Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrofon pojemnościowy behringer c1

06 Kwi 2012 18:28 5528 14
  • Poziom 8  
    Witam
    mam zamiar kupić mikrofon pojemnościowy BEHRINGER C1 i do tego przedwzmacniacz
    Behringer MIC100 LFX2,

i potrzebuje pomocy ponieważ nie wiem jak mam to wszystko podłączyć do komputera. Mam zamiar nagrywać rap/reggae chcę głównie się dowiedzieć czy jest to dobry sprzęt i czy poradze sobie w podłączeniu. Obejrzałem wiele filmików na youtube i nic z tego nie rozumiem, głównie chodzi o to czy jest mi potrzebna jakaś karta dźwiękowa[/s

s[/img][/code][/quote][/i]
  • Poziom 14  
    Karta dźwiękowa? No oczywiście, ale wystarczy ci ta którą masz w komputerze.(Jeżeli masz)
    Co do podłączenia: mikrofon->przedwzmacniacz->komputer (w stacjonarnym masz wejście "line in"a w laptopie "mic")

Dodano po 3 [minuty]:

Aha! BEHRINGER to nie jest najlepsza firma. Szukaj mikrofonów SHURE i AKG są droższe ale lepsze.
  • Poziom 8  
    Okej

ale jakim kablem mam podłączyć przedwzmacniacz do komputera bo szukałem takich na usb ale wtedy nie mają zasilania phantom

Dodano po 3 [minuty]:

i zastanawiem się też nad mikrofonem MXL 440 czy się nada ?
  • Poziom 14  
    kobylski1 napisał:
    Okej

ale jakim kablem mam podłączyć przedwzmacniacz do komputera bo szukałem takich na usb ale wtedy nie mają zasilania phantom

Dodano po 3 [minuty]:

i zastanawiem się też nad mikrofonem MXL 440 czy się nada ?

no tu może być problem bo z tego co widzę wyjście jest mono a wejście w komputerze stereo ;/
    jak byś kupił normalny mikser to by szło np. taki Suntec M 65.
    podłaczenie teoretycznie powinno wyglądać tak :
    musicz mieć kabel mini jack- jack
    ale jeżeli ten przedwzmacniacz ma wyjście mono to się trochę inaczej podłącza
  • Poziom 8  
    A czy mikofon pojemnościowy na usb jest dużo słabszy niż ten który ma zasilanie phantom ?

Dodano po 8 [minuty]:

a jeszcze mnie zastanawia jak podłącza się mikser BEHRINGER XENYX 502
  • Poziom 14  
    tak! te na USB to szajs w porównaniu z normalnym mikrofonem pojemnościowym.

Dodano po 5 [minuty]:

jeżeli ten przedwzmacniacz ma wyjście mono (a z tego co widzę to raczej ma) to przy połączeniu przedwzmacniacza do kompa musisz dać taki kabel-
    jak nie umiesz zrobić takiego samemu to w sklepie mogą ci zrobić, ale wtedy to wyjdzie drożej.
    kabel do mikrofonu to XLR-XLR
  • Poziom 8  
    a nie może być kabel mały jack-mały jack i na jedną z końcówek nałożę dużego jacka ?
  • Poziom 14  
    nie bo ten kabel jest stereo i jak byś tak podłączył to mógł byś spalić kartę. Musisz mieć kabel z jednej strony jack mono a z drugiej jack stereo. Wtedy sygnał mono rozdzieli się na stereo. Bo jak by do karty podłączyć kabel mono to zrobisz zwarcie i po karcie ;D
  • Poziom 8  
    aha, a na allegro takiego kabla nie znajdę ?

Dodano po 3 [minuty]:

i jak będe miał taki kabel to wszystko będzie grało ;D
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    może być też takie cóś- http://allegro.pl/.html

Dodano po 3 [minuty]:

wtedy do kabla mini jack- mini jack podłączasz tą przejściówkę a ją do przedwzmacniacza
    myślę, że pomogłem? ;D

Moderowany przez adambyw:

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Poziom 8  
    oczywiście ;D

i dziękuje

Dodano po 1 [minuty]:

ta raczej też się nada? http://allegro.pl/.html

3.1.18. (10.11) Zabronione jest publikowanie informacji do źródeł, które po pewnym czasie wygasają (publikowanie odnośników do stron o charakterze krótkotrwałym).

• Poziom 14  
    no właśnie też się zastanawiałem ,ale nie pisze czy to z małego jacka mono czy stereo.
  • Poziom 8  
    czyli lepiej tamte dwa
  • Poziom 8  
    a czy taki kabel może być http://allegro.pl/.html ?

• Poziom 14  
    nie. musisz mieć jednego jacka mono a z drugiej mini jacka stereo. weź tą przejściówkę co ci podałem w linku powinna być dobra.