Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Oprogramowanie OVERMAX OV-TN-06B

Gregdewal 06 Apr 2012 15:12 5008 3
    Gregdewal
    Level 9  
    Witam

Ostatnio z powodu zakłóceń w sieci elektrycznej na tunerze DVB-T Overmax OV-TN-06B wyskoczył mi błąd - cały czas świeci zieloną diodę, nie reaguje na pilota i nie daje żadnego sygnału.

Znajomy elektronik stwierdził, że na pewno pokiełbasiło się coś w software. W związku z powyższym proszę o pomoc w znalezieniu/resecie oprogramowania.

Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    @GUTEK@
    Level 30  
    Na jakim chipsecie jest tuner. Ten model występuje w dwóch wersjach, starszy na MSD7828 i nowszy na MSD7818. Jeśli nie wiesz jaki, wrzuć zdjęcie płyty głównej tunera.

Oprogramowanie do nowszego znajdziesz tu: www.gutek.xt.pl/softy.htm

Jeśli tuner nie startuje możesz spróbować takiej metody (tylko dla MSD7818), ale marne szanse że zadziała:
    - sformatować pendrive na FAT32
    - ściągnąć z wyżej podanej strony oprogramowanie
    - rozpakować na pendrive i zmienić nazwę pliku na flash.bin
    - zrobić na pendrive drugą kopię pliku i nazwać go usb_upgrade_app.bin
    - podłączyć pendrive do tunera i go włączyć

Jeśli startuje U-Boot, a wysypał się tylko główny soft, tuner powinien wgrać automatycznie plik z pendrivu.
    W innym przypadku pozostaje wylutowanie flasha i zaprogramowanie w programatorze. Przykładowo w takim: http://rayer.ic.cz/elektro/spipgm.htm
    TOMEKELE
    Level 12  
    Witam.
    Gregdewal Poradziłeś sobie z tym overmaxem???
    U mnie tuner ma objawy podobne jak u ciebie . Ale u mnie to usterka elektroniki, tak jak widać na foto.

Może ktoś z forumowiczów powiedzieć czy dało by radę naprawić tą usterkę ??.
    Nadpalony element "CU1MA lub H"nie jestem pewien.
    jotpe
    Level 2  
    Witam
    B. proszę o rozpoznanie płyty TN-06 jak na zdjęciu ( czy to jest ten nowszy chipset ), gdyż
    spróbuję wgrać firmware ( o ile znajdę jakiś nowszy ).
    Mam taki objaw, że co ok. 15 minut samoczynnie tuner przełącza kanał.
    Może zmiana softu coś pomoże ?
    Proszę o pomoc.