Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Auto na LPG Passat/Mondeo

mir977 06 Kwi 2012 13:27 928 2
  • #1 06 Kwi 2012 13:27
    mir977
    Poziom 10  

Witam od kilku lat jestem posiadaczem starej eskorciny na LPG (instlacja starego typu).Auto sprawuje sie super przez te trzy lata to tylko wymiana filtrow i oleju.Ale tak konkretnie to chodzi mi o to , że trza coś nowszego. Przymierzam się do Mondeo mk3 lub Passata b5 również w gazie.No i własnie tu może być problem ,głównie trasy jakie pokonuje to odcinki do pracy(5km)a wiec auto nieraz nawet dobrze niezałapie temperatury i w zwiazku z czym o ile sie orientuje to nowe instalacje przełaczaja sie na lpg po uzyskaniu pewnej temp automatycznie(w moim autku mam stara instalacje i mam tak zrobione, że pali na benzynie a doslownie po odpaleniu przelacza sie na gaz w zwiazku z czym zuzycie benzyny jest znikome).No i tu moje pytanie czy jesli kupie auto z sekwencją to czy można przestawic w nim coś aby w miare szybko przełączył sie na gaz(np.po osiągnieciu pewnych obrotow silnika)?Z gory dziekuje za wszelkie podpowiedzi.

0 2
  • #2 06 Kwi 2012 22:23
    tzok
    Moderator Samochody

Można, ale odbije się to na trwałości parownika i spowoduje problemy z adaptacjami sterownika wtrysku benzyny... przy silniku 1.8/2.0 to wiosną/jesienią to tak z 1km/5min na benzynie musisz przejechać, zimą na takich odcinkach to będziesz jeździł praktycznie na samej benzynie. Na takie dystanse to kup sobie Pandę z silnikiem 1.1... a nie krążownik pokroju Passata. Jeśli potrzebujesz większe auto, a nie możesz sobie pozwolić na 2 (np. Seicento/Panda na dojazdy do pracy/na zakupy i Mondeo do dalszych wyjazdów z rodziną) to szukaj czegoś pomiędzy, może Astra II/III z silnikiem 1.4 i instalacją LPG? Mały silnik ma mniejszą pojemność cieplną i szybciej osiąga temperaturę roboczą... a może Astra III z silnikiem 1.3 CDTi, spali Ci to poniżej 6l/100km, a 90KM ma.

0
  • #3 06 Kwi 2012 22:33
    kris-644
    Poziom 21  

To jak już ma kupić astre - to niech kupi tego Passata w 1.9 tdi .

0