Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Palące się regulatory napięcia w skuterze.

04 Kwi 2012 20:34 8609 8
  • Poziom 10  
    Witam !
    Mam problem, ponieważ siadł mi po raz 2 regulator napięcia. Wszystko działa, tylko ładuje aku prądem 5-6Volt, gdy włączę światła to 11-12Volt (Dziwne, ale napięcie po włączeniu świateł wzrasta). Prawidłowe ładowanie to 14-15Volt. Objawy te same miałem też kiedyś przy 1 regulatorze, wymieniłem go na nowy i teraz znów problem powrócił. Przebieg ogólny mam 1700km, na nowym regulatorze ok 70km. Co może być przyczyną mojego problemu ? Pojazd to Kymco Super 8 4T. Regulator kupiłem FABRYCZNIE NOWY, musiałem tylko pozmieniać ustawienie pinów, ponieważ w orygnalnym miałem inne - patrzyłem po kolorach. Założyłem nowy, 3 regulator w historii tego skutera i jak na razie wszystko działa. Co może być przyczyną uszkodzeń tych regulatorów ? Dodam, że akumulator nie trzyma mi pełnego napięcia (po nocy ok 6Volt ma), ale nie sądzę żeby te regulatory przez ten akumulator siadały.
  • Poziom 20  
    A może jednak przez akumulator. Jeśli tak słabo trzyma to i tak do wymiany a przyczyną może być zwarcie wewnątrz akumulatora, a gdy zapalisz silnik to przez regulator płynie max prąd bo przecież akumulator jest rozładowany. A to 5-6 V to raczej świadczy o tym że w ogóle go wtedy nie ładuje. Może jednak coś źle podpięte.
  • Poziom 10  
    Jestem pewny że to nie przez akumulator, nie ma zwarcia - nie traci energi całkowicie ! Zawsze te 5-6Volt ma.
    Podłączyłem przed chwilą regulator od silnika 125 i wszystko działa jak należy, ale obawiam się że z czasem też go spali jak te pozostałe regulatory.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wywal ten akumulator na złom. On jest przyczyną.
  • Poziom 10  
    Jesteś na 100% pewny ?
  • Poziom 10  
    Sprawny w tym sensie że prąd przyjmuje, nie robi spięć. A jak inaczej podłączyć regulator jak nie po kolorach ?!
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Akumulator złom. Regulator podłącza się w/g schematu a nie kolorami przewodów!