Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wizualizacja - SIEMENS Wincc Flexible Standart, 5 paneli + Komputer centralny

Miglans_87 05 Kwi 2012 11:15 2017 3
  • #1 05 Kwi 2012 11:15
    Miglans_87
    Poziom 13  

Witam serdecznie kolegów.
    Przymierzam się do stworzenia wizualizacji dla zespołu maszyn.
    Maszyny tworzą ciąg technologicznym. Każda maszyna będzie posiadać osobne panele do wizualizacji i nastaw. Klient zażyczył sobie centralne sterowanie/podgląd z jednego stanowiska komputera PC oraz dostęp poprzez WWW.

Praktycznie projekt zawiera pięć paneli MP300 (10-15"). Połączone ze sobą siecią Ethernet oraz komputer przemysłowy z systemem Windows.

Potrzebuję informacji jakich narzędzi potrzebuję do stworzenia takiego projektu.
    Posiadam WinCC Flexible Standart - tym narzędziem stworze wizualizację dla Paneli.
    Jakie narzędzie i licencje potrzebuję do stworzenia wizualizacji na komputer przemysłowy. Całkowita liczba zmiennych wyniesie koło 10 000.

Wystarczy stworzyć wizualizacje w WinCC flex i wykupić licencję dla RT na komputer PC i uruchomiać wizualizację na PC, czy lepiej to zrobić na WinCC RC?

Ogólnie nie wiem jak to ugryźć. Mam małą wiedzę mam na temat systemów wizualizacji SCADA.

0 3
  • SterControl
  • #2 05 Kwi 2012 21:11
    adamac2
    Specjalista Automatyk

Masz małą wiedzę i klient chce tobie powierzyć całkiem spory projekt???
    W Polsce jednak firmy strasznie oszczędzają na wykonawstwie.....

Przepraszam za offtopa....

Ale ogólnie z tego co się orientuje to w nowym TIA Portal WinCC to poprostu WinCC a czy tworzysz aplikację na panel czy na wizualizację no to już tylko wtedy kwestia odpowiedniej licencji (aplikację są skalowalne) (jeżeli się mylę to przepraszam, w praktyce w nowej wersji nie pracowałem, a mogłem ulec propagandzie Siemensa).

Natomiast jeżeli ty mówisz o WinCC Flexible Standard 2008 no to jest to wogóle osobna aplikacja do paneli a poza nią musisz zakupić WinCC do stworzenia systemu SCAD'a.

0
  • SterControl
  • #3 05 Kwi 2012 23:38
    roks
    Specjalista Automatyk

Witam
    Z tego co napisałeś to potrzebne będą
    1. Konfiguracja paneli i wizualizacji na PC - WINCC Advanced
    2. Runtime do wizualizacji na PC - WINCC Advanced Runtime z odpowiednią ilością zmiennych + ewentualne dodatki

Dla SCADA -> WINCC Proffessional + WINCC Runtime

Oczywiście wszystkie powyżej TIA :D

Najlepiej przed zakupem sprawdzić w SIEMENSie dostępne promocje, zdarza się, że można dostać to co potrzeba połowę taniej w pakiecie. ( np. konfiguratora z runtimem )

pozdrowienia

0
  • #4 06 Kwi 2012 07:02
    Miglans_87
    Poziom 13  

Dzięki za informację:)
    Dostałem dużo informacji na PW. Również Panowie z Siemensa stanęli na wysokości zadania.
    Do stworzenia wizualizacji wystarczy mi WinCC Flexible Standart 2008.
    Do komputera PC potrzebuje WinCC RC, pakiet inżynierski. Do tego komputer PC z RT.

Dziękuje wam za pomoc i doradztwo:)
    Pozdrawiam.
    Tomek.

0