Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana pieca , niespodziewana wymiana

fiejas 07 Kwi 2012 01:35 2124 6
  • #1 07 Kwi 2012 01:35
    fiejas
    Poziom 2  

Witam wszystkich.
    Zostałem zmuszony ( złośliwość rzeczy martwych) do wymiany pieca/kotła w domu. Padła płyta sterująca, a jej koszt jest niewspółmierny do wymiany pieca na nowy. Obecnie zainstalowany to ok 10 letni Vailant 24kw.Jedyne zastrzeżenie do niego do słabe grzenie wody uzytkowej.
    Dom o powierzchni ok 140m2, 2 łazienki, kuchnia.
    Od razu powiem, ze finanse nie pozwalają mi na zakup pieca kondensacyjnego, mimo, ze w domu jest również ogrzewanie podłogowe (2 łazienki, kuchnia, przedpokój). Grzejniki stalowe, instalacja pcv, odległość do najdalszego kranu, ok 7-8m. Kocioł wiszący dwufunkcyjny, nie mam miejsca na zewnętrzny zasobnik.
    Zastanawiam się co kupić. Ważny jest dla mnie komfort grzania ciepłej wody. Wacham się pomiędzy Vailantem i De Ditrichem.
    ZENA MS 24 MI , MS 24 MI FF , turboTEC VUW plus , atmoTEC VUW plus,
    Marki wybieram głównie z uwagi na "zaufanego" servisanta, który od lat zajmuje się piecem i nigdy nie zdzierał i jest sumienny. Ale moze to nie powinien być główny powód wyboru. Proszę o opinie. Decyzję muszę podjąć w ciągu kilku dni , bo w domu zimno, a z kranu lód leci.

0 6
  • #2 07 Kwi 2012 16:38
    cunioo
    Poziom 15  

Kolego jeśli masz zaufanego serwisanta, to bym się nie zastanawiał, na pewno montuje i może zakupić piecyk taniej niż w sklepie, więc chłopie nie marznij ,bo szkoda rodzinki dogadaj się z gościem to i zamontuje i po problemie.

0
  • #3 07 Kwi 2012 20:42
    serwo66
    Poziom 25  

Wszystko kiedyś się zepsuje a wtedy ważny jest szybki i zaufany serwis a ty już go masz. Z tych dwóch polecam vaillanta oczywiście turbo bo nie będzie wyziębiał pomieszczenia w którym będzie zamontowany.

0
  • #4 08 Kwi 2012 00:36
    mirrzo

Moderator na urlopie...

A co najważniejsze, będzie bezpieczny dla otoczenia, czyli Ciebie i Twoich bliskich.

0
  • #5 08 Kwi 2012 00:50
    fiejas
    Poziom 2  

A co sądzicie o Vailancie z zasobnikiem 20l? Warte to uwagi wogóle?
    Wesołych Świąt :)

0
  • #6 08 Kwi 2012 22:37
    serwo66
    Poziom 25  

Raz taki montowałem, cena taka sama jak ze zwykłym zasobnikiem ale komfort daleki w porównaniu ze zwykłym zasobnikiem. Musiałem minimalnie podnieść moc na grzanie c.w.u. aby podnieść komfort, efekt był ale minimalny. Według mnie za mały jest zasobnik warstwowy, lepiej zamontuj zasobnik z wężownicą.

Dodano po 1 [minuty]:

Vaillant ma mały wiszący zasobnik 50 lt polecam.

0
  • #7 09 Kwi 2012 09:11
    William Bonawentura
    Poziom 31  

fiejas napisał:
    atmoTEC VUW plus

Nie kupuj kotła z otwartą komorą spalania. Jeśli nie możesz dołożyć 1000zł do kotła kondensacyjnego to przynajmniej daj kocioł z zamkniętą komorą i zmniejsz intensywność wentylacji kotłowni.

0