Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hydraulika w krawędziarce padła

Slawox 05 Sty 2005 07:58 1059 5
  • #1 05 Sty 2005 07:58
    Slawox
    Poziom 14  

Hydraulika padła w czeskiej krawędzuarce CTO 250A, brak szybkiego opuszczania-opuszcza wolno i głośno szumi, zawory raczej sprawne

0 5
  • #2 05 Sty 2005 09:05
    Trapp
    Poziom 15  

Umów się z serwisem... ;-)

... lub zajrzyj do schematu hydrauliki...
    Pzdr.
    Trapp

0
  • #3 09 Sty 2005 22:29
    zbych m
    Poziom 17  

W większości układów opuszczanie odbywa się na zasadzie otwarcia zaworu na zlew. Przy zaworach dwustanowych (włącz-wyłącz) regulacja szybkości opadania regulowana jest za pomocą dławików o otworze poniżej 1mm. Wystarczy niewielki "paproch" w oleju aby go zablokować. Najczęściej dławiki są przy zaworach lub przy siłownikach, musisz do niego dotrzeć i przemyć. "Paproch" mógł się też dostać do wodzika zaworu i go przyblokować, tu też przemycie zaworu pomoże.
    Przy zaworach proporcjonalnych regulacja szybkości regulowana jest napięciem i przy prawidłowym sterowaniu powodem niesprawności głównie jest zanieczyszczenie zaworu.

0
  • #4 11 Sty 2005 13:44
    jaruśjaruś
    Poziom 18  

Jak napisał mój poprzednik powodem mogą być zanieczyszczenia.
    Z mojej praktyki jeżeli są filtry to zanieczyszczenia pojawiaja się po naprawach dlatego proponuję sprawdzić pracę elektrozaworów:
    1. Czy dostają napięcie sterujące i czy trzpień elektrozawodu wykonuje ruch
    2. Przesterować ręcznie odpowiedni trzpień poprzez wciśnięcie go wkrętakiem, a przede wszystkim obserwować ciśnienie na manometrach gdyż zanieczyszczenia jeżeli są to nie spowodują spadków ciśnienia na pompie.
    Pozdrawiam

Dodano po 45 [minuty]:

Jak napisał mój poprzednik powodem mogą być zanieczyszczenia.
    Z mojej praktyki jeżeli są filtry to zanieczyszczenia pojawiaja się po naprawach dlatego proponuję sprawdzić pracę elektrozaworów:
    1. Czy dostają napięcie sterujące i czy trzpień elektrozawodu wykonuje ruch
    2. Przesterować ręcznie odpowiedni trzpień poprzez wciśnięcie go wkrętakiem, a przede wszystkim obserwować ciśnienie na manometrach gdyż zanieczyszczenia jeżeli są to nie spowodują spadków ciśnienia na pompie.
    Pozdrawiam

0
  • #5 11 Sty 2005 18:48
    Slawox
    Poziom 14  

Dzieki za porady. Temat "paprocha" bralismy pod uwage. Czy ktos ma rys. zaworu jednokierunkowego-olejowego ? To taki"grzybek" ze . sprężynką. Prawdopodobnie ten, co jest w tej maszynie jest „wyklepany” i olej ma zbyt maly przeplyw w kierunku przepuszczania.

0
  • #6 12 Sty 2005 10:32
    jaruśjaruś
    Poziom 18  

Zawór z grzybkiem i sprężynką to prawdopodobnie reduktor ciśnienia. Nie można prowadzić naprawy urzadzeń bez podania typu elementów lub chociażby fotografii.
    Ilość elementów regulacyjnych hydrauliki siłowej sięga dziesiątek tysięcy pozycji.
    Pozdrawiam

0