Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
flexghzflexghz
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak sygnału antena kierunkowa nadajnik Rachocin

04 Kwi 2012 19:08 2843 13
  • Poziom 9  
    Witam. Mam pytanko. Nagle zginąl całkowicie sygnal telewizji naziemnnej i pisze brak sygnału. Mam podłączoną antenę kierunkową na nadajnik w Rachocinie. Dodam, że nie mam podłączonego żadnego zasilacza do anteny bo nie bylo nawet w zestawie. Antena firmy emmerson zysk:15db,pasmo:470-862 MHz,impedancja:75 omów. Przestawiłem antenę nawet na nadajnik w Bydgoszczy ale niestety też brak sygnału. Co można zrobic żeby znowu był sygnał???
  • flexghzflexghz
  • Poziom 39  

Na nadajniku w Rachocinie trwają prace modernizacyjne przed uruchomieniem mux-1, więc to może to. Mają się ciągnąć do maja. Więcej na stronie emitela.
  • flexghzflexghz
  • Poziom 9  
    Do nadajnika w linii prostej jest 26 km.Antena zdjęta nawet była z masztu i w rózne strony ustawiana ale niestety nic to nie zmieniło.Na dachu jest stara antena siatkowa z zasilaczem ustawiona na nadajnik w Bydgoszczy jakies 120km w linni prostej i odbiera elegancko.Co może być przyczyną całkowitej utraty sygnału?Czy w Rachocinie są prowadzone jakieś prace przy nadajniku i jest słaby sygnał bo tak mówili inni?
  • Poziom 9  
    Czy może być założona płytka z anteny siatkowej i podłaczona do anteny kierunkowej bez zasilacza żeby sprawdzić czy płytka orginalna od anteny kierunkowej jest zepsuta?
  • Poziom 24  
    Za mało danych, podłącz drugi telewizor pod tą antenę, jeśli objaw będzie ten sam proponuję sprawdzić symetryzator, kabel i wtyczkę a dokładniej czy oplot ekranujący nie styka się z żyłą "gorącą" przewodu.
  • Poziom 43  
    Rewirowiec napisał:
    Do nadajnika w linii prostej jest 26 km.Antena zdjęta nawet była z masztu i w rózne strony ustawiana ale niestety nic to nie zmieniło.Na dachu jest stara antena siatkowa z zasilaczem ustawiona na nadajnik w Bydgoszczy jakies 120km w linni prostej i odbiera elegancko.Co może być przyczyną całkowitej utraty sygnału?Czy w Rachocinie są prowadzone jakieś prace przy nadajniku i jest słaby sygnał bo tak mówili inni?
    Pozostań przy tej siatkowej. Sam widzisz jaka dobra. Tą kierunkową wstyd ci się pochwalić?
  • Poziom 9  
    Podłączony byl drugi telewizor i niestety to samo brak sygnału.Kable i wtyczka sprawdzana i jest wszystko ok.Symetryzator jaki mam kupić żeby był odpowiedni i chodził bez zasilacza?
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    Rewirowiec napisał:
    Podłączony byl drugi telewizor i niestety to samo brak sygnału.

Sprawdź omomierzem czy jest przejście w kablu i czy nie ma rozwarcia/pęknięcia w żyle gorącej i masy.
    Cytat:
    Kable i wtyczka sprawdzana i jest wszystko ok

Dość często zarzekali się tu piszący, że na 100% jest OK a wychodziło, że właśnie we wtyczce antenowej lub w podłączeniu z symetryzatorem - było ŹLE.

Cytat:
    Symetryzator jaki mam kupić żeby był odpowiedni i chodził bez zasilacza?

Przecież teraz pisałeś, że nie masz żadnego wzmacniacza i zasilacza - to coś musiałeś mieć aby podłączyć kabel koncentryczny do samej anteny.

To coś to właśnie symetryzator. :D

Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Wiem że to jest symetryzator ale nie wiem jaki teraz dokupić nowy żeby był odpowiedni do tej anteny!?Czy może być obojetnie jaki symetryzator żebym mógł sprawdzić czy jest wszystko dobrze?Kabel jest napewno dobry bo podłączyłem nowy do sprawdzenia żeby wyeliminować wade kabla lub wtyczek i niestety znowu bez zmian brak sygnału!
  • Poziom 43  
    Rewirowiec napisał:
    Wiem że to jest symetryzator ale nie wiem jaki teraz dokupić nowy żeby był odpowiedni do tej anteny!?Czy może być obojetnie jaki symetryzator żebym mógł sprawdzić czy jest wszystko dobrze?Kabel jest napewno dobry bo podłączyłem nowy do sprawdzenia żeby wyeliminować wade kabla lub wtyczek i niestety znowu bez zmian brak sygnału!
    Ciekawe co bedzie jak kupisz symetryzator i dalej nie będzie odbioru?
  • Poziom 12  
    Ja miałem dokładnie taki sam problem, sprawdziłem dokładnie wszelkie połączenia i jest dobrze, więc tymczasowo musiałem przestawić antenę na inny nadajnik (Olsztyn), bo z Sierpca/ Rachocina nie odbiera. Sąsiadowi obok też zniknął sygnał. Mieszkam 60 km od nadajnika, dotychczas odbierało ze zwykłej anteny siatkowej z płytką i zasilaczem. Widocznie prace konserwacyjne mają z tym coś wspólnego. Trzeba poczekać do maja.