Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP Pavilion dv6000 po zmianie RAM nie włącza się

simonsays 05 Kwi 2012 14:34 2059 2
  • #1 05 Kwi 2012 14:34
    simonsays
    Poziom 9  

Witam,

podobne tematy przeglądałem na forum, ale konkretnie tego problemu nie znalazłem. Jeśli jednak się taki już pojawił a ja go przeoczyłem, to zamiast bana albo zjebki, uprzejmie proszę o link.

hp pavilion dv6000 od nowości ze słabą pamięcią ram: dwie kości 512MB 2Rx16 PC2-5300S-555-12 firmy hynix.

Słabo chodził, więc postanowiłem wymienić mu ram na nowy, gdy gwarancji już na nim nie było: dwie kości goodram 1GB PC2 - 5300

Wymianę pamięci RAM przeprowadziłem zgodnie z krokami zamieszczonymi na stronie hp: (http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c01750089&tmp_task=solveCategory&cc=pl&dlc=pl&lc=pl&product=3885137)

czyli odłączyłem ładowarkę oraz baterię, uziemiłem się poprzez położenie ręki na komputerze oraz dotknięcie metalowej części lampki itd.

Po przekładce komputer uruchomił się normalnie, działał szybciej. Dzisiaj, po nieużywaniu go przez jakiś tydzień mam następujące objawy:

1. Po włączeniu komputera (na samej baterii, na baterii i zasilaczu oraz na samym zasilaczu) słyszę cztery piknięcia systemu
    2. Miga guzik power oraz dioda zasilania (jedna z trzech diod obok "błyskawicy" oraz diody dysk.
    3. Czarny ekran
    4. Dioda pamięci SD z lewej świeci, świeci dioda bluetooth oraz wszystkie diody obok guzika power (quick, dvd, głośność itd.)
    5. Ten dźwięk w okolicach napędu dvd, trwający krótką chwilę zaraz po włączeniu komputera.

Po odłączeniu pamięci RAM, te same objawy. I nic się nie dzieje. Zero reakcji.

Po wielu próbach windows się w końcu załadował. Podał komunikat, że miał problem ze startem i zapytał się czy kontynuować, czy rozpocząć od początku. Dałem, żeby kontynuował. O dziwo normalnie się załadował. Popracował 2 minuty i się zawiesił. Po odczekaniu chwili restart. Normalnie się odpalił, zrobiłem tryb awaryjny. Na trybie awaryjnym prawidłowo go zamknąłem, tyle że od tej chwili nie da się go uruchomić ponownie, bo ma takie same objawy jak opisane wyżej.

Czy jest mi ktoś w stanie udzielić jakiejś rady?

0 2
  • Pomocny post
    #2 05 Kwi 2012 15:05
    arko71
    Poziom 25  

Wróć do starych pamięci - czy zachowuje się tak samo źle. Jeżeli OK, to do jednej starej kości dołóż jedną nową i sprawdź zachowanie maszyny.

0
  • #3 06 Kwi 2012 22:15
    simonsays
    Poziom 9  

arko71 napisał:
    Wróć do starych pamięci

Dziękuję. Twoja rada okazała się trafna. Jedna z nowych kart była zdaje się uszkodzona, a zatem muszę ją reklamować, choć sam nie wiem czy mają jakakolwiek gwarancję. Zaskoczyło mnie, że przez tydzień była sprawna, a później odmówiła posłuszeństwa.

Pozdrawiam

0