Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen Saxo1.1i Buzer włączonych świateł

zybi60 05 Kwi 2012 16:02 2733 14
  • #1 05 Kwi 2012 16:02
    zybi60
    Poziom 11  

Witam.
    Posiadam od niedawna wymienione autko, ale nie działa w nim sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł drogowych. Nie działa również oświetlenie kabiny po otwarciu drzwi. W Cytrynce AX odpowiada za to układ AV /ACP3 w obudowie przekaźnika . W moim Saxo nie mogę zlokalizować tego układu.Może ktoś z forumowiczów natrafił na takowy i wie gdzie on powinien być zamontowany. Najczęściej jest to biała obudowa z podłużnymi nacięciami.

0 14
  • #2 05 Kwi 2012 16:36
    Ireneo
    Poziom 40  

A może nie działa włącznik drzwiowy?

0
  • #3 05 Kwi 2012 19:09
    zybi60
    Poziom 11  

Działa. Jest na nim 12v, a sam wyłącznik funkcjonuje. Sprawdzałem.

0
  • #4 07 Kwi 2012 10:41
    kybernetes
    Poziom 39  

W starszym Saxo był moduł sygnalizacji, w nowszym o światłach przypominała tablica wskaźników. Bez informacji o samochodzie nie można nic ciekawego o nim powiedzieć. Tak czy siak układ ten odpowiada tylko za sygnalizację, nie ma związku z samym oświetleniem. Tak więc, najpierw napraw światło sufitowe a wtedy pewnie i sygnalizacja Ci zadziała.

Po pierwsze - sprawdź bezpiecznik.
    Po drugie - zmasuj wtyczkę wyłącznika drzwiowego i sprawdź co się stanie. Powtórz te operację także po stronie pasażera (obwody są separowane diodą).

0
  • #5 07 Kwi 2012 11:21
    zybi60
    Poziom 11  

Saxo jest z rocznika 1998 czyli jeszcze był montowany moduł. Sugerowane sprawdzenia wyłącznika i bezpiecznika były już wcześniej zrobione. Światło sufitowe załączane z wyłącznika drzwiowego przechodzi właśnie przez moduł. Sama lampka działa normalnie.

0
  • #6 07 Kwi 2012 13:11
    kybernetes
    Poziom 39  

Światło sufitowe nie przechodzi przez moduł. Od przewodu pomiędzy lampką a krańcówką drzwiową jest odprowadzony boczny przewód idący na moduł sygnalizacji zostawionych świateł. Sam moduł zamontowany jest nad skrzynką bezpieczników.

zybi60 napisał:
    Sama lampka działa normalnie.

Nie działa normalnie skoro nie funkcjonuje zaświecanie przy otwarciu drzwi. zapewne więc chodzi ci o to, że przy przełączeniu ręcznym żarówka się zapala. Jeżeli jesteś pewien, że obie krańcówki drzwiowe są sprawne a bezpieczniki na skrzynce w komplecie i sprawne to problem jest głębszy. Na początek sprawdź instalację do krańcówek w drzwiach czy się ktoś nie wpiął z jakimś alarmem albo podobnym ustrojstwem. Potem sprawdź, czy masa z krańcówki drzwi kierowcy dochodzi na moduł (pin 5). Sprawdź też czy na 1 modułu masz plus po kluczu a na 2 światła pozycyjne.

0
  • #7 07 Kwi 2012 13:34
    766630
    Użytkownik usunął konto  
  • #8 07 Kwi 2012 13:54
    kybernetes
    Poziom 39  

Na schemacie zasilanie na brzęczyk pozostawionych świateł idzie bezpośrednio z bezpiecznika F12 przez rozgałęzienie na wiązce skąd odchodzi przewód na ściemniacz tablicy i dalej tablicę.

0
  • #9 07 Kwi 2012 16:02
    zybi60
    Poziom 11  

Problem w tym, że nie mogę znaleźć tego modułu. Zrobiłem przegląd wszystkich widocznych przekaźników przy tablicy bezpieczników (w kabinie), wykreciłem tablice wskaźników, osłonę kierownicy i ...... kicha - dalej nic ! Wszelkie inne światełka działają. Z tych schematów które mam, a są one po francuzku, nic nie wynika.

0
  • #10 07 Kwi 2012 17:20
    miler80
    Poziom 34  

Kolega tak się uparł na ten moduł i koniec, kropka. Nie ma takiej sygnalizacji w żadnym aucie

zybi60 napisał:
    nie działa w nim sygnalizacja pozostawienia włączonych świateł drogowych.

0
  • #11 07 Kwi 2012 17:23
    kybernetes
    Poziom 39  

Może został wyjęty i go tam po prostu nie ma. Znajdź jego gniazdo.

0
  • #12 07 Kwi 2012 18:06
    zybi60
    Poziom 11  

miler80 - jest. Mam taki moduł w ręce, "AV V/APC3" takie ma oznakowanie. U znajomego w Saxo, tylko dizlu i kabinie 5 drzwiowej piszczy, ale koleś jak narazie nie ma czasu tego poszukać.

0
  • #13 07 Kwi 2012 19:07
    miler80
    Poziom 34  

zybi60 napisał:
    miler80 - jest "AV V/APC3"

Jest ale AV V/ACP3 - pomyliłeś literki :-) i owszem występuje w PSA ale nie u ciebie i odpowiada on za kierukowsazy, a i zapewne też chodzi ci o sygnalizacje włączonych pozycji nie drogowych, jak napisałeś.

0
  • #14 07 Kwi 2012 19:09
    Mad Max
    Poziom 23  

zybi60 napisał:
    Problem w tym, że nie mogę znaleźć tego modułu. Zrobiłem przegląd wszystkich widocznych przekaźników przy tablicy bezpieczników (w kabinie), wykreciłem tablice wskaźników, osłonę kierownicy i ...... kicha - dalej nic ! Wszelkie inne światełka działają. Z tych schematów które mam, a są one po francuzku, nic nie wynika.

Saxo to bliźniak Peugeota 106, więc może i przekaźniki są w podobnym miejscu - czyli po lewej stronie, przy słupku drzwiowym, pod deską rozdzielczą - dosyć dobrze schowane, w Peugeocie było trzeba paść na kolana, żeby do tego dotrzeć. Sygnalizator wygląda jak przekaźnik, jedyna różnica to obudowa ze szczelinami.

0
  • #15 07 Kwi 2012 19:22
    zybi60
    Poziom 11  

"czeski błąd" :( , a jednak się nie zgodzę, nie odpowiada on za kierunki. Wyciagniety z AXa gdzie buzzer działał. Biały, ze szczelinami, w środku scalak,buzzer i trochę elementów. Trzy styki na zewnątrz. Co do P 106 to też tak myślałem. Macałem i za zegarami ale nic z tego.Chyba będę musiał jednak poczekać parę dni, aż kumpel mi go zlokalizuje. Dzięki wszystkim za zainteresowanie i życzę wesołych i spokojnych świąt i mokrego dungusa :))

0