Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Sprinter '07r brak oświetlenia wnetrza

06 Kwi 2012 23:26 7251 5
  • Poziom 26  
    Witam
    Problem polega na tym że pewnego dnia już nie zaświeciło się wogóle oświetlenie kabiny w środku, brak jakiekolwiek reakcji na przyciski czy nawet po otwarciu drzwi lub z centralnego. Podpowiedzcie gdzie szukać modułu sterującego oświetlenie kabiny, bezpieczniki wszystkie ok.

Mercedes Sprinter 2007r 2,2CDI blaszak
  • Poziom 26  
    Właśnie dzisiaj to rozebrałem była śniedz na stykach żarówek wyczyszczone, elektronika nie widać by była zalana napiecie dochodzi czy mógł padnać ten moduł czy ewentualnie jakaś opcja w komputerze się uaktywniła że zblokowała
  • Poziom 11  
    Odświeżę kotleta. Nigdzie nie znalazłem rozwinięcia tematu i jakiegokolwiek schematu dla sprawdzenia poprawności okablowania.
    Również opis sposobu i zakresów funkcjonowania tego cudeńka .
    Więc proszę rozwińcie ten temat jeśli posiadacie jakieś informacje dotyczące tego modułu, jak funkcjonuje, za co jest odpowiedzialny i opis pinów.
    Właśnie mam na tapecie takowego z brakiem oświetlenia i jutro przetrzepię mu bebechy, bo dziś czasu starczyło tylko na wyczyszczenie z nalotów i utlenień.
  • Spec od Mercedesów
    Tam nie ma specjalnie filozofii - sprawdź zasilanie na dwóch grubszych, sprawdź krańcówki (pewnie brązowy z jakimś paskiem - tak z pamięci) To powinno wystarczyć, żeby zadziałała. Bez krańcówek (z samym zasilaniem) powinno być możliwe uruchomienie stałego oświetlenia przyciskiem. Od czasu do czasu te lampy padają - nie są w jakiś specjalny sposób superawaryjne. Czasami ulegają zalaniu - wystarczy złamana antena na dachu, woda wdziera się do jej obudowy i kapie do środka kabiny.
  • Poziom 11  
    Zasilanie jest, było trochę zielono, ale po czyszczeniu wszystko zdrowe.