Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytania o pralki - proszę o odpowiedzi

MieleSuper 05 Kwi 2012 14:06 6390 17
  • #1 05 Kwi 2012 14:06
    MieleSuper
    Poziom 11  

Witam wszystkich Użytkowników forum elektroda.pl!
    Jestem tutaj nowy i mam kilka pytań.
    Po pierwsze poszukuję pilnie instrukcji obsługi do pralek Amica WMS 642M i Bosch WFB 2207.
    Po drugie mam pralkę Indesit WIL105, która ma już 5 lat - i jest z nią problem. Niemal od nowości potrafi mi zaprzestać prania przy wyłączaniu pompki, najczęściej na progr. 3; zdarza jej się, że wywala wtedy Kod Błędu Modułu (zegarek i wybielanie). Poza tym czasami wiruje bez wyważania i z falowaniem obrotów - ok. 300-330. Nie raz wyważanie się zagapia i pralka wychodzi na środek łazienki, mimo że jest wypoziomowana. Raz po wyłączeniu się zaczęła pranie od początku. Nie jest to jakiś wielki problem, ale irytuje, gdyż pralka jest zawsze załadowana do pełna, a na częściowym "Płukanie" nie dopłukuje (płukanie syntetyków), no i wirowanie przez godzinę "je" niepotrzebny prąd. Czy to jest zwiastun, że pralka niedługo całkowicie odmówi pracy? Nie chcę jej naprawiać, wiem, że to kosztujący ok. 600złotych moduł, dlatego pytam, czy jeszcze trochę pochodzi.
    Po trzecie - już planuję, jaka pralka będzie następna, żeby spokojnie podejść do tego po strajku Indesita. Tu rodzi się moje pytanie - które Miele z serii Novotronic byłyby najlepsze? Który model odpowiada moim wymaganiom:
    -wyświetlacz czasu do końca,
    -wirowanie minimum 1400 rpm (tyle, żeby było jakby coś było potrzebne na zaraz), z dostępnymi 800, 1000 i 1200,
    -obowiązkowo dostępna temp. 50*C na bawełnie,
    -możliwość dodatkowego płukania (niekoniecznie),
    -ładowana od przodu ?
    Takie są moje pytanie, może błahe, ale ja nic nie wiem o Miele poza tym, że są najlepsze, i cichutkie. A mam komis używanych niemieckich pralek 15 km od mieszkania.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :)
    :D

Moderowany przez mrhari:

.

0 17
  • #2 06 Kwi 2012 17:32
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 07 Kwi 2012 07:13
    skryn
    Admin grupy AGD

adrianarktos12 napisał:
    Miele jest dobre jak jest nowe. Taka jest smutna prawda.

Ja jestem całkiem odmiennego zdania :)

0
  • #4 07 Kwi 2012 11:56
    MieleSuper
    Poziom 11  

skryn napisał:
    adrianarktos12 napisał:

skryn zgadzam się z Tobą. Planuję kupić Miele. Właśnie piorę w Indesit i znowu focha strzela :evil: A co myślicie o nowych Electrolux/Siemens bądź używanych AEG? Bo jakby Miele nie było... Elux kusi mnie Time Managerem, Siemens/Bosch ma trochę moich znajomych (np. WAE20160PL - Bosch), wszyscy zadowoleni. Miele - wszyscy krzyczą, że bardzo dobra. To i mam rozterkę. :|
    Aha, czy to prawda że Bosch WAE albo Siemens WMxxE mają skręcane zbiorniki??

0
  • #5 07 Kwi 2012 20:48
    skryn
    Admin grupy AGD

MieleSuper napisał:
    skryn napisał:
    adrianarktos12 napisał:

skryn zgadzam się z Tobą. Planuję kupić Miele.

