Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Passat B5FL zablokowany bagażnik, błędy modułu komfortu.

05 Kwi 2012 12:25 6158 6
  • Poziom 9  
    Witam,

Od dłuższego czasu meczę się z zablokowanym bagażnikiem VW Passat B5FL 2004r.

Wygląda to tak:
    Komputer cały czas pokazuje, otwarta tylna klapa, drzwi kierowcy i bodajże pasażera.

Po odczytaniu błędów pojawiają się informacje o nieznanej kondycji 2 przełączników w tylnej klapie.

Po zapoznaniu się z tematem wziąłem się do roboty i :
    Siłownik klapy jest dobry, przycisk otwierający klapę dobry, przełącznik znajdujący się w zamku albo zwiera wszystkie trzy przewody (trzy brązowe, jeden z szarym, drugi z czarnym paskiem) albo nie ma żadnych połączeń. I tu moje pierwsze pytanie czy tak powinno być? Mam dwa takie zamki i obydwa reagują tak samo.

Drugi przełącznik znajdujący się przy zamku, wkładce kluczyka, po przetestowaniu miernikiem (w pozycji dioda) nie pokazuje mi zwarcia lecz wartości 200 w tych pozycjach w których według mnie powinien zwierać a w pozostałych wiadomo przerwa. Czy to normalne?

Pokusiłem się o sprawdzenie samego modułu, dostałem się do niego, wszędzie sucho i kable dochodzące wyglądają bardzo dobrze.

Jakieś pomysły?
  • Poziom 43  
    Sprawdź wiązkę klapy,pęka w środku.
  • Poziom 9  
    andrzej20001 napisał:
    Sprawdź wiązkę klapy,pęka w środku.

W którym miejscu mniej więcej takie rzeczy się zdarzają?
  • Poziom 43  
    Na zgięciu gdzie pracuje wiązka.
  • Poziom 13  
    otwórz ręcznie bagaźnik poprzez zdjęcie obudowy(plastiku w klapie) i zobacz czasem czy nie ma wody w mikrowyłączniku lub na wtyczce od zamka- często tak się dzieje w VW golf 4,passat b5,b5fl
  • Poziom 9  
    gori92 napisał:
    otwórz ręcznie bagaźnik poprzez zdjęcie obudowy(plastiku w klapie) i zobacz czasem czy nie ma wody w mikrowyłączniku lub na wtyczce od zamka- często tak się dzieje w VW golf 4,passat b5,b5fl

To wszystko już sprawdziłem, poniżej jeszcze lista błędów, może coś przeoczyłem.

01362 - Close Switch for Tailgate/Trunk (F124)
    29-00 - Short to Ground
    00950 - Central Locking Motor - tailgate (V53); UNLOCK
    25-10 - Unknown Switch Condition - Intermittent
    00947 - Trunk Lid remote Control Switch (E188)
    29-00 - Short to Ground
  • Poziom 9  
    Problemem okazał się sam moduł komfortu. Nie był zalany ani zawilgocony, wyglądał dosłownie jak nowy ale uległ uszkodzeniu z niewiadomych przyczyn. Po podmianie wszystko zaczęło działać.