Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zafira 1.8 16v gaz brc genius mb 1200 sensore h2o pl szarpie na gazie

06 Kwi 2012 23:02 3723 10
  • Poziom 9  
    Witam potrzebuje pomocy przy mojej zośce a mianowicie wariuje na gazie strasznie szarpie bez względu na to czy jest ciepła czy zimna. Nie przestaje także szarpać przy stałej prędkości nawet dość wysokiej. Ma ktoś jakiś pomysł jaka to może być przyczyna z góry dziękuje
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 40  
    Checka masz?
    Z góry można się padniętej sondy spodziewać, ale to domysły, bez komputera nie stwierdzisz faktu.
  • Poziom 9  
    nic się nie wyświetla a sondy są nowe już dłuższy czas się tak dzieje

Dodano po 32 [minuty]:

byłem sprawdzić błędy (hamulec + gaz + zapłon) i wyświetliło mi następujące błędy
    0100 Nieprawidłowy sygnał z przepływomierza powietrza
    0170 Nieprawidłowy skład mieszanki - mieszanka za uboga lub za bogata
    0301 Zapłon cylindra l - wypadanie zapłonów
    0302 Zapłon cylindra 2 - wypadanie zapłonów
    0304 Zapłon cylindra 4 - wypadanie zapłonów
    0470 Czujnik ciśnienia spalin
    1613 nie znalazłem ale podobno to od immo
  • Poziom 20  
    Witaj maciekmiklaszewski
    Ja mam Astrę 1.8 ale to ten sam silnik. Też szarpał mi na gazie chociaż tylko przy mniejszych obrotach i przy przyśpieszaniu. Na Pb było OK. Pomogła wymiana cewki. Sprawdź też świece. Przerwa przy gazie musi być mniejsza 0,8 - 0,7 mm. Przepływomierz możesz sprawdzić wypinając wtyczkę, ale tylko przy wyłączonym zapłonie. Jeżeli przestanie szarpać to może być przepływomierz . Myślę jednak że to cewka.
  • Poziom 14  
    Nie napisałeś najważniejszej chyba rzeczy, czy te same problemy masz na benzynie. To pomoże nam w diagnozie Twojego problemu
  • Poziom 40  
    Rozrząd albo sterownik poleciał.
  • Poziom 9  
    na Pb lekko tez ale prawie nie odczuwalne wczoraj bylem u brata a on ma ubogi program diagnostyczny i na komputerze wyskakuje tylko przepływomierz i nie wiem czy to może być on czy może coś innego
  • Poziom 14  
    No to na razie zrób porządek z silnikiem, bo jak nie będzie dobrze chodził na benzynie to na gazie tym bardziej, a później jak będzie się coś działo to pisz. Na Twoim miejscu podjechał bym na porządny komputer żeby zczytać błędy z ECU
  • Poziom 9  
    a czy jak bym przełożył przepływke z 1.6 to mogła by być jakaś poprawa skoro na tej się tak działo ze nie było żadnego odczytu
  • Poziom 14  
    Jak ma ten sam symbol to możesz, jak nie to odradzam, nie pamiętam czy one się różnią
  • Poziom 9  
    wymieniłem przepływomierz i pomogło dzięki za pomoc zamykam temat