Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Galaxy 1.9tdi 99rok coś huczy, łożyska kół wymienione.

dwoje19 06 Kwi 2012 17:22 3941 21
  • #1 06 Kwi 2012 17:22
    dwoje19
    Poziom 25  

Galaxy 1.9TDI 99rok.
    Od razu mówię, że właśnie dziś wymieniłem łożyska kół (FAG) więc to nie one...
    Coś delikatnie huczy słychać to tylko podczas jazdy na luzie (silnik zagłusza huczenie). Koła wyważone i przekładane przód tył wielokrotnie.
    Huczenie nie jest jednostajne, tylko lekko głośniej i lekko ciszej tak jak obracają się koła.
    Posprawdzałem przeguby i wyglądają ok, może lekki luz jest na przegubie prawym wewnętrznym przy łożysku podporowym (jakieś 3mm-5mm można go ruszać góra dół). Nie wiem czy tam może być taki luz czy nie?.
    Jest jeszcze jedna sprawa nie wiem czy ma coś wspólnego z tym...podczas wchodzenia w zakręty z dużą prędkością drga kierownica jakby koła były nie wyważone albo nawet skrzywione, podczas normalnej jazdy jest wszystko ok.
    Czy ma ktoś pomysł co może huczeć?.

0 21
  • #2 06 Kwi 2012 18:13
    car centre
    Poziom 18  

Na 100 procent jedna albo więcej opon skrzywiona. Najprawdopodobniej któraś z przednich lub obie przednie.

Prosty test. Podnosisz samochód podnośnikiem ale tak żebyś miał 1-2 mm odstepu od podłoża i kręcisz ręką kołem. Będziesz słyszał czy ci na pewnym odcinku trze opona o podłoże to w tym miejscu jest wypukła. Ale u ciebie może być boczne uszkodzenie jak ci bije bardziej przy zakrętach. To wtedy tak samo: podnosisz, jakiś przedmiot o wysokości opony ustawiasz po wewnętzrnej stronie a potem po zewnętrznej stronie opony i potrzysz czy przy kręceniu się dystans opony od tego przedmiotu zmienia.

0
  • #3 06 Kwi 2012 19:45
    aropce
    Poziom 11  

Takie bicie jak kolega wyżej opisał było by wyczuwalne podczas jazdy- taki mi sie wydaje.
    A może po prostu opony masz zinowe lub takie co szumią i wydaje sie jak by dzwięk łożyska...

0
  • #4 06 Kwi 2012 20:29
    dwoje19
    Poziom 25  

Nie no bez jaj...nie pisałbym postu gdybym nie był pewien opon i felg. Pewnie mi nie uwierzycie ale opony są 4sztuki nowe kupione miesiąc temu Goodyear F1. A żeby nie było proszę fotka...

0
  • #5 06 Kwi 2012 21:36
    polonez15
    Poziom 32  

To że nowa, nie oznacza, że dobra. Zamieniałeś przód z tyłem miejscami?

0
  • #7 06 Kwi 2012 22:10
    Przemo9826
    VIP Zasłużony dla elektroda

dwoje19 napisał:
    4sztuki nowe kupione

Taaaa, i pewnie miesiąc temu usterka wyskoczyła.

Ratuje cię tylko inny komplet kół.

0
  • #8 06 Kwi 2012 22:15
    polmar
    Poziom 19  

Zajmij się tym luzem na łożysku podporowym ,opony zostaw w spokoju .

0
  • #9 06 Kwi 2012 22:19
    Przemo9826

polmar napisał:
    Zajmij się tym luzem na łożysku podporowym ,opony zostaw w spokoju

Pisze że na przegubie a nie na podporze.

dwoje19 napisał:
    może lekki luz jest na przegubie prawym wewnętrznym przy łożysku podporowym

0
  • #10 06 Kwi 2012 22:23
    aropce
    Poziom 11  

A doszedłeś z której osi dobiega ten szum ??? z przodu czy z tył ??

0
  • #11 07 Kwi 2012 08:13
    polmar
    Poziom 19  

Nie do końca zrozumiałem czy luz jest na przegubie czy łożysku,co nie zmienia faktu,że może powodować wibracje

0
  • #12 07 Kwi 2012 08:31
    dwoje19
    Poziom 25  

Przemo9826 napisał:
    dwoje19 napisał:
    4sztuki nowe kupione

Taaaa, i pewnie miesiąc temu usterka wyskoczyła.

Ratuje cię tylko inny komplet kół.

