Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dv5-1205ew i dv6-1135ew wentylator wyczyszczony kłopotów cd.

06 Kwi 2012 15:14 2339 6
  • Poziom 7  
    od jakiś 3 lat mam o to te dwa laptopy
    hp dv6-1135ew
    procek 2x2,2 ghz
    ram 4gb
    grafika radeon 512 mb
    win7
    dokładnie nie powiem
    problem w laptopach polega na tym że są bardzo głośne nawet jeśli się nic nie robi na nich ,czytałem aby je wyczyścic
    w dv6 ostatnio wyłacza się wentylator po czym laptop po kilku chwilach się wyłacza chciałem go otworzyć i wyczyścić i przez przypadek taśma od POWERA się odczepiła
    co polecicie przedmuchać go powietrzem? podkładka? a moze coś jeszcze?
    ma ktoś może poradnik jak rozebrać mojego dv6?

czy w dv6 da się przykleić taśmę? czy może czas na nowy wentylator?

z dv5 jest tylko to ze głośno chodzi od samego początku nawet jak nic nie robię
    procek 2x2,1
    ram 2gb
    Radeon HD 3450
    win7

jest to słabszy laptop czy winą może być też system?

z góry dziękuje za pomysły

pozdrawiam
  • Poziom 25  
    Zatkane kłaczkami i kurzem finy radiatora - musisz rozebrać i przeczyścić. Sprężone powietrze nie przedmucha ci zbitych kłaczków. Przy okazji wymień pastę termoprzewodzącą na procesorze, ewentualnie grafice/chipsecie.
  • Poziom 23  
    molkon07 napisał:
    chciałem go otworzyć i wyczyścić i przez przypadek taśma od POWERA się odczepiła
    co polecicie przedmuchać go powietrzem? podkładka? a moze coś jeszcze?

Sprezone powietrze oraz podkladka to dwa najgorsze wyjscia z jakich teraz mozesz skorzystac. Laptopa nalezy rozebrac celem wyczyszczenia (udroznienia) ukladu chlodzenia. Dla dobra kolegi oraz jego laptopa radze oddac go do serwisu, bo przewiduje wieksze zniszenia jezeli kolega sie za niego zabierze (nic osobistego!). Konserwacja to niewielki koszt.
  • Poziom 20  
    Ja też nie umiałem.Poradnik w sieci i wio !
  • Poziom 7  
    a ma ktoś poradnik konkretnie do mojego modelu dv6 1135ew patrzyłem inne róźnią sie budową...
  • Poziom 7  
    odświeżam temat .... laptop został ładnie odkurzony wentylator wyczyszczony oraz została nałożona pasta ... laptop już ładnie chodzi cicho jednak jest tak że wentylator niekiedy się zatrzymuje po 30s się uruchamia i to strasznie głośno jakieś 5-10s później wraca do normalności...czynność ta pojawia się niekieidy bardzo często i takie startowanie głośne jest bardzo denerwujące
    co może być przyczyną?
  • Poziom 25  
    Źle założone chłodzenie i wentylator nie ma siły ruszyć na wolnych obrotach, po wzroście temperatury wskakuje na wysokie - sprawdź, czy wentylator o coś się nie ociera/ nie jest krzywo zamontowany.