Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel jak zrobić formułę lub odnośnik

geforce82 05 Kwi 2012 00:33 3748 5
  • #1 05 Kwi 2012 00:33
    geforce82
    Poziom 2  

Witam mój problem polega na tym, że muszę stworzyć dokumenty tygodniowe z wieloma wpisami takimi jak poniżej i za każdym razem będę musiał zmieniać jeden parametr a mianowicie:

='X:\Groups\PG\PG-01\PRODUKCJA GŁOWIC\RDZENIARNIA COLD BOX\RAPORT PRODUKCJI\PROGNOZA\Zmiana 2\[RP KW15 CB.xlsx]Poniedziałek'!$Z$15

='X:\Groups\PG\PG-01\PRODUKCJA GŁOWIC\RDZENIARNIA COLD BOX\RAPORT PRODUKCJI\PROGNOZA\Zmiana 2\[RP KW16 CB.xlsx]Poniedziałek'!$Z$15

='X:\Groups\PG\PG-01\PRODUKCJA GŁOWIC\RDZENIARNIA COLD BOX\RAPORT PRODUKCJI\PROGNOZA\Zmiana 2\[RP KW17 CB.xlsx]Poniedziałek'!$Z$15

czy można zrobić formułę która to będzie zmieniała lub wstawić jakiś odnośnik do jakieś komórki która to zmieni.

Obecnie muszę zmieniać około 700 wpisów

Drugi problem jest podobny tylko chodzi o zmianę tej drugiej części czyli Poniedziałek' na Wtorek, Środę i tak dalej ale głównie chodzi mi o ten pierwszy problem

Z góry dziękuję za odpowiedź

0 5
  • #2 05 Kwi 2012 09:28
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Sprawa z pobieraniem danych z zamkniętego pliku jest o tyle trudna, że żadna przydatna w takim przypadku funkcja na takowych nie działa (Np ADR.POŚR)

Pozostaje VBA. Poszukaj informacji n.t. ExecuteExcel4Macro, Np Link Można ją zastosować jako procedurę zdarzeniową podstawiając argumenty, albo w pętli dla zadanego zakresu.

0
  • #3 05 Kwi 2012 23:18
    geforce82
    Poziom 2  

dzięki, ale nie mam pojęcia oco chodzi z tymi makrami gdyź nigdy z tym nie miałem doczynienia.

Dodano po 14 [minuty]:

w załączniku są pliki

Rozrysowałem oco mi chodzi i tak mam jeden w którym jest 7 dni poniedziałek, wtorek itd i jest to dajmy na to Tydzień 15, pózniej robię kopię tego pliku i zmieniam nazwę na tydzień 16 i tu się pojawia problem, ponieważ te dane są zczytywane przez kolejnych 7 plików będących w folderach tydzień 15, 16 itd.
    I tak gdy utworzę dla jednego tygodnia to są zapisy tak jak pisałem takie ='X:\Groups\PG\PG-01\PRODUKCJA GŁOWIC\RDZENIARNIA COLD BOX\RAPORT PRODUKCJI\PROGNOZA\Zmiana 3\[RP KW15 CB.xlsx]Poniedziałek'!$Z$15 i dla kolejnego tygodnia muszę pozmieniać każdą formułę ręcznie na KW16 17 itd. a jest tego około 700 w każdym tygodniu czy jest ktoś w stanie w prosty sposób wytłumaczyć jak rozwiązać tem problem

0
  • Pomocny post
    #4 06 Kwi 2012 08:13
    adamas_nt
    Moderator Programowanie

Może spróbuj przez podstawianie formuł. Makro przetestowałem na arkuszu "Zmiana N". Jeśli to jest to, to masz już z górki.

Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
    Jeśli wszędzie równo to

0
  • #5 06 Kwi 2012 16:31
    walek33
    Poziom 28  

A próbowałeś przy pomocy Ctrl+h? Przecież to nie jest takie skomplikowane a robisz to raz dla całego arkusza klikając Zamień wszystko.

0
  • #6 10 Kwi 2012 07:36
    geforce82
    Poziom 2  

adamas_nt napisał:
    Może spróbuj przez podstawianie formuł. Makro przetestowałem na arkuszu "Zmiana N". Jeśli to jest to, to masz już z górki.
    Jeśli wszędzie równo to

Wielkie dzięki za pomoc. Jesteś po prostu brak mi słów

0