Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Solved] Pralka Mastercook PFD-113P - błąd F02, raz F07 i dziwne zachowanie

slqa 04 Apr 2012 17:57 7661 3
 • #1
  slqa
  Level 11  
  Otóż wszystko zaczęło się jakieś 4 miesiące temu pralka podczas prania stawała i pokazywała raz błąd F02, raz F07. Po sprawdzeniu okazało się, że łożyska w pompie wody są przytarte. Wymieniłem więc pompę pralka przestała pokazywać kod F02, pochodziła chwilkę poprawnie i znów klops. Zatrzymała się i kod F07, wyłączyłem ją a po jakiś 5 minutach zaczęła sama obracać bębnem. Wyciągnąłem moduł sterujący znalazłem dwie pojemności do wymiany. Sprawdziłem hydrostat, przedmuchałem wężyki i założyłem programator.

  Pralka zaczęła pracować normalnie, aż do dziś znów pokazała kod F07, pokazuje go mimo odpiętego wężyka od hydrostatu, zaczyna szarpać bębnem. Dodam, że nie chce odciągnąć do końca wody. Stąd moje pytanie czy myślicie koledzy, że to może być hydrostat czy bardziej może to być wina modułu?

  Edyt.
  Jak zaciągnę powietrze przez wężyk od hydrostatu to ma się woda pojawić czy tylko samo powietrze powinno być?
 • #2
  zbigniew3107
  Level 20  
  Nie zasysaj a dmuchnij jeśli będzie wolny przepływ to ok. jeśli nie to przeczyść cały obwód wężyk z zbiorniczkiem kompensacyjnym włącznie w zbiorniczku odkłada się kamień i nie rozpuszczony proszek wyczyść to i dobrze załóż z powrotem .
 • Helpful post
  #3
  peter falk
  Home appliances specialist
  Nadal jest problem z pompą. Sprawdź poprawność połączeń elektrycznych wiązki pompy - tak przy pompce, jak i przy module.
 • #4
  slqa
  Level 11  
  Wyciągnąłem wczoraj moduł i przeleciałem luty o dziwo pralka zaczęła chodzić normalnie. Moduł nie nosi znamion uszkodzenia, połączenie od pompy też jest dobre. Powymieniam elektrolity jeszcze i zobaczę na ile to pomoże.

  Edit: Pralka po tej małej reanimacji działa jak do tej pory bez zarzutu. Temat zamykam dziękuje za pomoc.