Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Filmy w 1080p na YouTube zostaną przekonwertowane do 3D

Dydelmax 06 Kwi 2012 16:35 3060 6
 • Filmy w 1080p na YouTube zostaną przekonwertowane do 3D YouTube cały czas przechodzi intensywne zmiany, mają przysporzyć mu nowych odbiorców (chociaż mimo sporej konkurencji, ma ich naprawdę bardzo dużo). Tym razem jego właściciel - Google, wpadł na pomysł przekonwertowania wszystkich filmów w rozdzielczości 1080p (aka FullHD). Tylko że nie chodzi o taką konwersję, jaką obecnie YouTube oferuje, czyli nałożenie na siebie dwóch obrazów w locie (zrealizowane w chmurze przy pomocy Google Cloud) z dostosowaniem ich położenia obok siebie oraz regulacją głębi. Gigant z Mountain View ma zamiar przekonwertować te filmy tak, aby użytkownik odczuwał wspaniałe doznania, aby podczas oglądania trailera najnowszej gry czuł się tak, jakby był w tej grze. Firma twierdzi, że cały czas udoskonala swoją technologię wyświetlania i przetwarzania obrazu 3D. Jednym słowem, Google stara się dostosować swój portal do potrzeb najbardziej wymagających użytkowników, a takie działanie może wyjść tej firmie tylko na dobre.
  Źródło: http://www.engadget.com/2012/04/05/youtube-1080p-2d-to-3d-conversion/

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  Dydelmax
  Poziom 36  
  Offline 
  Stan na 18.10.2019 r.
  Zaakceptowane raporty: 1221
  Zaakceptowane poprawki postów: 3747
  Zaakceptowane poprawki tematów: 1152
  REGULAMIN FORUM: Link
  Specjalizuje się w: komputery
  Dydelmax napisał 3059 postów o ocenie 291, pomógł 410 razy. Mieszka w mieście Piła. Jest z nami od 2011 roku.
 • #2
  andrzejlisek
  Poziom 28  
  Co nie zmienia faktu, że w rzeczywistości 2D->3D nie jest możliwe, a tego typu "konwersje" są sztuczne i dają słaby efekt.

  Chociaż widziałem przykłady zdjęć od firm, które zajmują się tego typu konwersja zdjęć. Ciekawe, czy mają jakiś specjalny program, czy robią te zdjęcia w Photoshopie.
 • #3
  markovip
  Poziom 34  
  Ciągłe ulepszenia, tak? G prawda! Teraz wszystkie 720p i 1080p to przesiekane 720i i 1080i... Do tego pekseloza i brak możliwości zmiany jakości obrazu w nowym Flash Playerze.
 • #4
  TheGanG
  Poziom 11  
  @markovip wiesz, że youtube jeszcze niedawno przynosił więcej strat niż zysków, teraz pewnie wychodzi na 0, może lekko na plus, więc nie dziw się, że chcą trochę zaoszczędzić miejsce za cenę niższej jakości
 • #5
  markovip
  Poziom 34  
  Proszę o źródło tej informacji.
 • #6
  iagre
  Poziom 35  
  3D? A może to pseudo 3D? Z mojego punktu widzenia 3D jest wtedy gdy ma się 2 kompletne obrazy dla oka lewego i prawego, a to z czym mamy najczęściej do czynienia (pod tytułem 3D) to dwa obrazy niekompletne - jeden okrojony z koloru niebieskiego a drugi okrojony z koloru czerwonego. Tak więc to jest g.... a nie 3D!
 • #7
  markovip
  Poziom 34  
  To nie technologia Red-Cyan tylko SBS, są dwa oddzielne obrazy. Widziałem już kilka filmów, prawdę mówiąc kiepski efekt. Do oglądanie nie trzeba okularów, wystarczy zrobić zeza...