Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Sprinter '07r brak oświetlenia wnetrza

guciek1991 06 Apr 2012 23:26 9717 8
 • #1
  guciek1991
  Level 26  
  Witam
  Problem polega na tym że pewnego dnia już nie zaświeciło się wogóle oświetlenie kabiny w środku, brak jakiekolwiek reakcji na przyciski czy nawet po otwarciu drzwi lub z centralnego. Podpowiedzcie gdzie szukać modułu sterującego oświetlenie kabiny, bezpieczniki wszystkie ok.

  Mercedes Sprinter 2007r 2,2CDI blaszak
 • #3
  guciek1991
  Level 26  
  Właśnie dzisiaj to rozebrałem była śniedz na stykach żarówek wyczyszczone, elektronika nie widać by była zalana napiecie dochodzi czy mógł padnać ten moduł czy ewentualnie jakaś opcja w komputerze się uaktywniła że zblokowała
 • #4
  majster-d1
  Level 12  
  Odświeżę kotleta. Nigdzie nie znalazłem rozwinięcia tematu i jakiegokolwiek schematu dla sprawdzenia poprawności okablowania.
  Również opis sposobu i zakresów funkcjonowania tego cudeńka .
  Więc proszę rozwińcie ten temat jeśli posiadacie jakieś informacje dotyczące tego modułu, jak funkcjonuje, za co jest odpowiedzialny i opis pinów.
  Właśnie mam na tapecie takowego z brakiem oświetlenia i jutro przetrzepię mu bebechy, bo dziś czasu starczyło tylko na wyczyszczenie z nalotów i utlenień.
 • #5
  Gerri
  Mercedes specialist
  Tam nie ma specjalnie filozofii - sprawdź zasilanie na dwóch grubszych, sprawdź krańcówki (pewnie brązowy z jakimś paskiem - tak z pamięci) To powinno wystarczyć, żeby zadziałała. Bez krańcówek (z samym zasilaniem) powinno być możliwe uruchomienie stałego oświetlenia przyciskiem. Od czasu do czasu te lampy padają - nie są w jakiś specjalny sposób superawaryjne. Czasami ulegają zalaniu - wystarczy złamana antena na dachu, woda wdziera się do jej obudowy i kapie do środka kabiny.
 • #6
  majster-d1
  Level 12  
  Zasilanie jest, było trochę zielono, ale po czyszczeniu wszystko zdrowe.
 • #8
  majster-d1
  Level 12  
  Bez zmian brak oświetlenia i brakło czasu na opanowanie.
 • #9
  Gerri
  Mercedes specialist
  Tylko że w żadnym z powyższych przypadków nie napisano jaka lampa. Bo są dwa rodzaje: prosta, mała biała (sama żarówka i przełącznik) i duża, z elektroniką i lampkami do czytania.
  No więc ???