Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVD Manta 066S + monitor SAM 931BW

atomic99 04 Kwi 2012 18:59 2123 8
  • #1 04 Kwi 2012 18:59
    atomic99
    Poziom 30  

Witam

Czy podłączenie takim kabelkiem monitora Samsung 931BW do odtwarzacza MANTA DVD066S będzie działać ? ? ?

0 8
  • #3 04 Kwi 2012 20:21
    atomic99
    Poziom 30  

Monitor ma VGA i DVI z tym że kabel DVI->RGB jest za 20zł a EURO(SCART)->VGA za 50zł zawsze 30zł w kieszeni.

Ciekawe jaka będzie jakość obrazu na tym DVI->RGB

0
  • #4 05 Kwi 2012 10:47
    egon42
    Poziom 36  

To że ktoś sprzedaje różne kombinacje przewodów to nie znaczy że te przewody działają tak jak my byśmy chcieli

atomic99 napisał:
    EURO(SCART)->VGA
    Na pewno nie zadziała do do tego nie wystarczy zwykły kabel bo to są 2 kompletnie różne sygnały i nie da się ich połączyć w prosty sposób potrzebny jest specjalny konwerter sygnału. to samo z kablem z DVI jaki sygnał chcesz tam wprowadzić ?.

0
  • #5 05 Kwi 2012 13:44
    atomic99
    Poziom 30  

Chcę podłączyć odtwarzacz DVD do monitora, monitor ma dwa wejścia DVI i VGA, DVD ma takie jak na foto.

0
  • #6 05 Kwi 2012 14:01
    egon42
    Poziom 36  

Kolego w prosty sposób tych sprzętów nie połączysz bo monitor potrzebuje sygnał standardu komputerowego a dvd daje sygnał standardu telewizyjnego a to są całkiem różne systemy aby je pożenić potrzebny specjalny konwerter koszt chyba od 160zł w górę. Jak kolega ma możliwość to niech poszuka inne dvd manty miały oryginalnie wyjście sygnału VGA wtedy nie ma problemu.

0
  • #7 07 Kwi 2012 09:39
    atomic99
    Poziom 30  

egon42 o jakich Ty standardach piszesz nie ma takich jak "komputerowe" i "telewizyjne"

są Analogowe (SCART, D-Sub[VGA], Composite, DVI-A, DVI-I)
    jest też Cyfrowy (DVI-I, DVI-D, HDMI, DisplayPort, S/PDIF)

Po prostu założyłem temat bo nie mogłem się doszukać jednoznacznej odpowiedzi czy złącze RGB to cyfrowe czy analog.
    Chociaż są działające przejściówki z VGA->HDMI to raczej DVI->RGB też powinno działać, muszę tylko doszukać się jakie konkretnie złącze ma monitor DVI-A, DVI-I, DVI-D, najlepszym by było DVI-I ponieważ przesyła sygnał Analogowy i Cyfrowy.

0
  • #8 07 Kwi 2012 10:58
    egon42
    Poziom 36  

Kolega niech poczyta o sposobie tworzenia tworzenia obrazu w sprzęcie komputerowym a w sprzęcie tv to się doczyta ze te obrazy są tworzone całkiem inaczej w sprzęcie komputerowym przesyłany jest cały obraz a w sprzęcie tv obraz jest dzielony na pół obrazy najpierw przesyłany jest obraz złożony z linii nieparzystych potem linie parzyste i dopiero na ekranie tv składany jest cały obraz. Do tego sygnał VGA to 3 sygnały RBG + 2 sygnały synchronizacji poziomej i pionowej a w tv czyli scart są sygłnały inne RGB i zespolony sygnał synchronizacji poziomej i pionowej i ciekawi mnie jak kolega rozdzieli ten zespolony sygnał na 2 sygnały w zwykłym kabelku
    .

atomic99 napisał:
    Chociaż są działające przejściówki z VGA->HDM
    To ze ktoś oferuje przewody takie to nie znaczy że one działają, sprzedający takie cuda liczy że na 10 sprzedanych przewodów 8 nie wróci i kasa zostaje w kieszeni.

1
  • #9 21 Lis 2012 11:21
    wpmarek
    Poziom 9  

Witam serdecznie.
    Kupiłem kombajn MANTY DVD + DVB-T (Manta Emperor DVBT DVD/DVBT Combo DVD071), wziąłem to tylko dlatego, że sprzedawca zapewniał mnie o możliwości podłączenia urządzenia do monitora (Samsung Syncmaster T190). Wszystko miało byc pięknie - DVD i tuner TV cyfrowej w jednym... Niestety próby uzyskania obrazu na monitorze spełzły na niczym...

1. Pewien połowiczny sukces jest przy pracy urządzenia jako DVD - obraz jest ale na ekranie wyświetla się informacja Samsunga, że preferowanym formatem jest 1440 na 900, po chwili sygnał znika....

2. Jeżeli chodzi o wyświetlanie sygnału tunera DVBT to początkowo (przez kilka minut) pojawił się na monitorze sygnał z urządzenia, ale znikł i do tej pory nic. Przy przełaczeniu Manty na tuner monitor nie dostaje sygnału lub dostaje sygnał niekompatybilny bo wyświetla komunikat jak wyżej "...preferowanym formatem jest 1440 na 900..."

Może mi ktoś pomóc w tej sprawie?
    Dziękuję z góry

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo