Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F3S Powielony obraz na matrycy w poziomie

czaroli 05 Kwi 2012 01:58 1999 3
  • #1 05 Kwi 2012 01:58
    czaroli
    Poziom 2  

Mam problem z laptopem ASUS F3S, Oraz na matrycy jest wyświetlony podwójnie, miałem wylamane z obudowy dolnej zawiasy, kupiłem już obudowę i osadziłem matrycę. Wcześniej jednak, jak laptop miał te zawiaski wyłamane na matrycy zaczął się wyświetlać podwojny obraz. Czy to jest wina taśmy czy GPU ?

Nie mam tasiemki na podmianę więc nie mogę sprawdzić ale nie wiem czy szukać takiej?, tasiemka jest wkładana w moim lapku z jednej i drugiej strony. Jak wyjmę tasiemkę z płyty po prawej, a zostawię to po lewej to mam biały ekran czyli to jest zasilanie inwertera, a po prawej pewnie jest sygnał z GPU ale po prawej nie miałem problemów z zawiasami więc to dziwne.

Proszę pomóżcie wyczaić problem.

Poniżej zdjęcia, trochę kiepskie bo z tel i prześwietlone ale widać o co chodzi.

Asus F3S Powielony obraz na matrycy w poziomie Asus F3S Powielony obraz na matrycy w poziomie Asus F3S Powielony obraz na matrycy w poziomie Asus F3S Powielony obraz na matrycy w poziomie

0 3
  • #3 05 Kwi 2012 07:59
    artaa
    Poziom 43  

Jeśli w nim jest grafika GF xxxx, to wymiana chipu na wolny od wady i nowe kulki pod BGA.

0
  • #4 01 Wrz 2014 16:30
    czaroli
    Poziom 2  

Dziekuje.
    Problem rozwiazalem. Za grosze kupilem identyczna plyte glowna i wymienilem cala plyte :)

0