Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Za wysokie ładowanie w motocyklu Moto Guzzi 1100

05 Kwi 2012 20:03 3587 5
 • Poziom 2  
  Witam, mam mały problem z ładowaniem. Po odpaleniu silnika na wolnych obrotach ładowanie mierzone na akumulatorze wynosi 15,8V ale po chwili stabilizuje się na poziomie 14,2V, po włączeniu świateł pozycyjnych ok. 14,0V, po włączeniu świateł drogowych 13,8V czyli teoretycznie wszystko ok. Na wyższych obrotach ładowanie ok.14,2V, na światłach pozycyjnych również 14,2V natomiast przy włączonych światłach drogowych zaczyna rosnąć do ok 15,8V. Zdaję się że to trochą za dużo. Nadmieniam że akumulator jest nowy ponieważ stary mi wygotowało, ale nie wiem czy z powodu za wysokiego ładowania czy dlatego że przeoczyłem ubytek elektrolitu.
  Z regulatora wychodzą 2 żółte przewody do alternatora, 2 czerwone spięte w 1, 1 biały i 1 czarny do masy. Podobno jest jednofazowy.
  Nie wiem czy regulator jest do wymiany czy może coś jeszcze można sprawdzić?

  Jestem w tym temacie laikiem wiec przy okazji zapytam czy ewentualnie jako zamiennik można zastosować regulator o oznaczeniach na 5 pinach:
  A, A, G, +B, i U-ziemienie?

  Proszę o pomoc bo nie mam pojęcia z której strony dobrać do tematu.

  Za wysokie ładowanie w motocyklu Moto Guzzi 1100
 • Poziom 18  
  Z twojego opisu wnioskuje że na 95% masz uszkodzony regulator napięcia, na twoim miejscu poszukałbym oryginału albo zamiennika przeznaczonego do tego alternatora, regulator przeważnie projektowany jest pod dedykowany alternator o określonych parametrach. Za wysokie napięcie doprowadziło do uszkodzenia poprzedniego akumulatora.
 • Poziom 39  
  Stawiam na zbyt duży spadek napięcia na instalacji po stacyjce. Koniecznie sprawdź jaki jest spadek napięcia na instalacji oraz jakie jest napięcie ładowania w tym punkcie.
  Proszę o schemat instalacji elektrycznej motocykla, według katalogu jest kilka typów regulatorów i nie mogę rozszyfrować przewodów oznaczonych "spia" oraz "chiave".
 • Poziom 2  
  Dodaje schemat instalacji elektrycznej, mam nadzieję że coś pomoże.

  Za wysokie ładowanie w motocyklu Moto Guzzi 1100 Za wysokie ładowanie w motocyklu Moto Guzzi 1100 Za wysokie ładowanie w motocyklu Moto Guzzi 1100
 • Poziom 39  
  Czyli przewód niebieski w instalacji - kontrolka ładowania, czerwono-czarny - 15/zasilanie po stacyjce