Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel (Visual Basic) Zaawansowany formularz

06 Kwi 2012 12:29 1809 1
  • Poziom 8  
    Mam pewien problem. Zacząłem przerabiać formularz z linku https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2035414.html i w pewnym momencie zaciąłem się i nie mogę znaleźć rozwiązania dla tego co chciałbym zrobić.

Pokrótce opisze w czym rzecz:

Celem formularza (page1 multipage'a) ma być możliwość wyszukania produktu po indeksie zagranicznym lub po indeksie polskim lub po opisie. (To udało mi się przerobić).

Drugi etap to po wybraniu interesującego nas produktu klikamy przycisk WYBIERZ i automatycznie jesteśmy przerzucani na drugą stronę Multipage'a (To też udało mi się zrobić) gdzie powinny nam się pokazać dane szczegółowe produktu. I tu pojawia się problem. Udało mi się wyrzucić do drugiej strony informacje o indeksie zagraniczny, ale reszta okien powinna być wypełniona przez dane pobrane z tabeli odpowiadające indeksowi zagranicznemu. Ponadto chciałbym, żeby w multipage'u 2 było wyrzucane zdjęcie danego produktu.

Próbowałem to robić poprzez if... then.. ale to trochę bezsensu mieć bazę danych, którą nie tylko bym musiał uzupełniać w excelu ale też w visual basicu (jakbym dodał nowy produkt, musiałbym dodać nowy warunek w kodzie). Poszukuje czegoś bardziej uniwersalnego.

A ze zdjęciem, to muszą być wrzucone linki do zdjęć w ostatniej kolumnie? Czy jak będzie wrzucone zdjęcie do excela do ostatniej kolumny, to wystarczy dać odwołanie do tego wiersza?
  • Moderator Programowanie
    Nie chce mi się tłumaczyć, sam porównaj.
    Jeśli chodzi o obrazki, to "bezpieczniej" posługiwać się ścieżką do pliku.