Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie można usunąć plików pozostałych po nieudanej instalacji gry.

05 Sty 2005 12:58 2413 13
  • Poziom 15  
    Witam wszystkich
    Mam problem z usunięciem plików pozostałych po nieudanej instalacji gry.Są to pliki typu *.wave.Ich nazwa jest numeryczna np.er_0000300003330003.wav(lub coś w tym rodzaju)W żaden znany mi sposób nie można ich skasować z win XP, nie można też zmienić atrybutu pliku,ani jego nazwy.Ciekawym faktem jest też brak możliwości skasowania plików z poziomu innych systemów (Erd Commander 2003 PEBuilder,linuxy...)
    Praktycznie próbowałem chyba wszystkiego
    Partycja jest NTFS
    Myślałem ,że może z dyskiem jest problem i instalowałem felerną grę na innym dysku (fizycznym)
    Ten sam objaw!!! Co można zrobić,by się pozbyć tych śmieci z dysków?
    (oprócz formatu)
    Pechowa gra to "Colin_Mcraily_3"(RIP)
    Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
  • Poziom 12  
    Nie gwarantuje że to pomoże ale spróbuj spod DOSa. ;-)
    Pozdrawiam i życze powodzenia.
  • Warunkowo odblokowany
    sproboj jakims programem odinstalowywującym.... Ja mialem i chyba gdzies mam Norton Uninstal Deluxe <stary jak swiat> ale jak wskazalem mu np. foldef w program files.. to go wywalal przy okazji odinsatlowywując i wywalająć z calego kompa wszystkie pliki z tym folderem zwiazane... jak bys go nie mogl znalezc do sie zglos na prv.. albo na gg.. - pozdrawiam

Dodano po 5 [minuty]:

>>laser_1985<<

Z tego co sie doczytalem to autor postu ma win XP - wiec..... dosa nie ma :)
  • Poziom 14  
    sciagnij sobie norton commander <nc.
    odpalsz pod dosem i usuwasz nawet windowsa
  • Poziom 29  
    oczywiście dyskietka startowa Win98 , dla ułatwienia NC jak napisał Kolega powyżej lub Volkov C i kasujesz wszystko jak leci bez żadnych przeszkód, pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    Nie wiem czy koledzy zauważyli ale remikson napisał, że ma partycję NTFS ...
    Dyskietki startowe spod Win98 i podobne nie obsłużą NTFS.
    Proponowałbym raczej sprawdzić komputer pod kątem występowania robactwa i spróbować usunąć wspomniane pliki w trybie awaryjnym jako administrator.
    Możesz też ściągnąć sobie dyskietkę startową Cichy Boot Disk http://www.vojtas.fr.pl/cgi-bin/load.cgi?http://www.csk.pl/~cichon/files/Cichy_BootDisk22.zip
    Jest tam Active NTFS Reader (między innymi), może nim uda Ci się usunąć niechciane pliki.
    O innych narzędziach do obsługi NTFS poczytaj tutaj http://www.ultimatebootcd.com/ pozycja NTFS Tools
  • Poziom 22  
    zgadzam sie w 100% z paweliw. cichy boot disc jest ok. tez mialem podobny problem. lecz ten boot disk umozliwia jedynie zmiane partycji na fat 32 i dopiero wteedy mozesz usunąc spod dosa te pliki. Z tego oczywiscie co pamietam to tak było.

inna możliwość bierzesz dydk do kumpla co ma xp-ka wpinasz go na slave'a i usuwasz. sprawa załatwiona.
  • Poziom 15  
    Dziękuję wszystkim za pomoc ale problem nie został rozwiązany!!
    Żadne wymienione tu narzędzia systemowe nie wchodzą w grę z uwagi na to ,że korzystałem z podobnych programów bez skutku.
    Jak już wspomniałem komputer był uruchamiany z różnych systemów operacyjnych (hirens,cichy,preinstallationXP,2003,) obsługujących NTFS.
    Pliki prawdopodobnie posiadają uszkodzone nagłówki (tak mi się wydaje) uniemożliwiając tym samym ich usunięcie.
    Mam dwa pomysły na rozwiązanie problemu ale zasięgne Waszej opinii czy warto z tym kombinować
    -zmapować katalog z plikami jako dysk twardy i go formatować
    -sklonować partycję z felernymi plikami ,wyexplorować z obrazu te pliki i załadować poprawioną partycję
    Czekam na opinie
    pozdrawiam
  • Poziom 12  
    rozbroily mnie te posty zeby z pod dosa wykasowac plik w sumie mozna o ile sie ma program do montowania pod dosem partycji ntfs ale moze bys sprobowal wejsc trybem awaryjnym z wierszem polecen i tak cos pokombinowac. a jak nic to nie da to zawsze mozna skorzystac z linucha moze on sobie z tym poradzi.
  • Poziom 22  
    koczko napisał:
    .

w trybie awaryjnym wątpie zeby sie udało.

zawsze pozostaje: format c: :)
  • Poziom 15  
    jedyne co wyszło to skopiowanie plików na inny dysk i format
    Potem ponownie kopiowanie do pierwotnej lokalizacji
  • Poziom 20  
    A spróbuj je przenieść na pulpit i z pulpitu usuń.
  • Poziom 23  
    A nie widzicie że człowiek pisze że podłanczał pod inne systemy i nie moze ich skasowac.

Jedynym rozwiązaniem jest edytor dyskowy i popatrzeć jakie pliki mają wpisy w tablicy fat, z tego poziomu tez mozna je usunąć.
    Ale skoro nie daje się tego zrobić z poziomu innych systemów to popatrzyłbym czy czasem nie jest uszkodzony fat lub dysk. Pisałem fat ale to nie odnosi sie do formatu dysku lecz do tablicy alokacji to nie mylic.