Taka mała dygresja.
    Miele W733, stary klamot. Sprzedana klientowi dwanaście lat temu (sic!), w stanie dobrym, jako używana.
    Nie dalej, jak trzy dni temu zadzwonił ów klient do mnie, że mu zaczęła hałasować trochę głośniej. Jadę, a tam wyją łożyska na silniku. No nic dziwnego po dwudziestu latach od daty produkcji i przy intensywnym użytkowaniu... :)
    Skończyło się nie na wymianie łożysk silnika, ale na całym kompletnym silniku wyjętym z klamota trzyletniego (modelu nie pamiętam; jakiś rozbitek, nówka sztuka po "wypadku lotniczym"). Wystarczyło tylko łapę silnika przełożyć, nawet wtyczki pasowały (sam się dziwiłem, że Miele jest tak konserwatywna :wink:).
    Klientowi aż wyszły gały na wierzch, jak zobaczył bebechy pralki w stanie idealnym. Po tylu latach użytkowania. To jest MIELE! :)

Klient bez szemrania zapłacił odpowiednią kwotę za naprawę i dalej ma W733, nieśmiertelnego... :wink:

A teraz, to tylko rozpacz z powodu szukania nowego sprzętu.
    Czy to będzie Whirlpool, Bosch/Siemens, AEG/Electrolux, Ariston/Indesit, Beko, sreko, czy też inne czorty i wynalazki, to góra lat pięć ma prać i do utylizacji... :(

Nawiasem mówiąc, jak chcesz MIELE, to tylko używane coś około roku 2000 lekko w górę lub w dół. Na aledrogo wyrwiesz taką za tauzena i zapomnisz, co to jest pralka... :)
    To tak, jak teraz z Mercedesami :wink:

To tyle miałem do powiedzenia. Czasami tak mam i muszę coś nabazgrać na Forum.
    Żeby nie zardzewieć... :)

0
  • #6 08 Kwi 2012 20:31
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 08 Kwi 2012 23:42
    astw
    Poziom 17  

Mogą być różne kryteria wyboru: estetyczne, jakościowe lub łączące jedno z drugim. Dla wielu użytkowników duże LCD nie jest wyznacznikiem dla wyboru pralki/suszarki. Wystarczy, dla wielu osób, mały wyświetlacz z informacją o czasie pozostałym do końca prania lub zestaw diod informacyjnych. Zresztą, do dawnego modelu pralki można poszukać pasującego, dawnego modelu suszarki.

0
  • #8 09 Kwi 2012 08:48
    1221547
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 09 Kwi 2012 11:18
    skryn
    Admin grupy AGD

adrianarktos12 napisał:
    Tyle że 99% wszystkich pralek to modele do 1300 PLN i dla kowalskiego najważniejsza jest cena.

No jasne, że tak, ale przy okazji zapyta się, ile mu "toto" popracuje. I tutaj się mocno zdziwi... :)
    Tak więc oprócz ceny, "bajerów rowerów" i wyimaginowanej jakiejś tam klasy "AAAA ileś tam plus", liczy się dla przeciętnego Kowalskiego trwałość zakupionego urządzenia.
    A wygląd już jest mniej istotny, jeżeli pralka będzie stała w pralni, np.w piwnicy. To nie muzeum, żeby się patrzeć na sprzęt, ani też konkurs piękności.
    Urządzenie musi być przede wszystkim funkcjonalne (ma prać) i w miarę bezawaryjne przez wiele lat.
    Takie kryteria spełniają w/w Miele. Te nastoletnie... :)

0
  • #10 09 Kwi 2012 13:14
    MieleSuper
    Poziom 11  

@adrianarktos12
    Ja chciałbym mieć używaną pralkę. Nowe pralki może mają fajne programy -ale to "przynęta na rybę". Miele dysponuje tym,, co nowe pralki - za troszkę mniejszą cenę. Poza tym nie piszczą, jak mój Indeshit, przy wirowaniu - ja sobie żartuję, że "pralka woła o pomstę do nieba".
    Tak sobie przejrzałem, czym dysponuje W733 - prędkości wirowania troszeczkę nie teges. Myślę, że często korzystałbym z 1400 - i tu sprawdziłem NovoSuper W933. Dla mnie ta pralka jest idealna. 1600 rpm, przycisk Start (trochę denerwuje mnie włączanie po przekręceniu pokrętła w W929), itp. Co myślicie o tej właśnie W933 ? Zaznaczam jeszcze raz,że jestem początkującym w dziedzinie pralek i nie znam się dużo.

