Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tuner urz0086 + nagrywarka dvd lg

asdqwerty 04 Kwi 2012 17:08 1714 6
  • #1 04 Kwi 2012 17:08
    asdqwerty
    Poziom 21  

Od dwóch dni baruję się z właściwym połączeniem tego tunera z nagrywarką dvd LG RH387H. Właściwie, udało mi się znaleźć kombinację, dzięki której mogłem oglądać programy cyfrowe z tunera poprzez nagrywarkę. Jednak chciałbym zaprogramować w tej nagrywarce cyfrowe programy z tunera! I tutaj pojawia się problem, ponieważ operacja wygląda tak:
    Lista zaprogramowanych kanałów w nagrywarce składa się z 7 stacji analogowych. Chcąc podmienić kanał analogowy na kanał cyfrowy, ustawiam go najpierw na tunerze, potem edytuję w nagrywarce, włączając w pozycję ON tajemniczą funkcję CANAL. Pojawia się stacja cyfrowa zamiast starej (analogowej). Klikam OK, przechodzę do następnej stacji, oczywiście zmieniam kanał na tunerze na inny, ponownie powtarzam proces edycji na nagrywarce dla innego kanału, zatwierdzam OK.
    I tutaj dochodzimy do sedna - na każdym z tak edytowanych w nagrywarce programów, jest ten sam kanał, który aktualnie jest włączony na tunerze. Nie bardzo wiem, co mam jeszcze zmienić, aby zaprogramować każdy oddzielny kanał cyfrowy. Proszę o fachową pomoc jakiegoś guru RTV, bo problem ten nie jest powszechny. Za każdą wskazówkę dam pochwałę.

0 6
  • #2 04 Kwi 2012 17:27
    Pablo1964
    Moderator

Czy nagrywarka jest wyposażona w tuner DVB-T? Jeżeli nie, możesz nagrywać tylko ten program, który aktualnie odbierany jest przez tuner zewnętrzny. I nie ma żadnej możliwości programowania nagrywarki. A poza tym, proszę przeczytać regulamin forum.

3.1.15. (11) Zabronione jest publikowanie wpisów przedstawiających problem, bez podania wystarczającej liczby informacji umożliwiającej zajęcie merytorycznego stanowiska przez innych Użytkowników forum. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki.

0
  • #3 04 Kwi 2012 17:32
    telbod
    Poziom 31  

Wspomniany tuner to "twin tuner" Cabletecha. Nagrywać na nagrywarce możesz tylko jeden program ten który aktualnie oglądasz. Jeżeli bardzo się upierasz przy nagrywarce DVD to programując ja do nagrywania musisz tak samo zaprogramować tuner do nagrywania. Ale polecam nie nagrywać na DVD, tylko poprzez port USB na dysku zewnętrznym. Tuner może nagrywać nawet jednocześnie dwa rożne programy z dwóch różnych multipleksów. A jeśli musisz mieć to na DVD to konwertować to i wypalić płytkę DVD.

0
  • #4 07 Kwi 2012 12:30
    asdqwerty
    Poziom 21  

Jeszcze jedno pytanie. Czy jeśli podłączyłbym tę nagrywarkę do telewizora nowego typu, wyposażonego w tuner MPEG4, to czy w tym przypadku również potrzeba podłączyć dodatkowy tuner przed nagrywarką?

0
  • #5 07 Kwi 2012 12:40
    telbod
    Poziom 31  

Dodatkowy tuner nie będzie potrzebny, ale będziesz nagrywał to co aktualnie wyświetlane jest na TV.

0
  • #6 07 Kwi 2012 14:11
    asdqwerty
    Poziom 21  

Dopytam. Jeśli chciałbym także ustawiać harmonogram nagrywania, to dodatkowy tuner jest niezbędny, dobrze wnioskuję?

0
  • #7 09 Kwi 2012 21:49
    asdqwerty
    Poziom 21  

Problem rozwiązany okrężną, ale dobrą drogą. W każdym razie nie trzeba kupować kolejnego tunera.

0