Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MSI CX605 po upadku, brak reakcji na power.

05 Kwi 2012 11:21 2110 6
  • Poziom 19  
    Witam.
    Laptop jak w temacie, upadł na "grzbiet" w efekcie czego wyłamane zostało gniazdo zasilania i pękło złącze miniPCIex. Inspekcja płyty nie wykazała innych uszkodzeń mechanicznych typu zerwane ścieżki, pady czy wyrwane przelotki.
    Uszkodzone elementy wymieniłem, niestety płyta nie uruchamia się.
    Działa ładowanie, startuje przetwornica 3,3V i 5V, jest napięcie na przycisku PWON, po jego naciśnięciu spada do 0V.
    Tyle udało mi się wczoraj pomierzyć.
    Płyta to MS-16871 ver1.1.
    Przydałby się schemat oraz zdjęcia obu stron laminatu w okolicy złącza miniPCIex i gniazda zasilania.
  • Poziom 19  
    pioruowski998987654321 napisał:
    Czy laptop przy ładowaniu syczy, brzęczy itp.?

Nie wydaje żadnych podejrzanych dźwięków, grzeją się tylko układy odpowiedzialne za ładowanie, most południowy i minimalnie KBC.

Cytat:
    Dociśnij wszystkie połączenia i powiedz jaki skutek.

Nie bardzo jest co dociskać - płyta wyjęta z obudowy, podłączona matryca i panel z wyłącznikiem.
    Tak się jednak zastanawiam nad czujnikiem otwarcia klapy - nie mam pewności jak jest tutaj zrealizowany ponieważ jej nie rozebrałem. Nie orientuje się ktoś jak go ominąć?
  • Poziom 19  
    Z braku czasu odłożyłem temat, jednak na początku tygodnia udało mi się zabrać za pacjenta na nowo.
    W między czasie zlokalizowałem kilka usterek.
    Zwarcie na PL11 - sprawcą okazał się podejrzany od początku SB SIS968
    Ściągnąłem - ma zwarcie na pinach zasilających, czyli trup.
    Niestety po inspekcji okazało się, że gdzieś się "zapodziało" kilka padów. Wydaje mi się, że są nieużywane, ale proszę o potwierdzenie.
    Brakujące pady są zaznaczone na zdjęciu czerwonym kolorem.

Znalazłem również zwarcie na PL6 tor zasilania GPU, był to uszkodzony kondensator - nie wiem jednak jaką powinien mieć wartość.
    Na zdjęciu jego lokalizacja w czerwonej ramce - może ktoś podpowie co tam wstawić.

• Spec od komputerów
    Zaznaczone pady są NC.
    Podaj oznaczenie tego kondensatora z laminatu.
  • Poziom 19  
    Popatrzyłem teraz dokładnie na zdjęcie laminatu i znalazłem ramkę z oznaczeniami tych elementów.
    No i "kondensator" ma oznaczenie L6 - zachowałem chyba ten element, więc zmierzę go ponownie, ale z tego co pamiętam to ta cewka miała wyraźne oznaki przegrzania dlatego potraktowałem ją jako uszkodzony kondensator.
    Profilaktycznie proszę więc o podanie parametrów L6.
    Pytanie pomocnicze brzmi - czy uszkodzenie tej cewki nie zwiastuje śmierci GPU, po lokalizacji patrząc to chyba element w sekcji zasilania?

Załączam zdjęcia laminatu.

• Poziom 19  
    Naprawa okazała się nieopłacalna.