Jak znajdę to ci pokażę fakturę niedowiarku. Nie mierz innych swoją miarą. Na razie zdjęcie musi ci wystarczyć...
    A usterka jest już od dawna, na zimówkach też występowała i myślałem że to ich wina więc nic z tym nie robiłem. Niestety na nowych letnich też występuje więc można je wyeliminować. Nie wiem skąd ta nieufność do ludzi.

0
  • #14 07 Kwi 2012 10:28
    Przemo9826

dwoje19 napisał:
    Jak znajdę to ci pokażę fakturę niedowiarku. Nie mierz innych swoją miarą. Na razie zdjęcie musi ci wystarczyć...
    A usterka jest już od dawna, na zimówkach też występowała i myślałem że to ich wina więc nic z tym nie robiłem.

A co Ty taki porywczy zaraz??

A to problem był napisać że na zimowych i letnich jest to samo?

Skoro na różnych kompletach opon to samo, to zostaje podpora albo skrzynia.

0
  • #15 07 Kwi 2012 22:29
    aropce
    Poziom 11  

przegub raczej nie ... jak niby by miał wydawać szumiący dźwięk...mysle że to niemożliwe a przy skręcaniu prędzej było by słychać stuki niż szarpanie kierownicy .

0
  • #16 07 Kwi 2012 23:51
    mariano8304
    Poziom 12  

odkręć koło odkręć tarczę dokładnie wyczyść miejsca przylegające tak na piaście tarczy jak i na feldze. podnieś przednie koła na stabilnych podnośnikach tak by było pewne ze ci nie zjadą. odpal silnik wrzuć 2 bieg i nasłuchuj gdzie i co sie dzieje. podam przykład gdzie podobna sytuacja była tylko bez trzepania kierownicą. na zakrętach było słychać drżenia stukania. zostały wymienione niemal wszystkie elementy jezdne po czym okazało sie że listwa na drzwiach na zakręcie podczas działania sił odśrodkowych zaczynała drżeć i brzęczeć. u ciebie trochę inna sytuacja bo trzepie kierownicą opony nowe tak na zimowych jak i na letnich. może faktycznie tarcza nie dolega idealnie do piasty albo coś porostu podeszło. warto sprawdzić a później szukać bardziej kosztownych zabiegów.

0
  • #17 09 Kwi 2012 13:31
    aropce
    Poziom 11  

Dobra rada bez zbędnych wydatków... zwróć uwagę jeszcze na półośce która idzie od skrzyni do koła jest na jednej gumowy pierścień bodajrze tłumiący drgania może zesunął się d którąś stronę i obciera przy skręcie o jakiś element...

0
  • #18 20 Kwi 2012 20:56
    dwoje19
    Poziom 25  

Przemo9826 napisał:
    dwoje19 napisał:
    A usterka jest już od dawna, na zimówkach też występowała i myślałem że to ich wina więc nic z tym nie robiłem.

A co Ty taki porywczy zaraz??

A to problem był napisać że na zimowych i letnich jest to samo?

Skoro na różnych kompletach opon to samo, to zostaje podpora albo skrzynia.

Wymieniłem łożysko podpory i dalej słyszę na luzie te huczenie. Wszystko wskazuje na łożyska w skrzyni.
    Mam pytanie czy idzie te łożyska wymienić bez rozpoławiania skrzyni?.
    I czy jest jeszcze jakiś sposób by ewidentnie stwierdzić, że to łożyska w skrzyni?.

0
  • #19 20 Kwi 2012 21:19
    aropce
    Poziom 11  

Myślę że łożyska w skrzyni będą bardziej słyszalne przy rozpędzaniu lub hamowaniu a przy stałej prędkości powinno być trochę ciszej...
    Zobacz jeszcze po przejechaniu większego odcinka czy w okolicach łożysk nie jest większa temperatura z jednej jak i z drugiej strony... może to coś pomoże w lokalizacji ...

0
  • #20 20 Kwi 2012 22:43
    mateuszTYGRYS
    Poziom 15  

jest jakaś różnica jadać i jak wciśniesz sprzęgło ?

0
  • #21 20 Kwi 2012 22:47
    Przemo9826

Auto na podnośnik, piątka, zamknąć licznik, silnik zgasić i słuchać.

0
  • #22 21 Kwi 2012 19:36
    dwoje19
    Poziom 25  

mateuszTYGRYS napisał:
    jest jakaś różnica jadać i jak wciśniesz sprzęgło ?

Dziś sprawdziłem i gdy wcisnę sprzęgło to nie ma żadnej różnicy huczy ciągle. A łożyska w skrzyni na wciśniętym sprzęgle też chyba pracują przecież...

PS.
    W poniedziałek postaram się wrzucić go na podnośnik i nasłuchiwać.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo