Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Astra 1.4 8v szarpie przy dodawaniu gazu

automar91 05 Apr 2012 13:52 16070 10
    automar91
    Level 12  
    Witam!
    Mam problem z moją astra(astra f kombi 99r). Podczas jazdy przy dodawaniu gazu zaczyna szarpać, jeśli delikatnie dodajemy gaz szarpanie jest slabasze ale dodamy gwaltownie gaz to strasznei szarpie, jakby nie miala paliwa i zaraz by miala zgasnąc. Wymieniłem już świece i kopułke ale nie wiele to pomogło(owszem troche tak bo wcześniej było jeszcze gorzej do tego stopnia ze wogole nie dawało sie jezdzic). Nie wiem co jeszcze mam sprawdzic, rozrzad jest dobrze ustawiony, cisnienie paliwa dochodzącego do silnika jest ok, z tym ze na powrocie nic nie ma. Po odpięciu czujnika temperatury chodzi tak samo jak z nim. Prosze o pomoc
    mandrakee
    Level 12  
    Tak jak kidu22 napisał - zacznij od świec, jeśli jeździsz praktycznie tylko po mieście i małe obroty, to świece mogą być zakopcone i problem z iskrą, wykręć wyczyść i sprawdź, jak jeździ.
    automar91
    Level 12  
    swiece sa nowe, iskra jest.
    Jest postęp, byłem na diagnozie komp i pokazalo błedy:
    kod błędu: 76- ciagle sterowanie momentem obrotowym,
    kod błędu: 32- przekaznik pompy paliwa, wysokei napiecie
    kod błędu: 25- wtryskiwacz, niskie napiecie
    kod błędu: 63- EST cewka zapłonowa cylinder 2+3 niskie napięcie

Wynikiem usterek jakich czesci są te błędy?
    automar91
    Level 12  
    a jaśniej?
    rob4028
    Level 25  
    automar91 wrote:
    cisnienie paliwa dochodzącego do silnika jest ok, z tym ze na powrocie nic nie ma

Jak mam to rozumieć?
    golonka
    Level 14  
    Miałem podobny problem w polo 1,4 8V. Pojechałem na komputer(raptem 50zł).Elektryk wszystko mi powiedział ,a tak na prawdę wszystko sam przeczytałem na laptopie co go bolało, - wyspowiadał mi autko. Miałem walnietą swiece na 4 cylindrze i jeszcze pare bzdetów..Wymienił świece przejechał się kawałek ,podłączył kompa wykasował błędy i mam teraz nie to autko - pszczółka ,silnik pracuje równiótko.Warto odżałować pare złoty ,bo szkoda silnika !!!!
    automar91
    Level 12  
    rob4028 wrote:
    automar91 wrote:
    cisnienie paliwa dochodzącego do silnika jest ok, z tym ze na powrocie nic nie ma

Jak mam to rozumieć?

a czego tu nie rozumiesz?
    golonka
    Level 14  
    Gdzie kolega "automar91" zamieszkuje?
    automar91
    Level 12  
    golonka wrote:
    Gdzie kolega "automar91" zamieszkuje?

a cóż to ma za znaczenie?