Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo B570 OneKey Recovery (Proszę o wyjaśnienie kilku funkcji)

06 Kwi 2012 19:13 13217 7
  • Poziom 16  
    Witam Serdecznie
    Drodzy forumowicze zacznę od tego że moja wiedza dotycząca komputerów jak i laptopów jest znikoma, więc proszę o wyrozumiałość.
    Chodzi mi o program OneKey Recovery w wersji 7.0, kupując laptopa miałem do dyspozycji tylko dwie partycję systemową i Lenovo, postanowiłem więc utworzyć dodatkową, (oczywiście dokonałem tego dzięki pomocy jednego z użytkowników Elektrody)
    W OneKey Recovery Utworzyłem dysk odzyskiwania (dysk przywracania z obecnego systemu) i chodzi mi o to, jeśli już wystąpiłaby awaria dysku C to te płyty naprawią mi tylko partycję C a partycja stworzona przeze mnie jak i dane na niej nie zostaną usunięte?
    Utworzyłem też Kopie Zapasową Systemu i nagrałem na płyty, tylko nie wiem jak w przypadku awarii je uruchomić, opcja przywracania systemu nie działa ponieważ po uruchomieniu pojawia się komunikat "Program nie może znaleźć partycji usługi, ta funkcja jest obecnie nie dostępna" Proszę o wytłumaczenie co jest nie tak.
    Z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 43  
    Dużo było pisane, generalnie wniosek jest jeden, fabryczne przywracanie jest nic nie warte, bo przy np. zmianie partycji się rozsypuje.

Obraz partycji sytemowej należy robić narzędziami firm trzecich, jest pełno rozwiązań, w tym bezpłatnych.

Do HDD WD i Seagate jest darmowa wersja Acronis na ich stronach.
  • Poziom 36  
    kuku83 napisał:
    miałem do dyspozycji tylko dwie partycję systemową i Lenovo, postanowiłem więc utworzyć dodatkową

Po utworzeniu nowej partycji trzeba zrobić kopię całego dysku (C, D i jakie tam są) i taką kopie podmienić z oryginałem jaki był na ukrytej partycji (oryginał można sobie zachować, w końcu za system zapłaciliśmy). Roboty z tym sporo, ale działa. Jakakolwiek zmiana w partycjach potem, "uśmierci" przycisk OKR.

Jak kolega wyżej pisał - to całe OKR jest do bani. Póki nie trzeba kombinować, to niech sobie siedzi, ale jak zaczną się kłopoty, to jedyne co odzyskasz, to spis tego co straciłeś :D
    Ja u siebie mam tak, że na part. C założyłem katalogi D, E, F i traktuję je jako partycje. Przynajmniej jest porządek, a kopie i tak trzymam na zewnętrznym HDD. Póki co, od ponad dwóch lat nic się nie stało (Y530).
  • Poziom 16  
    Witam
    Dzięki artaa i Trabi za odpowiedzi.
    Utworzyłem w windows "obraz systemu" i "dysk naprawy sytemu" który jest niezbędny do uruchomienia tego obrazu systemu, nagrałem to wszystko na dvd i mam pytanie czy to utworzenie tego "obrazu systemu" w przypadku awarii systemu pozwoli mi go naprawić i czy stworzona przeze mnie partycja "D" z moimi danymi nie zostanie usunięta,(obraz systemu zrobiłem już gdy miałem stworzoną partycję D) i czy przywracanie obrazu systemu jest mniej zawodne niż onekey recovery ???
  • Spec od komputerów
    Witam.
    Unikaj systemowych narzędzi do robienia kopi systemu. Są bardzo zawodne i zajmują miejsce na dysku.
    Polecam program partimage. Zrób nim kopię poszczególnych partycji.
    Zgraj na zewnętrzny nośnik i w razie potrzeby możesz przywrócić dane dowolnej partycji.
    Kopię MBR też zrób.
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam
    Zrobię tak jak radzi linuks, tylko prosiłbym bym o jakiegoś linka ze szczegółowym opisem wykonania kopii zapasowej tym programem partimage, do czego służy kopia MBR?
  • Poziom 16  
    Dzięki linuks za pomoc i za czytelny opis przeprowadzenia kopiowania partycji.
    Pozdrawiam.
    Temat do zamknięcia.