Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kasa fiskalna i obraz transakcji na monitoringu - BCS

06 Kwi 2012 14:12 4979 5
  • Poziom 20  
    Jakiś czas temu pytałem o monitoring sklepu i kasy fiskalnej. W sumie kupiłem rejestrator ale o tym na koncu.

Szkoda ze nikt nie napisał że BCS a konkretnie BCS - DVR 0404LE-A zgodnie z instrukcja (tu pdf) moze monitorowac i generowac nakładkę tekstową samodzielnie (ma wbudowany generator obrazu).

I tu pytanie czy ktoś testował w realu jak to działa (BCS+kasa?). Napisałem do firmy Eltrox (bo odpowiadaja na maile) z zapytaniem czy to testowali i czemu sie tym nie chwala (kuilbym wtedy u nich BCS zamiast HIKvisiona w dipolu) a odpisali:

"Po konsultacji z naszym dostawcą możemy twierdzić iż jest taka możliwość z drukarkami POS." i ogolnie ze nie testowali. A wy, forumowicze?

Mam kase fiskalna z dwoma portami RS232 ale w instrukcji nie ma inforamcji dot. standardu prokolu na porcie (kasa to "Fasy Junior", trzeba by do producenta pewnie pisac). Dosc wazna kwestia dla innych, i was tez. Obecnie mam kamere na kase i na sklep, czyli dwie. Trzeba przegladac wiec nagranie z obu kamer by zobaczyc kiedy przyszedl klient, ile zaplacil i kiedy i finalnie (drugi obraz) czy personel wprowadzil na kase pobrana sume, taka jak trzeba (a nie na przyklad 80% do kieszeni,, swojej). To upierdliwe :-(

Majac generator obrazu z BCS widzialbym wszystko na ekranie "od reki" i wystarczylaby tylko jedna kamera, tylko jedno nagranie do ogladania (szybciej backup robisz, nie marnujesz wiecej miejsca na dysku itp itd). Co prawda sa osobobne generatory obrazu ale to dodatkowe 300zl (byc moze sa bardziej uniwersalne i przynajmniej wiadomo o nich cos wiecej, informacje w instrukcji BCS niby napawaja optymizmem ale w praktyce moze to cudo nie dzialac w ogole).

Takze jesli ktos ożenił BCS wspomniany wyżej z kasami fiskalnymi to niech podzieli sie swoja wiedzą :-)

-----------------------

PS
    Kupilem w koncu, o czym juz pisalem, Hikvision ale srednio mnie ten sprzet zadowala, glupi i nie poreczny soft WEB i na PC, firmware do urzadzenia, jesli chcemy nowy (w starym jest ok), to ma totalnie "lamerskie" i brzydkie menu, nie wiedziec czemu firma zrezygnowala z tego dajnego menu (ala BCSy) w nowych FW. Samo urzadzenie na razie dziala stabilnie, tydzien w sluzbie non stop, nagrywa dosc ladnie jak na taki sprzet, jest MAŁE i ma dobrze wykonana obudowę by - nie bylo ze same minusy).
    Minus modelu BCS (tego jak wyzej) jak dla mnie to wielki wymiar, wyraznie wiekszy od Hikvisiona, trudniej to upakowac w malych sklepach, np mala obudowa do rejestratorow z firmy Pulsar (co do obudowy przylaza z obitym lakierem a blacha chyba najtansza, czyli nie ocynkowana... pisze o obudowie pulsara a nie DVR!) nie bedzie sie nadawac, zabraknie miejsca na kable... Na plus ze w BCS wszystkie zlacza sa typu BNC (nie odepnie sie audio jak moze to miec miejsce u Hikvisiona 7204hvi). 6 klatek w D1 to wynik BCS i od biedy ujdzie, za to szybciej bedzie sie zgrywac nagranie przez LAN (w Hikvison raptem 3Mb/s :-/ !!! )

Hikvision nie ma softu ala BCS backup sheduler ktory sluzy tylko do zgrywania nagran w automatyczny i prosty sposob na dysk np PC po LAN. Szkoda ze nie moglem testowac tych dwoch urzadzen to bym zrobil dobra recenzje, na razie BCS znam tylko z wygladu i instrukcji. Jakby monitoring RS232 dzialal dobrze to do sklepu bralbym tylko to (zakladajac ze BCS bedzie stabilny).
  • Sklep ECSYSTEM
  • Specjalista - CCTV i Alarmy Stacjonarne
    Musisz mieć kasę fiskalną z wyjściem "monitor" na które kasa wyrzuca to samo co na paragonie. Nie wiem jak to jest w BCSach ale np GANZ nasłuchuje POSa na RS485 dlatego też potrzebny jest konwerter RS232-RS485 na każdej kasie.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 20  
    http://www.eltrox.pl/rejestrator-cyfrowy-ganz-dr4nlite-4-kanalowy-p-1875.html W eltroxie ponad 2100, to dziekuje (a nie ma nawet 2 USB). Nie zebym marudzil :) bo troche mi pomogliscie ale warto o takiej funkcji informowac, jedna kamera mniej a klient bardziej zadowolony. Zawsze moge kupic modul delta http://sklep.delta.poznan.pl/generator-obrazu-transakcji-fiskalnych-fg-4_c510_p3910.html a dokladnie dwa moduly (patrzac na przyklad zastosowania) i to prawie 400zl dodatkowo... wiec nie kupie. A tu mialem takie cos w zasiegu reki (jakby dzialalo i to z moja kasa Fasy Junior).

Wesolego jaja :)!
  • specjalista-kamery przemysłowe
    Dobrze więc, może wyjaśnie ci dlaczego firmy się tym nie chwalą. Takie opcje są w większości rejestratorów. Ale .. ale.. jest jedno ale.

Praktycznie na całym świecie standardem przesyłania danych z kasy do drukarki jest... otwarty ASCII :), i producenci rejestratorów sobie z tym radzą, i jest to wyświetlane normalnie.
    Ale.... u nas jest inaczej :) mamy mazovie, latin, posnet, novitus, itp itp itp - i takie dane z paragonów na takim rejestratorze to są same krzaki, do tego niepoukładane. Chińczycy i inni strasznie się dziwią dlaczego w Polsce jest inaczej, i nie mają ochoty tego korygować.
    A doświadczenie miałem z systemami geovision. Tam pos jest zrobiony tak że działa z polskimi drukarkami novitusa, posnet'u i innymi. Ale to jest komputer i karta.

W sumie to mogępowiedzieć że wysłałem pierwszą drukarke fiskalną do geovisiona.... przez 2 lata robili.

Co do twojego p.s. :) Nie mogę się doczekać dnia jak weźmiesz tego BCS'a 04la. I porównasz jego jakośc wykonanie i jakośc obrazu.
  • Poziom 19  
    Delta sprzedaje generator i kolektor rs232 do zrzucania danych z kasy. Poszukaj na ich stronach nie jest to jakiś tragiczny koszt, a można wybrać używane u nas protokoły transmisji "tych" danych.

Pozdrawiam
    Krzysiek