Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem ze zgrywaniem filmów VHS do komputera

CyberAlex 04 Apr 2012 16:14 4895 5
    CyberAlex
    Level 2  
    Mam taki dla mnie dość poważny problem. Otóż zakupiłem sobie Video Grabber MT4169 (Media-tech). Wszystko niby oki ponieważ gdy zgrywam z kamery analogowej Panasonica obraz jest kolorowy i dość ładnie się prezentuje. Problemy występują gdy przegrywam z magnetowidu AIWA w nim mam tylko 2 wyjścia scart i gdy którymkolwiek zgrywam filmy to w większości są czarno-białe (szczególnie kręcone w pomieszczeniach, "na powietrzu" już jest lepiej). Choć te filmy są niby czarno-białe to tak nie do końca gdyż po ekranie nieregularnie (szczególnie w miejscach mocno kolorowych) pojawiają się kolorowe pasy i najlepiej są widoczne w mocno kontrastowych i kolorowych scenach. Zmieniałem już sporą ilość przewodów i niewiele to mi daje choć gdy podłączę magnetowid do telewizora to obraz jest idealny :/
    User removed account
    Level 1  
    CyberAlex
    Level 2  
    AIWA jak i Panasonic nagrywaj ą generalnie w PAL'u i tak jest też w ustawieniach grabbera gdyby był to NTSC to byłby tylko sam czarno-biały a ja mam czarno-biały z nieregularnym kolorowym przeplotem w miejscach silnie nasyconych kolorem i kontrastujących pomiędzy sobą
    User removed account
    Level 1  
    CyberAlex
    Level 2  
    W zasadzie temat do zamknięcia ponieważ w tej formie jest niewykonalne porozmawiałem z osobami które podobnie kombinowały i takie graberki na USB to mogę sobie... albo trafię na magnetowid który ma silny sygnał. Rozwiązałem to kupując sobie PINNACLE DAZZLE DVD RECORDER DVC100 (ma jedna wadę nie działa pod win 7 64bit) ale pod XP mam obraz idealny i w jakiś tam sposób osiągnąłem to co chciałem. Jako morał radzę wam omijajcie graberki USB jeżeli nie są od renomowanej firmy
    User removed account
    Level 1