Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Stacja multimedialna do telewizora

toomcio900 05 Apr 2012 20:49 2961 6
    toomcio900
    Level 12  
    Witam
    przeglądając oferty obecnych producentów podzespołów komputerowych zastanawiałem się nad zestawem jednostki pod telewizor typowo oglądanie filmów, przeglądanie zdjęć itp oprócz gier. kupując dobrego odtwarzacza blu-ray zapłacić trzeba by było ok 1000zł tymczasem zakup komputerka jest w podobnej cenie a mamy dużo więcej opcji w wykorzystaniu. moje propozycje:

obudowy:
    1. Chieftec FI-01B-200W ok 200zł
    2. MODECOM Obudowa FEEL205A Ultra-Slim Micro ATX, 350W (czarno-srebrna) ok 300zł
    3. NOX Live 2 ok 600zł

płyta + proc

1. GIGABYTE GA-H61N-USB3 H61 mITX s.1155 + Intel Core G620 2,60 GHz 3MB cache s. 1155 Box cena zestawu ok 530zł
    2. Gigabyte E350N-USB3 mITX s.FT1 lub Asus E35M1-I Deluxe s.FT1 cena odpowiednio 450/630zł
    3. Gigabyte GA-A55M-S2HP + AMD A6-3500 s.FM1 BOX cena zestawu ok 530zł

do tego do obudowy nox potrzebny zasilacz cena ok 150zł w pozostałych jest + pamięci 4Gb ok 100zł, dysk twardy ok 500Gb za 300zł obecnie i napęd blu-ray za ok 250zł lub nagrywarka za 400zł razem najtańszy zestaw wychodzi ok 1300zł / 1500zł jednak najdroższy w okolicach 2000zł / 2200zł

Co o tym sądzicie, czy warto porwać się na taki zestawik, jak wydajnościowo wypadają ogólnie te 3 różniące się zestawy, czekam na opinie oraz podpowiedzi

Pozdrawiam
    toomcio900
    Level 12  
    niezły bajer pytanie czy posiada wi-fi do ewentualnego serfowania po necie bo jeżeli chodzi o pliki powinien wszystko odpalić bynajmniej biorąc pod uwagę parametry tego małego urządzonka, sterowanie jak np w lg pilotem magic motion.
    co do jednostki zastanawiałem się nad lepszym sprzętem ale w obudowę nie wcisnę a chodzi mi o wyglad typowego urządzenia pasującego np do amplitunera, lubię czasami zagrać w coś lecz brak czasu i braki we funduszach na konsole i gry a standardowa jednostka obok tv i kina nie bardzo pasuje. Na jednostce podstawowej w tzw fife ze znajomymi już się pogra czy jakies inne gry typu multiplayer nie wymagające a umilające czas
    artprox
    Level 14  
    To z linka ma wi-fi i bt ale ponad 450zł do tego klawiatura z touchpad-em (podświetlana) http://allegro.pl/ak198-mini-klawiatura-bezprzewodowa-touchpad-laser-i2256978881.html + tv i mamy fajny zestaw, jeśli posiadasz tv samsunga obejżyj projekt samygo, może też Cię zainteresuje.

Dodano po 13 [minuty]:

Proponuje jeszcze obejrzeć płyty mini i mikro atx np. zotac, niestety też są drogie, są też płyty zasilane z zasilacza takiego jak ma laptop, do tego karta dvb-s2 i mamy tuner sat z ogromnymi możliwościami łącznie z 3d, takie mediacenter fullwypas.
    http://forum.dvhk.pl/forumdisplay.php?f=156 tu jest sporo na ten temat.
    toomcio900
    Level 12  
    no powiem że klawa dojść ciekawa co do tv posiadam LG 42LW4500 3D oraz klawe i myszke bezprzewodową geniusa slimstar i820 wahałem się pomiędzy logitechem mk320 czy jakoś tak ale wybór padł na tą jeżeli chodzi o kompa raczej zalecam wszystko tzn zasilacz w obudowie co do sprzętu nie śpieszy się na razie wykorzystuje jednostke jak by coś wskoczyło nowego na rynek (nie mam czasu przeglądać neta tak na bieżąco w tych sprawach to będę wdzięczny, w pierwszej kolejności zależy mi na wytrzymałości sprzętu na kilka lat choć wiem że obecnie to nie realne jak to było kiedyś dzięki za pomoc
    artprox
    Level 14  
    Pod tym linkiem wyżej jest wszystko co potrzebujesz łącznie z opisem oprogramowania sprzętu plus sprzęt sat ale trzeba się zalogować.

Dodano po 3 [minuty]:

Szukaj HTPC same ciekawe rzeczy.
    seba24117
    Level 9  
    Możesz też przejrzeć użądzenie zwane H-BOX sam je mam i jestem zadowolony tylko ze wymaga ono dysku wewnętrznego lub zewnerznego cały ten sprzęt wyniesie cie około 600zł a odtwarza filmy w full hd tylko jest problem filmy trzeba zrzucać przez pendrive lub dyski przenosne
    Zadowolenie GWARANTOWANE