Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

NOWY dysk A disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart

Oskar115 04 Apr 2012 22:30 16255 21
    Oskar115
    Level 12  
    Witam .
    Kupiłem NOWY dysk ( Samsung 640GB 5400rpm 8MB cache SATAII [HM641JI] ) i zainstalowałem na nim WIN 7. Podczas uruchamiania komputera wyświetla się następująca informacja A disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart. Po naciśnięciu Ctrl + Alt + Del komputer się uruchamia prawidłowo . Czasami muszę resetować 2 -3 razy aby się uruchomił . Co może być przyczyną ? Dysk nowy więc wątpię aby był uszkodzony . Laptop Toshiba L300 Dual Core T3200 2,0 Pamięć RAM 3GB . Proszę o pomoc
    Kasek21
    Level 43  
    Podaj SMART dysku - HD Tune -> zakładka Health.
    Kasek21
    Level 43  
    Co się stało ze starym dyskiem? Uległ awarii?

Dysk ma problemy z rozkręceniem talerzy.

Wyjąc dysk, przeczyścić złącza zasilania i sygnałowe.

Warto by albo sprawdzić inny dysk w laptopie czy tak będzie się zachowywał albo ten w komputerze stacjonarnym testować.
    Oskar115
    Level 12  
    Tak, dysk uległ awarii . Podczas uruchamiania starego dysku pojawiał się bluescreen również przy próbie instalacji nowego win pojawiał się bluescreen. Jak chciałem go otworzyć na innym komputerze przy pomocy USB to nie wykrywał w ogóle partycji oraz komputer się zawieszał.Więc ten stary dysk prawdopodobnie pójdzie na straty
    helmud7543
    Level 43  
    Podaj SMART starego dysku.
    artaa
    Level 43  
    Kulki pod którymś BGA na MB laptopa połapały się, że nie mają PB. ;-)
    i odmawiają współpracy.

Dyski podpinaj do stacjonarki bezpośrednio do MB, nie przez USB.
    Oskar115
    Level 12  
    Podaje SMART starego dysku : NOWY dysk A disk read error occurred Press Ctrl + Alt + Del to restart
    helmud7543
    Level 43  
    Sprawdź pamięć RAM jeszcze. Jak będzie ok to możliwe, że artaa ma rację - mostek południowy mógł paść.
    Oskar115
    Level 12  
    Aha czyli rozumiem że już z tego dysku danych nie odzyskam ... A jeżeli chodzi o ten nowy dysk to nie rozumiem co napisał arta, trochę zielony jestem w tym temacie . A w jaki sposób sprawdzić RAM ?
    helmud7543
    Level 43  
    Jeśli czyta dane to większość odzyskasz. Co do nowego dysku to nie jest z nim źle. Co do tekstu artaa to ja widzę tu aluzję - kulki (mocowania układów na płycie głównej pełniące jednocześnie rolę połączeń elektrycznych) nie mogą zawierać ołowiu (PB; zakaz wydała któraś tam dyrektywa unijna) co skutkuje dużo gorszą elastycznością, szybszą korozją, większą awaryjnością i ogólnie nieradzeniem sobie producentów z tym faktem (podziękuj "ekologom"), przez co powstaję całe wadliwe serie sprzętu. Możliwe, że któryś z układów na płycie głównej "odkleił" się od niej.
    Oskar115
    Level 12  
    No to pozostaje mi nic innego jak włączać komputer przy pomocy alt + ctrl + del . Mam nadzieję że to nie doprowadzi dysku do uszkodzenia ...
    Oskar115
    Level 12  
    Witam . Dziś się włączył dopiero za 9 krotnym Ctrl Alt Del . Chyba pozostaje wymiana dysku
    KanekS
    Level 29  
    Jak by był sprawny to wartośc SMART "Spin Up Time" powinna być w granicach 1000 a nie 3500...
    Coś nie tak pewnie z silniczkiem krokowym w dysku.
    Dawaj na gwarancje, lub na wymianę.
    Oskar115
    Level 12  
    Dziś jadę oddać dysk. Jak dostanę nowy to zobaczymy jak się będzie komputer zachowywał .

Dodano po 2 [godziny] 20 [minuty]:

Dysk wymieniony na nowy . Problem pozostał ;/

Dodano po 20 [minuty]:

Może zainstalowanie strowników pomoże ?

Dodano po 20 [minuty]:

Zainstalowałem nowsze sterowniki do biosa i śmiga bez zarzutu :) zobaczymy na jak długo . Dzięki za pomoc
    Oskar115
    Level 12  
    Stary dysk naprawiłem przy pomocy HDD Regenerator .
    artaa
    Level 43  
    Czyli trup.
    HDD Regenerator niczego nie naprawi, bo nic nie naprawi powierzchni platerów.
    Kasek21
    Level 43  
    Dysk jak był uszkodzony tak jest i NIC mu nie pomoże!