Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLP-310 nieprawidłowy toner

04 Kwi 2012 16:57 2969 10
  • Poziom 2  
    Witam!
    Ostatnio chciałem coś wydrukować a tu wyskakuje mi błąd "nieprawidłowy niebiesko-zielony toner", tonery wszystkie mam nowe niedawno zmieniane. Wkładałem stary, pusty toner lecz wciąż był ten sam problem. Myślę że nie jest to związane z tonerem ani chipem a raczej z drukarką. Mam dwa warianty: kupić nowy toner i sprawdzić czy będzie działał a jak nie to zanieść do serwisu, a drugi wariant to pójść od razu do serwisu.
    Czy wiecie w czym może być tu problem?
  • Poziom 28  
    Jeszcze nie widziałem takiego opisu cytuję "nieprawidłowy niebiesko-zielony toner" w tym modelu nie ma takiego toneru są podstawowe kolory CMYK ale zielonego to niestety nie ma tonery oryginały czy podróby?
  • Moderator
    tato56 napisał:
    Jeszcze nie widziałem takiego opisu cytuję "nieprawidłowy niebiesko-zielony toner"

wiki.answers.com -> What color is cyan? -> It is a light blue color with a subtle hint of green. :D
  • Poziom 2  
    Samsung CLP-310 nieprawidłowy toner

proszę bardzo. Tonery z tego co pamiętam nie są oryginalne ale stary toner był oryginalny a też nie działa.
  • Poziom 12  
    Wskazywało by to na problemy z stykami na poziomie toner/drukarka, wyciąg toner i zobacz miejsce gdzie są styki, jak się da przeczyść je delikatnie, być może jakieś zanieczyszczenia osiadły się na tym i nie wykrywa, czasem mechanicznie styki mogą się uszkodzić i nie przylegać do chipa z tonera.
  • Poziom 2  
    Przeczyściłem i nic. Też myśle ze cos ze stykiem. Jakieś jeszcze propozycje macie co to moze byc??
  • Poziom 12  
    Miałem podobne objawy ale wtedy chip nie współpracował z drukarką, ten stary toner na pewno wcześniej był w twojej drukarce i działał ?

• Poziom 34  
    A robiłeś aktualizacje, bo często później nie działają zamienniki właśnie po aktualizacji.
  • Poziom 2  
    Stary toner sam wymieniałem i on działał, a aktualizacji żadnej nie robiłem.
  • Spec od drukarek
    Ja bym zaczął od wymiany samego chipa.
  • Poziom 1  
    Witam!
    Mam bardzo podobny problem, tzn. jakiś czas temu uzupełniłem toner w Samsungu CLP-310 (proszek i chip były oryginalne). Wszystko działało bez zarzutu, aż do wczoraj, kiedy drukarka odmówiła posłuszeństwa (pojawił się też komunikat analogiczny do ww. "Nieprawidłowy czarny toner"). W związku z tym mam pytanie przede wszystkim do autora tego tematu. Otóż chodzi o to, jak drogi mariosou160 poradziłeś sobie z tym problemem? Czy konieczny był zakup nowej kasety? Nowego chipa? A może wizyta w serwisie?