Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ST3500320AS FW SD15 Barracuda 7200.11 500GB - Silnik krokowy

06 Kwi 2012 18:10 2519 14
  • Poziom 10  
    Witam dysk jak się zorientowałem z czarnej serii. Tylko zachowanie trochę dziwne.
    Klasyczne bios go nie wykrywa. Więc chciałem podłączyć terminal.
    Dysk włożyłem do innego komputera celem upewnienia się czy go wykryje. Uruchomi się silnik po czym zatrzymał i koniec historii. Terminal nie był podpięty.
    Da się jakoś to naprawić - czy jest sens. Dane na dysku nie istotne.
  • Specjalista HDD Recovery
    Co to znaczy zatrzymał i koniec ?
    Może byś tak dokładniej to opisał.
    Po podłączeniu teraz nie reaguje ?
  • Poziom 10  
    Dysk przestał reagować na zasilanie. Po jego podłączeniu nie slychac/czuć pracy silnika.
    Możliwe że doszło do uszkodzenia elektroniki . Dokładny SCAN elektroniki z obydwóch stron na skanerze umieść.
  • Poziom 10  
    Elektronika wygląda ok.
    Czy takie zachowanie tzn brak reakcji silnika na napięcie dostarczane do dysku może być spowodowane zawieszeniem głowicy/ złym zaparkowaniem ?
    Jeżeli tak to jak to naprawić ?

ST3500320AS FW SD15 Barracuda 7200.11 500GB - Silnik krokowy ST3500320AS FW SD15 Barracuda 7200.11 500GB - Silnik krokowy
  • Poziom 10  
    Dzięki za słuchowisko :D Niestety nie wydaje nawet takich dzwięków. Czy można sprawdzić silnik bez rozkręcania. Idą do nie go 3 linie. Jutro sprawdzę na podłączonym czy tam dostaje jakies napięcie. Z tego co się orientuję podmiana elektroniki nic nie da w tym modelu ?
    Jeśli nic nie słyszysz to wymiana elektroniki jest pierwszą rzeczą jaka należy zrobić. Pamiętaj o ROM-ie.
    Z tego co w tej chwili podajesz jest prawdopodobieństwo uszkodzenia elektroniki właśnie.

Jeśli natomiast miał byś problem z osią silnika lub parkowaniem głowic powinieneś mieć takie dźwięki.
  • Poziom 10  
    Chyba masz racje. Na podłączony dysku sprawdzałem czy coś "leci" do silnika - bez rezultatów. Czyli elektronika. Dzięki za pomoc.
  • Poziom 2  
    Witam,
    Ja mam też problem z tym dyskiem.
    U mnie występuje to co w tym poście.

migol21 napisał:
    Posłuchaj tu dźwięk https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=465854

To jest dźwięk z dysku który ma zaparkowane głowice.

Co można z tym zrobić?
    http://wrzucacz.pl/file/8681334399550/seag.mp3
    Potrzebuję dostać się na partycję ze zdjęciami i je zgrać.:) Nic więcej.
    Dzięki za odpowiedź.

Otworzyłem dysk i pomogłem mu się ruszyć. Rozkręcił się pięknie. Głowice niestety stukają przez chwilę, potem dysk się zatrzymuje. Po chwili rusza i znów i tak w kółko.
    Dodam, że dysk podłączony poprzez adapter na USB nie jest rozpoznawany.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 17  
    Dysk miał zaparkowane głowice i sprawa była prosta do zrobienia przez specjalistę.
    Twoje prace spowodowały:
    -uszkodzenie głowic
    -zapylenie nośnika
    Teraz sprawa jest skomplikowana i droższa o jakieś x5-10 razy.
  • Poziom 2  
    Tu się mylisz kolego.:)
    Udało mi się uruchomić dysk, zgrać wszystko i po sprawie.
    Dysk rozkręcony nie chciał chodzić. Po przykryciu wydawał dziwne wysokie tony, a po przykręceniu śrubki tej, co wkręca się w głowicę pomielił, pomielił i w końcu poszedł.

Pozdrawiam.
    Miałeś więcej szczęścia niż rozumu powinieneś się cieszyć lecz też zapłakać nad swoja niefrasobliwością. Zasadniczo trzeba mieć wprawę w tego typu operacji. Twoja równała się ZERO. Dlatego miałeś szczęście akurat się ci udało ale zwykle nie zaleca się tego typu operacji samodzielnie i bez doświadczenia. Byłeś w jednym procencie tych, którzy próbowali i nie polegli.
  • Poziom 2  
    Cóż udało się i tyle. Zaryzykowałem, bo dane nie były aż tak istotne.
    Poza tym, jestem z wykształcenia elektronikiem (choć nie praktykującym) i nie boję się takich wyzwań.;) Moja niefrasobliwość pomogła odzyskać 100% danych.
    pozdrawiam.

A i cieszy mnie, że nie musiałem nikomu za to płacić.:)
  • Poziom 10  
    I tym optymistycznym akcentem kończymy wątek.