Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VDO CDR 500 nie mozna wpisac kodu :(

samg 05 Sty 2005 08:53 21330 41
  • #1 05 Sty 2005 08:53
    samg
    Poziom 10  

Witam wszystkich.
    Mam problem z radyjkiem jak w temacie. Probuje wpisac kod w ten sposob: włączam zapłon stacyjką, wciskam przycisk AS i trzymając go włączam radio,przycisk AS trzymam dlugo, ale na wyswietlaczu nie pojawia się 10 - - - -. Ktos wie dlaczego? Jak mam wpisac ten kod?
    Z gory dziekuje, za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdr. samg

• #2 05 Sty 2005 09:48
    JM Elektronik
    Poziom 19  

Temat wielokrotnie meczony na forum.Przyciskami numerycznymi wpraowadzasz pierwsza cyfre kodu nr 1 naciskasz tyle razy az otrzymasz własciaw cyferke na wyswietlaczu nastepnie 2 cyfre wprowadzasz kalwiszem nr 2 itd.Na koniec zatwierdzasz przyciskiem AS.

• #3 05 Sty 2005 11:42
    samg
    Poziom 10  

Wiem o tym, ale na wyswietlaczu nie pojawia się 10 - - - -. Probuje wpisywac, ale nic to nie daje. Zadnej reakcji :(

• #4 05 Sty 2005 11:46
    djlj24
    Spec od car audio

Panel nie od tego radia. Pewnie masz panel od Delco z klawiszem opisanym UML (w VDO jest tylko UM). Albo nie przekręciłeś kluczyka jak chcesz wpisywać kod.

• #5 05 Sty 2005 11:47
    JM Elektronik
    Poziom 19  

Pozostaje pytanie czy w tym aucie w korym testujesz było juz wczesniej radio opla i czy działało poprawnie?????

• #6 05 Sty 2005 12:05
    samg
    Poziom 10  

Radio jest oryginalne z tego samochodu, samochod przyprowadzony z Belgii. Czy dzialalo, niestety nie wiem :(

• #7 05 Sty 2005 13:38
    JM Elektronik
    Poziom 19  

Najprosciej było by znalezc inne auto w ktorym jest sprawne radio niekoniecznie CDR moze byc CAR i podstawic twoje.Przypominam ze po ponownym włozeniu radia bedzie potrzebny kod.

• #8 05 Sty 2005 13:56
    samg
    Poziom 10  

Sprobuje tak zrobic, ale gdzie ja znajde u siebie taki drugi samochod :(.
    Dzieki za pomoc.
    Pozdr.samg

• Pomocny post
    #9 05 Sty 2005 18:11
    c280
    Poziom 27  

djlj24 napisał:
    Panel nie od tego radia. Pewnie masz panel od Delco z klawiszem opisanym UML (w VDO jest tylko UM). Albo nie przekręciłeś kluczyka jak chcesz wpisywać kod.
    a sprawdziłeś czy panel jest od tego typu radia?albo przepalony bezpieczink od acc. wyjmij radio i zobacz czy dochodzi B+ i ACC.a co świeci jak je włączasz tak jak jest?lub ktoś miał założone inne radio i przeciął kabel do odpału wyśietlacza żeby mieć datę a nie tło.

• #10 05 Sty 2005 19:33
    marek2
    Poziom 11  

Sprawdz czy masz dwa plusy przy zał stacyjce spotkałem taki przypadek w Corsie, drugi plus pojawiał się dopiero po manipulacjach kluczkiem.

• #11 05 Sty 2005 20:04
    arko100
    Admin grupy RTV

W corsie drugi plus jest tylko w pierwszym położeniu kluczyka. Też byłem zdziwiony. A tak wogóle to C280 ma racje, napisz co jest na wyświetlaczu

• #12 05 Sty 2005 22:29
    kamahonda
    Poziom 17  

Prawdopodobnie były wpisywane błędne kody i radio jest zakodowane, ale napisz co masz na wyświetlaczu jak załączysz radio bez przyciskania
    klawisza AS i z przyciśniętym klawiszem AS.
    Pamiętaj najpierw przekręć kluczyk w stacyjce potem naciśnij AS i trzymając naciśnięty AS włącz radio i puść AS dopiero jak usłyszysz w głośnikach bip.

