Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modem Thomson TWG850-4U - Wifi

05 Kwi 2012 18:14 4750 5
 • Poziom 2  
  Witam

  Proszę o pomoc w pewnej sprawie. Mam w domu modem UPC z włączoną opcją Wifi. Chciałbym zablokować dzieciakom dostęp do internetu poprzez Wifi. Chodzi o to żebym to ja kontrolował kiedy mogą mieć dostęp do netu. Mowa tutaj o laptopach i telefonach komórkowych z opcją Wifi.

  Oczywiście najpierw pomyślałem żeby ustanowić nowe hasło, wpisać konkretne adresy MAC, ale to wszystko znika po hard-resecie a hasło jest umieszczone na spodzie modemu.

  Czy istnieją programy, które pomogą mi w tym problemie? Tak żebym to ja na swoim komputerze mógł włączyć/wyłączyć Wifi, zmienić hasło a po hard-resecie ustawienia dalej pozostałyby takie same.
  Proszę o konkretne odpowiedzi.
 • Poziom 43  
  Po hard resecie zawsze znikną ustawienia, dotyczy to każdego urządzenia. Modemu nie należy bez powodu resetować, ani wyłączać.

  Thomson ma kontrolę rodzicielską, inne opcje wifi też możesz ustawić z panela:
  http://www.upc.pl/pdf/upc_instrukcja_obslugi_modemu_thomson_twg850-4u.pdf

  Nic więcej ponad to co jest w instrukcji nie da się zrobić z tym sprzętem. Jeśli dzieci są sprytne, to i tak sobie poradzą.
 • Poziom 11  
  Można jeszcze schować przed dziećmi antenę, wykręcając ją palcami z tego routera i zaraz zasięg WiFi spadnie chyba do pół metra, a więc tuż przy Twoich nogach... Jeżeli nie korzystasz też z telefonu UPC, z tego routera, i pozostali domownicy nie pilnują dzieci, albo nie musi być w tym czasie używana opcja Smart TV, to można go (router Thompson) wyłączać z prądu. Wtedy sam router może być "zabudowany" wewnątrz jakiegoś niepotrzebnego już nesesera, z kluczykiem... Z neseserka wystają kabelki, tylko kabelek zasilacza prądu trzeba jeszcze podłączyć do gniazdka w routerze, ale dopiero po otwarciu neseserka, Twoim kluczykiem. Przychodzisz do chatki, Ty lub inny dorosły, i otwierasz neseserek, podłączasz wtyczkę zasilacza do gniazdka w Thomsonie i tym samym włączasz dostęp do netu, ale bez zasięgu WiFi, bo antenka schowana, a neseserek nadal zamknięty na kluczyk, tylko kabelek zasilacza i pozostałe kabelki wychodzą przez sprytny otwór w tym neseserku/routera. Jak potrzeba WiFi na dalszy zasięg, to wkręcasz antenkę w router, Tobie z laptopem czy smartfonem, w odl. 0,5-1m od routera pewnie styknie. Trzeba poćwiczyć, w razie potrzeby dalszego zmniejszenia zasięgu routera bez anteny, sam router w neseserku można jeszcze owinąć folią aluminiową, czy innym izolatorem fal radiowych, aby jeszcze zmniejszyć zasięg WiFi, jeśli nie da się tego paskudztwa-dużego zasięgu WiFi trwale wyłączyć, a sprytne dzieci nie będą tego mogły anulować.Nie dziękuj, ale tak musiałem kiedyś zamykać magnetowid przed małolatem, aby pornosów nie oglądali, albo wtyczkę pralki auto, aby się nie bawili, gdy starsi byli w pracy...
 • Poziom 19  
  A, może jakaś blokada na mac- adres ?
 • Poziom 11  
  Pytasz, czy twierdzisz, z ta blokadą? Jeśli człowiek założy hasło (mac adres -blokadę-czy to realne?), to drugi, dzieci są zwykle zdolniejsze i sprytniejsze od rodzica, tę blokadę zdejmie. Ale podrobienie nietypowego kluczyka do nesesera, to już wyzwanie nie do przeskoczenia, jeśli tylko nie da się go otworzyć, dyskretnie i powtarzalnie,spinaczem lub agrafką.
  Poszukuję sprawdzonego, a nie teoretycznego, niby haka, sposobu na zmianę IP, na żądanie, z mojego PC z Win XP-SP3, wszelkie aktualizacje. Z tym routerem Thomson TWG850-4u w UPC - nie idzie wygrać. Od maja 2012 mam to samo IP. Parę mies. wcześniej miałem inne, ale była jakaś grubsza awaria w sieci UPC, ze dwa razy i po parę-kilkanaście godz. nie było neta. Może wtedy zmienili mi ten pierwszy IP, przypisany od stycznia 2012. Start PC z LiveCD (linux Slax) z auto podłączeniem przeglądarki i możliwością otwarcie Mozilla+restart routera, powrót do LAN, restarty, zmiana połączenia z LAN na USB, restarty routera, także po naciskaniu tych przycisków Renew i Relase, opisanych w podręczniku PDF do routera -i nic. IP stoi jak stało. Różne porady "fachowców" nigdzie nie sprawdziły się. Jak to zrobić, aby nie wyłączać Routera-modemu, na ponad 48 godzin? Mam z niego net i Smart TV do Samsunga 37" i telefon UPC na 240 minut "do wszystkich".
 • Poziom 19  
  Witam, nie znam tego routera i tak teoretycznie, można dać bana na MAC adres w niektórych routerach(czarna lista) i po kłopocie, chyba, że dzieciak jest tak sprytny, że zmieni w karcie sieciowej w kompie, laptopie, tablecie MAC-a i połączy się po Wi-Fi...., ale trzeba najpierw wejść w bramę routera i dostać się na niego, jak się mylę to sorry i niech ktoś mnie poprawi. Pozdro