Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oprogramowanie OVERMAX OV-TN-06B

Gregdewal 06 Apr 2012 15:12 5188 3
    Gregdewal
    Level 9  
    Witam

Ostatnio z powodu zakłóceń w sieci elektrycznej na tunerze DVB-T Overmax OV-TN-06B wyskoczył mi błąd - cały czas świeci zieloną diodę, nie reaguje na pilota i nie daje żadnego sygnału.

Znajomy elektronik stwierdził, że na pewno pokiełbasiło się coś w software. W związku z powyższym proszę o pomoc w znalezieniu/resecie oprogramowania.

Pozdrawiam
    @GUTEK@
    Level 30  
    Na jakim chipsecie jest tuner. Ten model występuje w dwóch wersjach, starszy na MSD7828 i nowszy na MSD7818. Jeśli nie wiesz jaki, wrzuć zdjęcie płyty głównej tunera.

Oprogramowanie do nowszego znajdziesz tu: www.gutek.xt.pl/softy.htm

Jeśli tuner nie startuje możesz spróbować takiej metody (tylko dla MSD7818), ale marne szanse że zadziała:
    - sformatować pendrive na FAT32
    - ściągnąć z wyżej podanej strony oprogramowanie
    - rozpakować na pendrive i zmienić nazwę pliku na flash.bin
    - zrobić na pendrive drugą kopię pliku i nazwać go usb_upgrade_app.bin
    - podłączyć pendrive do tunera i go włączyć

Jeśli startuje U-Boot, a wysypał się tylko główny soft, tuner powinien wgrać automatycznie plik z pendrivu.
    W innym przypadku pozostaje wylutowanie flasha i zaprogramowanie w programatorze. Przykładowo w takim: http://rayer.ic.cz/elektro/spipgm.htm
    TOMEKELE
    Level 12  
    Witam.
    Gregdewal Poradziłeś sobie z tym overmaxem???
    U mnie tuner ma objawy podobne jak u ciebie . Ale u mnie to usterka elektroniki, tak jak widać na foto.

Może ktoś z forumowiczów powiedzieć czy dało by radę naprawić tą usterkę ??.
    Nadpalony element "CU1MA lub H"nie jestem pewien.
    jotpe
    Level 2  
    Witam
    B. proszę o rozpoznanie płyty TN-06 jak na zdjęciu ( czy to jest ten nowszy chipset ), gdyż
    spróbuję wgrać firmware ( o ile znajdę jakiś nowszy ).
    Mam taki objaw, że co ok. 15 minut samoczynnie tuner przełącza kanał.
    Może zmiana softu coś pomoże ?
    Proszę o pomoc.