Dodano po 11 [minuty]:

Możesz mieć jeszcze uszkodzony klawisz AS częsta przyczyna w tych radiach , ale radio w takim przypadku jest do odratowania.

• #13 05 Sty 2005 23:11
    samg
    Poziom 10  

Dzieki za wszystkie podpowiedzi.
    Panel jest od tego radia. Po wlaczenieu pojawia sie SAFE(?), niezaleznie co naciskam i w jakiej kolejnosci :(. Ja po prostu nie mam mozliwosci wpisania kodu. Auto bylo po wypadku, mialo przecieta wiazke przy prawej, przedniej lampie, ale czy to moze miec jakis wplyw...

• #14 05 Sty 2005 23:23
    arko100
    Admin grupy RTV

O ile się nie myle, to to radyjko po wykonaniu procedury wpisywania kodu (przekręcić zapłon, wciśnąć klawisz AS, trzymając go uruchomić radio trzymając cały czas wciśnięty klawisz AS, aż do momentu usłyszenia dźwięku BIP), na wyświetlaczu powinno się pojawić X----. Nie pamiętam tylko jaka cyferka będzie za X w przypadku przekroczenia limitu źle wprowadzonego kodu. A sprawdziłeś, czy masz dwa zasilania?

• #15 05 Sty 2005 23:28
    samg
    Poziom 10  

Jak moge sprawdzic bezpiecznik od acc. i zobaczyc czy dochodzi B+ i ACC?
    Nie wiem na ten temat zbyt wiele...
    PS. Napisze dokladnie jaka jest moja sytuacja:
    auto to astra II, 2002r, przywieziona z Belgii z oryginalnym radiem. Mam kod, ale nie moge go wpisac.Na wyswietlaczu ciagle safe :(

• #16 05 Sty 2005 23:29
    kamahonda
    Poziom 17  

Wpisano błędne kody i jest zakodowane.

• #17 05 Sty 2005 23:34
    samg
    Poziom 10  

Nie ma "BIP", caly czas cisza.
    Jak sprawdzic, czy mam dwa zasilania?

Dodano po 2 [minuty]:

kamahonda co dalej??

• Pomocny post
    #18 05 Sty 2005 23:39
    arko100
    Admin grupy RTV

Pisałeś, że radio było po wypadku. Najpierw sprawdź, czy są wszystkie bezpieczniki. Jeśli tak, to sprawdź, czy nie są przepalone. Jeżeli wszystkie bezpieczniki są całe. To nie zostało nic innego jak wymontowć radio i sprawdzić napięcia na kości ISO od radia.

• #19 05 Sty 2005 23:58
    BLAHA
    Poziom 11  

przyslij mi te radio zrobie ci w kilka minut spróbuj zrobic cos takiego odpal radio trzymajac albo 1-3 abo 4-6 moze musisz zmienic typ wyświetlacza

• #20 06 Sty 2005 00:06
    arko100
    Admin grupy RTV

Po co przestawiać tryb wyświetlacza, skoro radio jak samg twierdzi jest fabryczne

• Pomocny post
    #21 06 Sty 2005 00:11
    arttoo
    Spec od car audio

jak radio nie robi (bip) to nie dostaje plusa po kluczyku

zobacz sobie na stronke djlj24 www.studio24.prv.pl jak sa rozmieszczone piny i co na nich wystepuje i popatrz chociazby kupiona na stacji probowka (taki szpikulec z kabelkiem i krokodylkiem na koncu kabelka,moze byc w postaci srubokreta)czy po przekreceniu na zlaczu isso sa 2 napiecia znaczy czy w 2 miejscach zaswieci zarowka w probowce

PS nie zapomnij krokodylka zapiac dobrze do masy

• #22 06 Sty 2005 00:16
    BLAHA
    Poziom 11  

moze ktos przestawił a moze powciskał ponad 10 razy kod a najprosciej to właduje mu nowy wsad do pamieci albo usunąć wpis i po problemie - czyli w tej chwili radio wogle na nic nie reaguje? i nie daje sie wpisac kod.?

