Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Switche POE
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja Sieci Bezprzewodowej - Router TL-WR340G

06 Kwi 2012 12:01 4762 8
 • Poziom 8  
  Witam,

  Ostatnio zakupiłem Router TP-LINK TL-WR340G, żeby odbierać internet na lapku(Windows Vista) przez wifi, podpiąłem go do stacjonarnego kompa (Windows XP) przez kabel Ethernet i przez ten sam kabel do modemu kablowego (Motorola sb5101e), skonfigurowałem go wg. płyty dołączonej do routera, nie wiem czy do końca to zrobiłem, bo pierwszy raz to robię, ale internet był. Problem pojawił się po kolejnym włączeniu komputera, otóż internetu nie miałem na stacjonarnym kompie - wcale. Pojawiał się w pasku zadań żółty trójkąt z wykrzyknikiem - Istnieje konflikt adresów ip z innym systemem w sieci... odłączyłem router z sieci - prądu, zresetowałem kompa, podłączyłem router do prądu(dalej nie miałem internetu), wszedłem we właściwości połączenia lokalnego, dalej w zaawansowane zaznaczyłem opcje : 'Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera' - i wybrałem 'Połączenie lokalne 3', po czym internet powrócił... Muszę robić tak po każdym włączeniu komputera - dodam też że wyłączam go z prądu tzn; pc, router, modem - jeszcze jedno, po wyłączeniu tylko komputera ( router i modem jest włączony) wifi przestaje działać na lapku, czy to jest normalna reakcja czy coś popaprałem w routerze. Nie wiem na prawdę jak to zrobić, proszę o pomoc najlepiej od A do Z jak skonfigurować itp. :cry: Jak zły dział to proszę przenieść, ale myślę że w odpowiedni trafiłem.
 • Switche POE
 • Poziom 27  
  Pytanie podstawowe, jeśli to tp-link to ma adres 192.168.0.1 lub 192.168.1.1, czy twój modem nie ma takiego samego adresu? I sprawdź we właściwościach połączenia lokalnego stacjonarnego i we właściwościach sieci bezprzewodowej w laptopie czy masz ustawione aby automatycznie pobierał adres IP czy masz wpisane na sztywno jakeś adresy.
 • Switche POE
 • Poziom 8  
  Połączenie lokalne ma na auto, a 'Połączenie lokalne 3' ma adres ip i maske podsieci...Sprawdziłem adresy i znalazłem 'Połączenie lokalne 3' - ma takie samo ip co podałeś, czyli 192.168.0.1, a połączenie lokalne ma inne... Jeśli chodzi o lapka to nie jest jego wina (chyba) bo jak wyłączam kompa to kontrolka na routerze gaśnie więc nie podłącze się lapkiem do wifi :/ ...

  Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

  ODŚWIEŻAM
 • Poziom 43  
  Czy masz dokładnie takie połączenie: internet->modem->router->komputer? Jeżeli tak to ok. Podłącz pod kompa kablem bezpośrednio router i daj screeny z ustawień.
 • Poziom 43  
  Modem ma adres 192.168.100.1, a router inny, więc z tej strony nie ma konfliktu IP.
 • Poziom 27  
  Z modemu kabel do portu WAN w routerze, stacjonarny podłączony kablem, laptop po WIFI, na obu komputerach włączone automatyczne pobieranie adresu z DHCP. A w routerze port WAN ustawiony w dynamic IP oraz włączony dhcp klient.

  Nie ma siły żeby nie ruszyło.

  Chyba że modem ma filtrację mac, wtedy kopiujesz mac karty z tego komputera ktory dzialał na modemie i wklejasz go w mac clone routera.
 • Moderator - Sieci, Internet
  gali94zmc. napisał:
  podpiąłem go do stacjonarnego kompa (Windows XP) przez kabel Ethernet i przez ten sam kabel do modemu kablowego (Motorola sb5101e)

  Może wrzuć jakiś schemat połączenia urządzeń bo jest to dla mnie nie zrozumiałe.
 • Poziom 2  
  trzeba odłączyć od prądu modem i router . po czym włączyć do prądu najpierw router ( aż zaczną się świecić lampki) później modem i będzie działać
 • Poziom 43  
  Kolejność jest dokładnie odwrotna - najpierw restart prądowy modemu, włączenie go i poczekanie kilka minut, aż się zaloguje do sieci, a potem restart routera.

  Ale trzeba prawidłowo wpiąć kabel sieciowy z modemu do portu WAN/INTERNET w routerze i włączyć automatyczne pobieranie adresu przez DHCP. Czasami niezbędna jest sklonowanie MAC-a, o czym już wspomniano wyżej.