Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Konfiguracja Sieci Bezprzewodowej - Router TL-WR340G

gali94zmc. 06 Apr 2012 12:01 4999 8
 • #1
  gali94zmc.
  Level 9  
  Witam,

  Ostatnio zakupiłem Router TP-LINK TL-WR340G, żeby odbierać internet na lapku(Windows Vista) przez wifi, podpiąłem go do stacjonarnego kompa (Windows XP) przez kabel Ethernet i przez ten sam kabel do modemu kablowego (Motorola sb5101e), skonfigurowałem go wg. płyty dołączonej do routera, nie wiem czy do końca to zrobiłem, bo pierwszy raz to robię, ale internet był. Problem pojawił się po kolejnym włączeniu komputera, otóż internetu nie miałem na stacjonarnym kompie - wcale. Pojawiał się w pasku zadań żółty trójkąt z wykrzyknikiem - Istnieje konflikt adresów ip z innym systemem w sieci... odłączyłem router z sieci - prądu, zresetowałem kompa, podłączyłem router do prądu(dalej nie miałem internetu), wszedłem we właściwości połączenia lokalnego, dalej w zaawansowane zaznaczyłem opcje : 'Zezwalaj innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera' - i wybrałem 'Połączenie lokalne 3', po czym internet powrócił... Muszę robić tak po każdym włączeniu komputera - dodam też że wyłączam go z prądu tzn; pc, router, modem - jeszcze jedno, po wyłączeniu tylko komputera ( router i modem jest włączony) wifi przestaje działać na lapku, czy to jest normalna reakcja czy coś popaprałem w routerze. Nie wiem na prawdę jak to zrobić, proszę o pomoc najlepiej od A do Z jak skonfigurować itp. :cry: Jak zły dział to proszę przenieść, ale myślę że w odpowiedni trafiłem.
  [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
 • #2
  kukiz1986
  Level 27  
  Pytanie podstawowe, jeśli to tp-link to ma adres 192.168.0.1 lub 192.168.1.1, czy twój modem nie ma takiego samego adresu? I sprawdź we właściwościach połączenia lokalnego stacjonarnego i we właściwościach sieci bezprzewodowej w laptopie czy masz ustawione aby automatycznie pobierał adres IP czy masz wpisane na sztywno jakeś adresy.
 • #3
  gali94zmc.
  Level 9  
  Połączenie lokalne ma na auto, a 'Połączenie lokalne 3' ma adres ip i maske podsieci...Sprawdziłem adresy i znalazłem 'Połączenie lokalne 3' - ma takie samo ip co podałeś, czyli 192.168.0.1, a połączenie lokalne ma inne... Jeśli chodzi o lapka to nie jest jego wina (chyba) bo jak wyłączam kompa to kontrolka na routerze gaśnie więc nie podłącze się lapkiem do wifi :/ ...

  Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

  ODŚWIEŻAM
 • #4
  CHACA
  Level 43  
  Czy masz dokładnie takie połączenie: internet->modem->router->komputer? Jeżeli tak to ok. Podłącz pod kompa kablem bezpośrednio router i daj screeny z ustawień.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  kukiz1986
  Level 27  
  Z modemu kabel do portu WAN w routerze, stacjonarny podłączony kablem, laptop po WIFI, na obu komputerach włączone automatyczne pobieranie adresu z DHCP. A w routerze port WAN ustawiony w dynamic IP oraz włączony dhcp klient.

  Nie ma siły żeby nie ruszyło.

  Chyba że modem ma filtrację mac, wtedy kopiujesz mac karty z tego komputera ktory dzialał na modemie i wklejasz go w mac clone routera.
 • #7
  jimasek
  Moderator of Networks, Internet
  gali94zmc. wrote:
  podpiąłem go do stacjonarnego kompa (Windows XP) przez kabel Ethernet i przez ten sam kabel do modemu kablowego (Motorola sb5101e)

  Może wrzuć jakiś schemat połączenia urządzeń bo jest to dla mnie nie zrozumiałe.
 • #8
  crock2
  Level 2  
  trzeba odłączyć od prądu modem i router . po czym włączyć do prądu najpierw router ( aż zaczną się świecić lampki) później modem i będzie działać
 • #9
  User removed account
  Level 1