Dodano po 3 [minuty]:

miałem podobny myk z CAR 300 lecz po wpisaniu kodu sie zawieszało - zminilem wyswietlacz i po problemie kod wszedł i juz a przy złym kodzie sie nie wieszało lecz pisało safe i znow od nowa

• #23 06 Sty 2005 00:38
    kamahonda
    Poziom 17  

Z tego co piszesz o sobie i radiu to wzasadzie raczej sam nic tu nie zdziałasz. Radio kodowane łatwo jest uruchomić ale jest jeden warunek,musi się znać dobrze temat.Tu nie da się nic poczarować.Jeżeli zależy Ci na radiu to lepiej daj komuś kto siedzi w tym temacie .

• #24 06 Sty 2005 00:54
    arttoo
    Spec od car audio

ale napiecia moze pomierzyc,po co nosic sprawne radio do serwisu placic i wsciekac sie na goscia co wziol kase i "nic" nie zrobil,sprawdzenie zasilan z kluczykiem przekreconym i nie wydaje mi sie wyjdzie taniej i jak sie okarze ze nie ma plusa po stacyjce to szuka przyczyny w aucie a jak jest to w radiu.Wydaje mi sie ze mam racje no chyba ze nie to przepraszam

• #25 06 Sty 2005 07:33
    c280
    Poziom 27  

BLAHA napisał:
    przyslij mi te radio zrobie ci w kilka minut spróbuj zrobic cos takiego odpal radio trzymajac albo 1-3 abo 4-6 moze musisz zmienic typ wyświetlacza
    Astra 2 to jest przecież duży wyświetlacz -nie trzeba go przestawiać (robi to automatycznie)

Dodano po 8 [minuty]:

tak jak pisałem obstawiam na brak ACC .czy radio po włączeniu stacyjki się włącza , bo powinno. Zrób tak 1 . włącz stacyjkę 2 . włącz radio 3 . wyłącz stacyjkę (radio powinno się wyłączyć) 4 . włącz stacyjkę (radio musi się włączyć) jeśli zachowuje się inaczej to nie ma ACC.

• #26 06 Sty 2005 08:34
    samg
    Poziom 10  

Po wlaczeniu zaplonu radio sie nie wlacza.
    Jak sprawdzic ACC?

• #27 06 Sty 2005 08:50
    bol123
    Poziom 22  

To jest tak banalnie proste do sprawdzenia że aż chce się płakać czytając te wszystkie posty . Jedyny człowiek który pierwszy postawił trafną diagnozę to " C280 " , a co do sprawdzenia napięć to poprostu miernik do ręki radio wyciągnąć i na radiu jest naklejka z opisem złącza ISO z zaznaczonymi napięciami no i mierzymy oczywiście w złączu w kieszeni radia z załączoną stacyjką .

• #28 06 Sty 2005 10:30
    samg
    Poziom 10  

Jeszcze raz dzieki wszystkim za pomoc. Jak wroce do domu, to wezme miernik do reki i posprawdzam. Poinformuje Was o wynikach moich pomiarow.

• #29 07 Sty 2005 08:32
    samg
    Poziom 10  

Juz wszystko jasne. Brakowalo drugiego zasialnia. Po naprawieniu jest juz wszystko ok :).
    Wielkie dzieki, szczegolnie dla c280, arko100, arttoo i bol123. Wasze podpowiedzi byly w 100% trafne.

• #30 12 Maj 2006 17:39
    oujejor
    Poziom 2  

Ja mam ten sam problem, tyle że jestem naprawdę zielony, też obstawiam na brak ACC, bo radio się nie włącza ponownie. :( Chciałem wymienić bezpiecznik ale niewiem który, a mam jeszcze jedno pytanie, jak takie radio wyciągnąć, są tylko 4 dziury? Mam zafirkę z 2002 sprowdzoną z belgii, może ktoś mi pomoże :D

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME