Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odzyskanie lub wznowienie licencji plików muzycznych

krzysiokal 04 Kwi 2012 23:26 1822 12
  • #1 04 Kwi 2012 23:26
    krzysiokal
    Poziom 13  

Witam otóż mam problem. Posiadam utwory muzyczne, które straciły licencję czy coś takiego w każdym bądź razie wcześniej mogłem normalnie słuchać muzy a teraz niektórych mi nie odtwarza tylko wyskakuje

Cytat:
    unsupported file format [Code: 41]
    :(
    Da się zrobić bez ponownego pobierania utworu itp ?
    dodam że błąd taki występuje w aimp2, ale również mam problem z odtwarzaniem w telefonie tu wyskakuje
    Cytat:
    Podłącz telefon do komputera i wybierz przesyłanie multimediów, aby spróbować przywrócić licencję.

0 12
  • #2 04 Kwi 2012 23:32
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Komunikat wskazuje, że nie masz wsparcia dla tego rodzaju plików. O żadnej licencji nie ma slowa. Jakie to są pliki?

0
  • #3 04 Kwi 2012 23:36
    krzysiokal
    Poziom 13  

wma i mp3
    inne tego samego typu pliki czyta bez problemów

Dodano po 3 [minuty]:

pliki są chronione da się jakoś usunąć ochronę/zdjąć ?

0
  • #4 06 Kwi 2012 11:30
    krzysiokal
    Poziom 13  

pomoże ktoś ?

0
  • #5 07 Maj 2012 23:49
    anmedia
    Poziom 39  

Da sie, ale jest to nielegalne. Z tego co napisales to pliki byly sciagniete z netu. Czy pliki sciagales na telefon czy na komputer. Jesli bezposrednio na telefon - to bedzie problem. Pozatym jak napisal jankolo to nie problem bezposrednio z licencja tylko zabezpieczenie przed kopiowanie z/na telefon.

0
  • #6 10 Maj 2012 10:16
    anmedia
    Poziom 39  

Jeszcze jedno w temacie. Cy telefon ktory posiadasz to iPhone?

0
  • #7 11 Maj 2012 20:27
    krzysiokal
    Poziom 13  

Nie posiadam SE elm a i w komputerze też nie czyta plików ;/

0
  • #8 11 Maj 2012 20:33
    anmedia
    Poziom 39  

W takim razie zacznijmy od poczatku, podaj wszystkie dane plikow, formatow, gdzie i co z czym robiles. "unsupported file format [Code: 41]" wyskauje gdzie, w telefonie czy w komputerze. Nie podales ZADNYCH danych aby ci pomoc. Samo to sformuowanie "unsupported file format [Code: 41]" oznacza ze player w ktorym odtwarzasz nie obsluguje tego typu formatu. Byc moze wystrczy zainstalowac odpoweidni kodek i po sprawie.

0
  • #9 12 Maj 2012 15:36
    krzysiokal
    Poziom 13  

a więc tak posiadam utwory muzyczne które kiedyś działały i można było słuchać ale teraz gdy taki owy plik muzyczny próbuję odtworzyć na komputerze lub na komórce to mi go nie czyta po prostu. W komputerze pokazuje się w windows media player takie coś
    Odzyskanie lub wznowienie licencji plików muzycznych
    a w telefonie gdy odpalam to "Podłącz telefon do komputera i wybierz Przesyłanie multimediów, aby spróbować przywrócić licencję"

format plików to chyba wszystkie WMA

0
  • #10 12 Maj 2012 19:24
    anmedia
    Poziom 39  

Ciekawe to jest, no ale. Z jakiej strony sciagales pliki, ze wogole jest taka sytuacja. Czy czasem wczesniej nie probowales juz kopiowac?. Zrob tak jak pisze aktywuj licencje. Jesli nie masz zapisanych danych z karty kredytowej, to w najgorszym przypadku w momencie koniecznosci oplaty bedziesz mogl zrezygnowac z aktywowania. Kolejna sprawa to powinienes szukac informacji na temat licencji na stronie gdzie kupowales muzyke. Tam powinno byc wszystko napisane. Nie podajesz zadnych informacji, skod ja lub ktokolwiek mamy wziac info skoro o wszystkie dane trzeba sie prosic.
    Pomijajac juz caly problem to sie az odechciewa kupowania oryginalow.
    Tak ze pozdrawiam i zycze szybkiego rozwiazania sprawy.

0
  • #11 13 Maj 2012 20:58
    krzysiokal
    Poziom 13  

nie pamiętam już skąd pobierałem było to już jakieś 3 lata temu
    a aktywacja licencji nic nie daje wyskakuje komunikat: "Licencja została pobrana na komputer. Teraz można już używać tego pliku." a nic nie pobrało i problem dalej występuje
    tak kopiowałem pliki na cd zrobiłem format kompa i znowu wgrałem z cd na dysk

0
  • #12 13 Maj 2012 22:09
    anmedia
    Poziom 39  

Po tylu postach wreszcie podales jakis sensowny konkret, ale to tez nie do konca. Z tego co w tej chwili podales, realne szanse na "odpalenie" tych utworow sa znikome. Ja nie siagam muzy wiec takiego problemu nie mam - tylko ze wzgledu na to ze sa to mp3. Ale to nie ma tu nic do znaczenia - moj punkt widzenia i snobizm. Jako ze juz w tym temacie wiele nie da sie zrobic (legalnie), podam Ci przyklad jak to wygladalo z MiniDisc'ami. Zasada licencji jest prawie identyczna. Jako ze rowniez nie podales istotnej informacji zeby sciagnac plik muzyczny musiales takze pobrac odpowiedni program ktory by Ci pozwolil na zrobienie jednej kopi na CD lub zainstalowac odpowiedni plugin do Windows Media Player.
    Z MiniDisciem, bylo tak ze mogles skopiowac plyte z CD, w twoim przypadku pobrac na komputer. Automatycznie program zabezpieczal utwor w taki sposob ze mogles go sluchac tylko na komputerze (tylko i wylacznie programem do minidisca) i nagrac na minidisc. Wszystko ze soba funkcjonowalo OK do momentu jakiejkolwiek zmiany w programie, lub Minidiscu. Formatowanie dysku powoduje trwale uszkodzenie licencji i pozostaje Ci ponowny zakup tych samych utworow LUB jesli musiales zainstalowac jakis plugin, pobierz i zainstaluj moze to pomoze.
    Jednak za nim to zrobisz nalezy sie zastanowic minimum pare razy, poniewaz siaganie plikow ze stron legalnych zawsze jest obarczone wlasnie takimi zabezpieczeniami, co dla Ciebie jako uzytkownika legalnego jest wiekszym problemem niz dla tego co sciaga pliki nielegalnie, a zarazem ma wiecej mozliwosci niz Ty. Przekalkuluj czy warte jest kupienie mp3 (pozornie tansze) niz zakup dysku z legalna kopia (na uzytek wlasny mozesz zrobic sobie kopie do telefonu, do samochodu itp) bez problemow w przyszlosci jakie masz w tej chwili. No i zawsze wav to wav a nie mp3.
    Na przyszlosc, CZYTAJ LICENCJE i zanim cokolwiek kupisz CZYTAJ FAQ to bardzo ulatwia zycie.

0
  • #13 14 Maj 2012 20:30
    krzysiokal
    Poziom 13  

ok dzięki

0