0
  • #11 09 Kwi 2012 13:29
    skryn
    Admin grupy AGD

MieleSuper napisał:
    @adrianarktos12
    Ja chciałbym mieć używaną pralkę. Nowe pralki może mają fajne programy -ale to "przynęta na rybę". Miele dysponuje tym,, co nowe pralki - za troszkę mniejszą cenę. Poza tym nie piszczą, jak mój Indeshit, przy wirowaniu - ja sobie żartuję, że "pralka woła o pomstę do nieba".
    Tak sobie przejrzałem, czym dysponuje W733 - prędkości wirowania troszeczkę nie teges. Myślę, że często korzystałbym z 1400 - i tu sprawdziłem NovoSuper W933. Dla mnie ta pralka jest idealna. 1600 rpm, przycisk Start (trochę denerwuje mnie włączanie po przekręceniu pokrętła w W929), itp. Co myślicie o tej właśnie W933 ? Zaznaczam jeszcze raz,że jestem początkującym w dziedzinie pralek i nie znam się dużo.

To ja się naprodukowałem; i nie tylko ja.
    Wahasz się pomiędzy nowym sprzętem a używaną Miele.
    Nie mam więcej pytań.
    Czytasz ze zrozumieniem o tym, co napisane było wcześniej?

0
  • #12 09 Kwi 2012 18:06
    MieleSuper
    Poziom 11  

skryn napisał:
    MieleSuper napisał:
    @adrianarktos12

To ja się naprodukowałem; i nie tylko ja.
    Wahasz się pomiędzy nowym sprzętem a używaną Miele.
    Nie mam więcej pytań.
    Czytasz ze zrozumieniem o tym, co napisane było wcześniej?

Nie waham się między nową pralką a używaną Miele(lub innymi niemieckimi produktami), bo to OCZYWISTE że Miele bije po głowie wszystkie dzisiejsze pralki. Chyba się zdecyduję na W933. Ma wszystko, czego mi potrzeba 8-) A jak nie, to inna Miele bądź inny niemiecki sprzęt.

0
  • #13 20 Kwi 2012 06:28
    MieleSuper
    Poziom 11  

Pojawiła się nowa alternatywa. Ktoś z rodziny ma zamiar mi sprzedać Amicę WMS642M, 12-letnią, ostatnie dwa lata nieużywaną. Czy mogło jej się coś stać przez te 2 lata, jeśli stała w niewykończonym pomieszczeniu (dom, który jest jeszcze urządzany)? Pytam, bo nie znam się, a cena 1 zł. I czy to normalne, że ten typ Amici przy złym rozkładzie wali bezczelnie w obudowę? Bo ona właśnie tak robi (po 3 latach zaczęła tak czasem okazywać brak kultury).

0
  • #14 20 Kwi 2012 23:03
    malutka2326
    Poziom 2  

Witam! Od 10 lat jestem użytkowniczką pralki ARDO A400, pomimo swojego wieku i prania jak w małym hotelu, przeszła dopiero pierwszą niegroźną awarię, mianowicie pękł pasek i to w przeciągu 3 miesięcy już drugi, przedwczoraj został założony przez serwisanta 3, ale w związku z tym ,że tych pasków już nie produkują i są to pewno stare paski leżące na magazynie istnieje ryzyko ,że za miesiąc znowu pójdzie pasek, zatem moja wysłużona pralka idzie na zasłużoną emeryturę :D Od kilku dni czytam różne fora, bo jak większość z Was chciałabym kupić dobrą pralkę choć z tego co serwisanci mówią ,tak dobrej jak swojej ARDO już nie kupię ;) Ale może jednak uda się kupić coś co pochodzi chociaż te 5 lat i tu moja prośba do Was abyście pomogli mi podjąć odpowiednią decyzję... Różne opinie czytałam na temat różnych pralek, jednym słowem od kilku dni nic innego nie robię tylko czytam, a im więcej czytam tym mniej wiem :P

