzwi z panelu, wszystkie drzwi się zamykają, oprócz tylnych lewych, tzn. zamkną się na chwilkę, a zaraz rygiel wyskakuje z powrotem i są otwarte.
  2. Przy zamykaniu drzwi z kluczyka wszystko jest ok.
  3. Tak samo przy zamykaniu z pilota, wszystkie drzwi się zamykają (pilot nie jest oryginalny).

  Zaznaczę, że wcześniej (gdy szyba się nie otwierała) wszystkie drzwi się zamykały.
  Sprawdziłem kable dochodzące do tego silniczka, jak również wiązkę łączącą drzwi z karoserią i wszystko wygląda na sprawne. Odłączyłem również radio (PIONEER), gdyż wyczytałem, że może być źle masa podłączona.
  Z góry przepraszam jeśli jest gdzieś ten problem napisany, ale nie mogłem się doszukać.
  Mam nadzieję, że jest ktoś na tym forum, kto jest mi w stanie pomóc.
 • #2
  sandal7
  Level 21  
  Wina leży w mikrostykach w zamku, ale można temu zaradzić w inny sposób o wiele tańszy i szybszy. Zdejmij tapicerkę, bo bez nie da rady i następnie poprzez samochodowy próbnik napięcia, np. 12V ok 5W, podawaj masę po kolei na przewody idące bezpośrednio do zamka i rób próbę zamknięcia z przycisku na drzwiach, na którymś problem zniknie i daj ten przewód do masy na stałe. Przetestowane na Passat i Octavia.
 • #4
  piotrekchat
  Level 2  
  @sandal7, mógłbyś napisać na jakie przewody dokładnie dawać tą masę? Tapicerkę mam zdjętą, mam przed sobą tą blachę z silniczkiem, i do tego silniczka dochodzi kostka z przewodami.

  @polonez15, przed wyciągnięciem płytki z silniczka, drzwi ryglowały się prawidłowo. Po włożeniu sprawnej płytki, żeby szyba chodziła, drzwi przestały się ryglować. Wątpię, żeby był to mikrostyk.
 • Helpful post
  #5
  sandal7
  Level 21  
  Nie pamiętam jaki to kolor, dawaj po kolei na każdy i rób test, chyba brązowy z jakimś paskiem.
 • #6
  piotrekchat
  Level 2  
  @sandal7, wielkie dzięki za podpowiedź. Podłączyłem dodatkową masę pod ten kabel od ryglowania drzwi na stałe, jak pisałeś, i wszystko chodzi. Temat uważam za zamknięty.
 • #7
  polonez15
  Level 33  
  No to żeś naprawił, zamiast usunąć przyczynę, stosujesz półśrodki. Ale to tylko moje zdanie.