Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tablet Archos 70 - uszkodzona pamięć flash ?

TomekB123 05 Kwi 2012 18:39 2380 2
  • #1 05 Kwi 2012 18:39
    TomekB123
    Poziom 18  

W w/w tablecie (zrootowany UrukDroid 1.6) od dłuższego czasu brak jest możliwości zapisu w wewnętrznej pamięci flash (SanDisk SDIN4C2-8G). Niby mogę przeprowadzać operacje zapisu (kasowanie, plików, tworzenie katalogów lub nawet nagrywać niewielkie pliki), ale wszystko to jest "na niby" i po restarcie urządzenia wraca do stanu poprzedniego. Również z poziomu bootloadera nie mogę wykasować pamięci czy wgrać nowego firmware. Myślę, że naprawdę próbowałem już wszystkiego dlatego zadam to pytanie.:

Czy możliwe jest, że przyczyną tego stanu rzeczy jest fizyczne uszkodzenie tej pamięci w ten sposób, że nie można na niej zapisywać danych, a może w jakiś sposób chip stracił kontakt z pcb i dlatego taki cyrk się zrobił.

0 2
  • #2 07 Maj 2012 12:19
    kaowiec
    Poziom 9  

Witam, podłączam się do pytania. Mój tablet Archos 70 IT do pewnego czasu działał normalnie ale pewnego dnia przy próbie uruchamiania po prostu zatrzymał się na ekranie powitalnym i tak już mu zostało, wchodziłem w menu startowe i próbowałem reset, update i nic w końcu go formatowałem, chciałem wgrać nowy firmware ale podczas próby instalacji pojawiają mi się błędy "update failed (1)" lub "update failed (207)" lub w ogóle zachowuje się jak by nie widział tego pliku .aos, ściągnąłem ze strony Archos androida 2.2 ale w żadem sposób nie mogę go zainstalować, co można z tym fantem zrobić? Czy to może wina uszkodzonej pamięci? Ponadto podczas podpięcia go do komputera i wybranie z menu opcji "Update firmware" wykrywa w nim tylko 128 MB pamięci operacyjnej a gdzieś wyczytałem, ze powinien mieć 256 MB przez to nie mogę skopiować Androida 3.2 bo plik *.aos ma ok. 165 MB

1