Jestem kobietą, więc jak wiadomo wygląd także ma dla mnie znaczenie choć nie jest na pierwszym miejscu, moje główne wymagania to najlepiej 8kg wsadu 1200obr, aczkolwiek mogłabym się pokusić i na 7kg/1000/1200/1400obr, mogłaby mieć troszkę funkcji choć i tak pewno obojętnie na jaką bym się nie przesiadła to będzie dla mnie jak mercedes :D ;)
    Dobrze, do rzeczy po się rozpisuję ,a nie każdy lubi czytać :)
    Mam swoje pewne typy, ale inne propozycje mile widziane...
    1)SAMSUNG WF 1804 WVH2
    2)AEG L 70270VFLP
    3) -//- 75270FL
    4) -//- 60270FL
    5)AEG ELECTROLUX LAVAMAT 72850A
    6)ELECTROLUX EWF 127413W
    7) -//- 127440W
    8)-//- 127570W
    9)-//- EWM 147410W
    10)-//- EWF 147540W
    11)BOSCH WAS 28743PL
    12)-//- WAS 24463PL
    13)-//- WAS 28463PL
    14)BOSCH LOGIXX 8 VarioPerfect WAS 24463PL

Wiem, dużo tego :cry: ale naprawdę mam problem z wyborem ,a nie chciałabym żałować, mam dzieci, pralka niezbędna, dodam ,że jest w ciągłym użytku...
    Bardzo, bardzo będę wdzięczna za pomoc w wyborze, ewentualnie za polecenie czegoś innego, najlepiej z wsadek 8kg no i oczywiście za szybką odpowiedź bo pralka potrzebna na już...

Pozdrawiam i z góry przepraszam ,że tak się rozpisałam :D

Ps. Czy pralki BOSCH seria WAS I WAE są na podobnym poziomie czy któraś lepsza?

0
  • #15 21 Kwi 2012 06:37
    MieleSuper
    Poziom 11  

Mimo, że to mój temat to Ci odpowiem :D
    Poleciłbym ci używaną Miele, gdyby nie to, że one przeważnie mają 5kg. Z tych pralek to Bosch, Siemens, Electrolux. Bosch i Siemens WAE i serii E są składane w ŁÓDZKIEJ fabryce Bosch. Elux nie wiem gdzie jest składany, ale ma Time Manager - BARDZO przydatne!!!!!!! Jednak ceny napraw pogwarancyjnych są z Obłoków Magellana :-( Polecam Ci te trzy firmy. I jakby coś, to NIE BIERZ ARDO, teraz to straszny niewypał, jakaś dziwna fala wadliwa, moje trzy kuzynki kupiły sobie Ardo FLO cośtam. We wszystkich moduł padł po tygodniu od zakupu (!)

0
  • #16 21 Kwi 2012 11:32
    malutka2326
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź :) I przepraszam ,że wepchnęłam się w wątek ;)

Miele odpada niestety...
    Wiem ,że bosch z serii WAE jest składany w Łodzi ,a seria WAS w Niemczech tylko zastanawiam się nad tym która seria lepsza czyli bardziej wytrzymała :D

Moje typy na tą chwilę to chyba któraś z w/w bosch produkcji Germany ,cieszą się super opinią no i wszystkie mają 8kg wsadu na czym mi bardzo zależy...

To co dla mnie pralka mieć powinna to blokada przed dziećmi, automatyka wagowa, wyświetlacz który pokaże mi czas do końca prania,najlepiej 8kg wsadu, więc może jakieś propozycje z Waszej strony jakiegoś typowego modelu którego ja nie wymieniłam?

Na ARDO się nie zdecyduję z jednego powodu, nie są już składane podobno we Włoszech, są trudno dostępne części, a najważniejszy powód, ARDO przestaje być produkowane ;) Choć jedną super pralkę widziałam i gdyby nie powyższe to bym się może i skusiła ;) Oto ona http://www.ceneo.pl/5619691s

1
  • #17 21 Kwi 2012 11:50
    my41s
    Poziom 32  

MieleSuper napisał:
    Polecam Ci te trzy firmy

Ja dodałbym jeszcze Gorenje, a na Electroluxa trochę uważał.

malutka2326 napisał:
    Czy pralki BOSCH seria WAS I WAE są na podobnym poziomie czy któraś lepsza?

Jeśli ma mieć 8kg - WAS, jeśli 7 - WAE.

0