Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AT2020 vs Blue Yeti vs Samson G-Track - który wybrać??

06 Kwi 2012 22:39 2813 1
 • Poziom 23  
  Witam. Chcę kupić mikrofon pojemnościowy na USB głównie do wokalu. Wytypowałem trzy mikrofony i nie wiem na który się zdecydować.

  1) AT2020
  Moim zdaniem bardzo dobry dźwięk. Ale nie ma żadnych innych funkcji.
  2) Samson G-Track
  Pełno funkcji, pokręteł itp. Dźwięk jakby trochę gorszy choć mogę się mylić.
  3) Blue Yeti
  Bardzo dobry dźwięk, możliwość podłączenia słuchawek trochę pokręteł i najciekawsze - 4 tryby nagrywania (kardioidalna, dookólna, ósemkowa, stereo).

  Myślę nad Blue Yeti. Kręci mnie też Samson, ale tylko pod względem ilości regulatorów i wyjścia słuchawkowego i wejścia do instrumentów. AT2020 trochę prosty, nic się nie reguluje nie da się podłączyć słuchawek ale dźwięk ładny.

  Sam już nie wiem, pomóżcie mi wybrać :|
 • Poziom 23  
  Dobra sam się zdecydowałem na Blue Yeti. Jeżeli chodzi o dźwięk i resztę elektroniki to ok, ale mogli się bardziej postarać co do wyglądu. Pokrętło potencjometru lata na wszystkie strony, lekkie puknięcie czymś metalowym w stojak powoduje odpadnięcie farby (bo on jest wbrew wyglądowi malowany i to dosyć niechlujnie). Ogólnie polecam, ale trzeba się z nim bardzo delikatnie obchodzić. I taka ciekawostka. Jeżeli puścimy muzykę na kompie z podłączonym mikrofonem to muzykę słychać w słuchawkach podłączonych do mikrofonu. Ja o tym nie wiedziałem. Pozdrawiam.