Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ultraminiaturowy zintegrowany sterownik silnika krokowego.

ghost666 06 Kwi 2012 12:26 990 0
 • Ultraminiaturowy zintegrowany sterownik silnika krokowego.Texas Instruments wprowadza właśnie do produkcji nowy driver silników. DRV8836 jest zintegrowanym rozwiązaniem zapewniającym możliwość sterowania silnikiem krokowym lub dwoma silnikami DC. Przeznaczony jest do sterowania silnikami w niewielkich produktach zasilanych bateryjnie, takich jak zabawki, aparaty fotograficzne i inne niskonapięciowe urządzenia. W układzie zawarte są dwa mostki H służące do sterowania uzwojeniami silnika, lub innymi podobnymi urządzeniami takimi jak np. solenoidy. Blok wyjściowy składa się z czterech tranzystorów MOSFET ułożonych w mostek H oraz pompy ładunku, potrzebnej do sterowania bramkami tranzystorów.

  DRV8836 jest w stanie dostarczyć do półtora ampera prądu na jeden mostek, dzięki niskiemu oporowi tranzystorów - łącznie zaledwie 305mΩ. Możliwe jest równoległe połączenie mostków w celu uzyskania prądu 3A. Układ zasilany jest napięciem od 2 do 7V, z którego po uśpieniu układ pobierać będzie zaledwie 95nA.

  Sterownik kontrolowany jest za pomocą wejść PHASE/ENABLE oraz IN/IN. Sterowanie może być proste, tj. włącz-wyłącz, bądź z wykorzystaniem sygnałów PWM, generowanych przez zewnętrzne układy. Wyprowadzenia ułożone są w sposób standardowy, co zapewnia kompatybilność z przemysłowymi standardami dla kontrolerów silników.

  Układ produkowany jest w niewielkiej obudowie WSON o wymiarach zaledwie 2mm x 3mm. Producent wycenia układ na $0,70/szt przy zakupie 1000 sztuk.
  Źródła:
  http://www.ti.com/product/drv8836